Chcę twojego życia okładka
Literatura piękna Recenzje

Chcę twojego życia, Amber Garza

Chcę twojego życia Amber Garzy to świetnie napisany thriller psychologiczny. Nic w przedstawionej historii nie jest jednoznaczne i trudno domyślić się, co tak naprawdę wydarzyło się w życiu Kelly.

Zarys fabuły książki Chcę twojego życia

Kelly Medina to matka dziewiętnastoletniego Aarona i żona Rafaela. Pewnego dnia odbiera telefon z prośbą o potwierdzenie wizyty u pediatry. Jak się okazało to pomyłka. Do małego miasteczka w Kalifornii przeprowadziła się inna Kelly Medina, która ma niemowlaka. Recepcjonistka musiała pomylić numer telefonu. Jednak ta pozornie niewinna pomyłka sprawiła, ze Kelly wróciła myślami do czasów, gdy jej syn był małym chłopcem, a w domu było wesoło i gwarnie. Od kiedy Aaron wyjechał na studia, Kelly czuje się samotna.

Kelly jeszcze tego samego dnia słyszy po raz drugi o Kelly Medinie. Tym razem okazuje się, że młoda matka była tuż przed nią w klubie fitness. Kobieta nie potrafi przestać myśleć o dziewczynie, która ma na imię i nazwisko tak samo jak ona. Chce ją odnaleźć i najpierw przeszukuje Internet, by dowiedzieć się czegokolwiek o młodej matce. Kiedy niczego nie znajduje, postanawia zaaranżować przypadkowe spotkanie. Kim jest młoda kobieta? Czy jej dziecko jest również chłopcem? Dlaczego Kelly chce koniecznie ją poznać, a później udziela jej pomocy?

Trzymający w napięciu thriller psychologiczny

Chcę twojego życia to opowieść o kobiecie, która kiedyś miała problemy psychiczne. Co jakiś czas w książce będą pojawiać się wspomnienia z tamtego okresu jej życia. Amber Garza w bardzo ciekawy sposób wykreowała postacie. Nie tylko główną bohaterkę, ale również jej rodzinę i przyjaciół. Są oni otuleni pewną tajemnicą. Syn Kelly wyjechał na studia i nie przyjeżdża odwiedzić matki. Kobieta ma męża, ale gdzie on właściwie jest? I czy ta druga Kelly naprawdę istnieje, czy jest wytworem wyobraźni głównej bohaterki? Do końca zastanawiałam się, czy wszystkie te osoby istnieją naprawdę.

W bardzo ciekawy sposób w książce Chcę twojego życia poprowadzono narrację. Kelly bezpośrednio zwraca się do czytelników, a nie do osób ze swojego otoczenia. Tak jakbyśmy to właśnie my mieli być matką niemowlaka. Wszystko to sprawia, że Chcę twojego życia jest świetnie napisanym thrillerem psychologicznym. Oprócz pytania, kto w tej historii istnieje naprawdę, zastanawiałam się również, kto komu chce ukraść życie?

Były momenty, w których miałam już dość czytania o tym co robił Aaron, gdy był mały, o poradach czy namolnej opiece nad młodą matką. Ale nie wpłynęło to aż tak bardzo na całkowity odbiór książki. Chcę twojego życia Amber Garzy czyta się dość szybko. Autorka posiada lekkie pióro i potrafi wywołać u czytelnika dreszczyk i strach. Książka posiada również zaskakujące zwroty akcji, które sprawiają, że nie można odłożyć jej nawet na chwilkę.

Jeśli lubicie thrillery psychologiczne, w których autor umiejętnie wprowadza czytelnika w pole. Sprawia, że to co było oczywiste, stawało się błędem. Thrillery, które dostarczają wielu emocji, i w których rzeczywistość zaciera się z fikcją – to polecam Chcę twojego życia.

Ewelina Gąsiorowska

Z książką w plecaku