Wiosna w Przytulnej okładka
Literatura piękna Recenzje

Wiosna w Przytulnej, Katarzyna Michalak

Dobra literatura obyczajowa pozwala nam odpocząć po trudach dnia codziennego, odciągnąć myśli od własnych problemów, otoczyć się fikcyjnym światem niczym mięciutkim kocykiem. Niekiedy również zmusza do przemyśleń i przewartościowania pewnych kwestii. Takie właśnie książki potrafi tworzyć znana polska pisarka, Katarzyna Michalak

Zarys fabuły powieści Wiosna w Przytulnej

Każda rodzina ma tajemnice, ale żeby aż tyle? W pierwszej części sagi „Przytulnej” Katarzyna Michalak opowiada o zwyczajnej rodzinie. Choć jej członkowie starają się wspierać siebie nawzajem, to jednak nie zawsze życie i niespodziewane wydarzenia im w tym pomagają. Na jaw wychodzą przedziwne sekrety, a pojęcie domu nigdy nie było tak wieloznaczne. Jedno jest pewne, podczas lektury losów Gawroszów nie sposób się nudzić. 

Moja opinia i przemyślenia

Wiosna w Przytulnej jest początkiem złożonej sagi rodzinnej, od której można się uzależnić niczym od najlepszego serialu. Tym, czego nie można odmówić Katarzynie Michalak, jest lekkie pióro i niezwykle bujna wyobraźnia. Za każdym razem potrafi mnie zaskoczyć, a jednocześnie często tworzy pełne ciepła postacie o bogatych osobowościach. Takie, które na długo pozostają w pamięci czytelnika. 

Przyznam, że lubię książki spod pióra Katarzyny Michalak, uważam jednak, że pisze ona bardzo nierówno. Niektóre stworzone przez nią historie są urokliwe i pełne ciepła, a jednocześnie zaskakują czytelnika (Lato w Jagódce, Poczekajka), inne natomiast to grafomania wołająca o pomstę do nieba (Nadzieja, Mistrz). Wiosna w Przytulnej, choć to lektura nieco wydumana, zdecydowanie należy do tego pierwszego grona tytułów. Jest w niej wszystko to, co powinna zawierać dobra powieść, a nawet wiele więcej. Książka, mimo że należy do gatunku prozy obyczajowej, wciąga niczym najlepsza sensacja

Podsumowanie

Wiosna w Przytulnej to historia pełna tajemnic, intryg i niespodziewanych zwrotów akcji. Jej bohaterowie nie mają najmniejszych szans na spokojne życie. Książka wciąga już od pierwszych stron i aż do ostatnich nie pozwala oderwać się od lektury. Zachwyca, zmusza do myślenia, sprawia, że chcemy wiedzieć, jak potoczą się dalsze losy poznawanych postaci. Po lekturze pierwszego tomu sagi z niecierpliwością wyczekuję na kontynuację. Mam nadzieję, że będzie równie wciągająca. Wiosna w Przytulnej Katarzyny Michalak to idealna propozycja na letnie, leniwe dni. 

Miye’s Imaginations

Kontynuacja bestsellerowej historii – Lato w Przytulnej Katarzyny Michalak – dostępna w Bonito!