O nas

Rzetelne recenzje książek w jednym miejscu

Dobre Chwile to miejsce zrzeszające wszystkich książkoholików. Jako wielcy miłośnicy inspirującej literatury pragniemy dzielić się z innymi opiniami na jej temat, a tym samym promować w Polsce czytelnictwo. Zastanawiasz się, co przeczytać? Znajdziesz tutaj rzetelne recenzje książek, nowości wydawniczych i bestsellerów. Książki najpopularniejszych autorów i tych jeszcze nieodkrytych talentów. Mrożące krew w żyłach thrillery, recenzje książek dla dzieci, subtelna literatura kobieca, wciągająca fantastyka czy tytuły z prężnie rozwijającego się gatunku young adult – wszystko w jednym miejscu! Polecamy książki, które warto przeczytać, a przede wszystkim specjalizujemy się w rzetelnej, szczerej i konstruktywnej opinii. Zapraszamy do naszego świata książki.

 

Dobre chwile

 

„Kto czyta książki, żyje podwójnie” – Umberto Eco

Ciekawa książka, ciepły koc, kot na kolanach i oczywiście kubek ulubionej herbaty. Znasz to uczucie? Według nas nie ma nic lepszego niż relaks z książką. I nie jesteśmy dinozaurami 🙂 Na naszym blogu książkowym Dobre-chwile.pl znajdziesz opinie o książkach wielu osób, które czują tak samo. Jedni zamiast herbaty wolą kawę lub czekoladę, innym z kolei towarzyszy pies na kanapie, ale wszystkich nas łączy jedno – miłość do odkrywania nowych światów, poszerzania swoich horyzontów i przeżywania niesamowitych historii podwójnie. Odwiedź nasze sociale i zainspiruj się dobrą chwilą z literaturą. Dołącz do nas, dziel się z innymi swoimi opiniami o książkach i wspólnie promujmy czytelnictwo.

Śledź nowości książkowe

Długo wyczekiwane gorące premiery, kontynuacje najlepszych serii czy debiuty literackie – znajdziesz tutaj wszystkie nowości książkowe, dzięki którym będziesz na czasie. Nie wiesz jeszcze, co warto przeczytać? A może szukasz najnowszej książki na prezent? Recenzje ciekawych nowości wydawniczych dostępne na naszym blogu o książkach pomogą dokonać właściwego wyboru. Już nie umknie Ci żadna książkowa nowość. Dla Ciebie stale monitorujemy rynek i prezentujemy najnowsze recenzje książek. Z Dobre Chwile będziesz na bieżąco.

Sprawdzaj bestsellery

Bestsellery książkowe, które tutaj znajdziesz, to prawdziwy czytelniczy must have! Wszystkie książki, które trzeba przeczytać – same najlepsze tytuły. Od najpopularniejszych autorów po literackie odkrycia roku. Książki dla dzieci i młodzieży, powieści obyczajowe, literatura faktu czy poradniki – odkryj pierwszorzędne recenzje książkowych bestsellerów z każdego gatunku. Znajdziesz tutaj rzetelne recenzje najlepiej sprzedających się książek. Sprawdź, co aktualnie jest na topie i zainspiruj się opiniami o książkach innych czytelników.

I na koniec pamiętaj – liczą się dobre chwile!

Wszystkie książki recenzowane na naszym portalu można nabyć w Bonito.

Książki dla młodzieży to publikacje literackie, których bohaterami są zazwyczaj młodzi ludzie. Są to książki, które w sposób interesujący i przystępny opowiadają o problemach i doświadczeniach związanych z dorastaniem i życiem młodych ludzi.

Książki psychologiczne to publikacje, które podejmują tematykę dotyczącą ludzkiej psychiki, zachowania, emocji i myśli. Są to książki, które pozwalają lepiej zrozumieć samych siebie i innych ludzi, oraz pomagają w radzeniu sobie z różnymi problemami emocjonalnymi, takimi jak stres, depresja, lęki czy problemy związane z relacjami międzyludzkimi.

Książki dla dzieci to specjalne rodzaje książek, które są przeznaczone dla młodszych czytelników. Zazwyczaj są one pisane prostszym językiem i zawierają ilustracje, które pomagają zrozumieć treść. Książki dla dzieci są tworzone z myślą o różnych grupach wiekowych, zaczynając od najmłodszych, którzy jeszcze nie potrafią czytać, a kończąc na starszych dzieciach, którzy potrafią już czytać samodzielnie.

Książki fantasy to gatunek literatury, który skupia się na wymyślonych światach, mitologii, magicznych stworzeniach i wydarzeniach, które często wykraczają poza granice rzeczywistości. Często zawierają elementy magii, potworów, czarów, mieczy i podobnych motywów.

Książki po angielsku to po prostu książki napisane w języku angielskim. Można je podzielić na wiele różnych gatunków, takich jak powieści, literatura faktu, poezja, dramaty, literatura dziecięca i młodzieżowa, fantasy, science-fiction, kryminał, romans i wiele innych.

Książki młodzieżowe to książki przeznaczone dla młodszych czytelników, zazwyczaj w wieku od 12 do 18 lat. Często opowiadają o tematach, które są związane z dojrzewaniem, takie jak pierwsze miłości, problemy rodzinne, przyjaźń, akceptacja samego siebie, a także podejmowanie decyzji życiowych i stawianie czoła trudnościom.

Książki kryminalne to gatunek literacki, który skupia się na zagadce kryminalnej, zazwyczaj związanej z morderstwem lub innym poważnym przestępstwem, które musi rozwiązać detektyw lub inny bohater.

Książki romanse to gatunek literacki, w którym opowiadane są historie miłosne. Akcja często koncentruje się na relacjach między dwoma osobami, którzy z czasem zaczynają się przyciągać do siebie i rozwijają między sobą romantyczną relację.