Pomornica okładka
Literatura piękna Recenzje

Pomornica, Ewa Przydryga

Ewa Przydryga jest absolwentką filologii angielskiej i mieszka w Poznaniu. Zadebiutowała powieścią Motyle i ćmy, jednak w jej dorobku znajdują się głównie mocniejsze tytuły jak Nienarodzona, Mursz, Topieliska, Bliżej niż myślisz czy najnowsza Pomornica.

Recenzja książki Pomornica

Julia i Wiktor wprowadzają się do jej rodzinnego domu. Kobieta pamięta o tragedii jaka wydarzyła się tutaj przed laty, jednak chce rozpocząć nowy rozdział w życiu. Czy małżonkowie podjęliby tę decyzję raz jeszcze, gdyby wiedzieli, co się wydarzy?

Szesnaście lat temu w ogrodzie znaleziono ciało Filipa Kalinowskiego. Teraz, dokładnie w tym samym miejscu, Julia dostrzega balonik z zaszyfrowaną wiadomością. Kto mógł go zostawić? I dlaczego akurat w tym miejscu? Bohaterka książki Pomornica analizuje, kto wiedział o tamtych wydarzeniach i miejscu, gdzie leżały zwłoki, dlatego udaje się pod adres widniejący na kartoniku. Kiedy dociera do motelu okazuje się, że chwilę wcześniej, w pokoju do którego miała się udać, doszło do brutalnego gwałtu.

Julia nie potrafi wyjaśnić po co tu przyszła, a na domiar złego o to przestępstwo zostaje oskarżony… jej mąż! Kobieta nie zamierza robić nic wbrew sobie, by mu pomóc, ale z drugiej strony nie pozwoli na to, by poszedł do więzienia, jeśli tego nie zrobił. Na własną rękę rozpoczyna poszukiwania pokrzywdzonej dziewczyny – czy pozna prawdę?

Trzymający w napięciu thriller Ewy Przydrygi

Równolegle z próbą rozwikłania zagadki gwałtu przez Julię śledziłam kolejne wiadomości, jakie ktoś jej pozostawiał. Dokąd prowadzą? Czego dotyczą?

Napięcie wciąż rośnie, bowiem autorka Pomornicy umiejętnie podsyca fabułę kolejnymi rewelacjami. Poznajemy Nastkę, która kiedyś prowadziła dość kontrowersyjnego bloga i została umieszczona w poprawczaku. To czego się dopuszczała… nie potrafię tego określić słowami… Choć jest to bohaterka, której nie można jednoznacznie określić jako postać pozytywną lub negatywną. Dlaczego? Sprawdźcie! Dowiadujemy się też, że Julia kilkanaście lat temu coś komuś obiecała… Co wiedziała i czego dotyczył sekret? I dlaczego w jej rozmowach z mężem o śmierci Filipa nie ma szczerości? Nawet po tylu latach wciąż kłamią…

Bohaterka Pomornicy dała się wciągnąć w spiralę kłamstw, niedomówień i w grę, która niebezpiecznie zagarnia kolejne istnienia wokół niej… Kogo będą gryzły wyrzuty sumienia, a kto daje przyzwolenie na śmierć? Sięgnij po książkę Pomornica – dołącz do gry i odkryj prawdę, układając pełny obraz wydarzeń z puzzli.

Czym jest tytułowa Pomornica? Co wspólnego z fabułą ma zabawa w „piekło-niebo”? I jaka jest prawda o śmierci Filipa? Sprawdźcie koniecznie najnowszy thriller Ewy Przydrygi. Gwarantuję, że będziecie zadowoleni ze spędzonego z nią czasu. Warto dla zaskakującego finału!

Ewelina Krzewicka

Ejotkowe postrzeganie świata

Inne wciągające thrillery dostępne w księgarni internetowej Bonito!