Kolacja ze śniadaniem, okładka
Literatura piękna Recenzje

Kolacja ze śniadaniem, Volodymyr Testardi

Idealny pomysł na wieczór we dwoje? Pyszna kolacja i wyśmienity deser w towarzystwie drugiej połówki. Zapraszam do recenzji niezwykłej książki Kolacja ze śniadaniem. Jak zapewnia Volodymyr Testardi: Dzięki tej książce rozkochacie się (nie tylko) w jedzeniu!

Słowem wstępu

Książka Kolacja ze śniadaniem to doskonały sposób na uczczenie miłości poprzez pyszne dania. Zawiera różnorodne propozycje, od romantycznych kolacji po pyszne śniadania. To źródło inspiracji kulinarnych i świetny sposób na wspólne spędzenie czasu w kuchni. Oprócz przepisów znajdziemy tu inspiracje i sugestie, jak uczynić wieczór udanym i niezwykłym. Autor dzieli się swoją pasją do gotowania. Sam wygląd książki zachęca do kupna. Kolacja ze śniadaniem jest porządnie wydana. Ma twardą oprawę, tasiemkę-zakładkę i dużo fotografii. Ciekawą rzeczą są także kody QR przenoszące nas do dodatkowych materiałów.

Przepisy na idealną randkę

Najważniejszym składnikiem w kuchni jest miłość – tak Volodymyr Testardi zaczyna wstęp do książki. Trudno się z nim nie zgodzić 😉 Następnie autor przedstawia nam opowieść tłumacząc skąd wzięła się jego miłość do gotowania. Przez cały wstęp jedzeniu towarzyszy właśnie miłość – do rodziny i do drugiej połówki autora. Potem następuje część Gotowanie to namiętność. Gotowanie to uczucia. Gotowanie to miłość. To przepisy proste, dla każdego. Dzięki nieoczywistym połączeniom smakowym staną się oryginalne.

Romantycznie kolacje, pyszne desery i wyśmienite śniadania

Volodymyr Testardi zaczyna od kolacji i nazywa je najbardziej romantycznym posiłkiem, jaki można dla kogoś przygotować. Są tu przepisy między innymi na risotto z gorgonzolą i gruszką, pastę alla vodka z anchois, czy hummus z zielonego groszku z mango i parmezanem. Jeśli chodzi o śniadania to mamy to na przykład holenderskie naleśniki, croissanty z cukinią i mozarellą i grzanki z kremowym jajkiem. A desery i drinki? Tiramisu pistacjowe, truskawkowy Aperol Spritz, Negroni… Już same nazwy są zachęcające. Nie mówiąc o ilustracjach, które towarzyszą każdemu daniu. Fotografie są starannie wykonane, co sprawia, że Kolacja ze śniadaniem staje się również przyjemna dla oka. Zdjęcia potraw zachęcają do eksperymentowania w kuchni, podpowiadają jak estetycznie i oryginalnie podać jedzenie.

Kolacja ze śniadaniem – książka o miłości

Ta publikacja oprócz przepisów zawiera dużo romantycznych i praktycznych porad. Wiecie jak przygotować się do randki? Autor daje nam podpowiedzi. Sugeruje, że ważny jest ubiór, nawet jeśli randka będzie w domu. Ważny jest odpowiedni nastrój. Kwiaty i ciepłe światło zawsze się sprawdzą. Nie można zapomnieć także o odpowiedniej zastawie stołowej i nastrojowej muzyce. W książce znajdziemy też plan na listę zakupów, dzięki której zawsze wyczarujemy dobrą kolację. Mamy tu nawet podpowiedź jak przechowywać przyprawy i jakie filmy sprawdź się podczas randki. Autor daje nam również kod QR do gotowej listy najpiękniejszych piosenek o miłości. Tłumaczy w jakich kieliszkach podawać alkohol, jakie narzędzia warto mieć w kuchni i co można podać do picia podczas śniadań. Na końcu znajduje się indeks produktów. Kolacja ze śniadaniem to książka pełna inspiracji!

Podsumowanie

Książka Kolacja ze śniadaniem z przepisami to nie tylko zbiór dań. To również manifestacja miłości poprzez wspólne gotowanie bądź przygotowywanie posiłku dla drugiej połówki. Volodymyr Testardi wypełnił treść smacznymi propozycjami, inspirującymi radami i pięknymi ilustracjami. To doskonały prezent dla każdej pary, pragnącej uczcić swoje uczucia w wyjątkowy sposób.

Zaczytana