Ile kosztuje żona okładka
Literatura faktu Nowości Recenzje

Ile kosztuje żona? Violetta Rymszewicz

Poznaj mroczne sekrety rynku małżeńskiego – recenzja najnowszej książki Violetty Rymszewicz

Książka Ile kosztuje żona? Reportaż o systemowej przemocy wobec kobiet Violetty Rymszewicz to pozycja poruszająca bardzo poważne tematy. Bezwzględny reportaż, który zdecydowanie warto poznać bliżej. Mimo że nie jest to miła i lekka lektura, czyta się ją niesamowicie szybko i z dużym zainteresowaniem.

Mężczyźni, którzy kochają lalki

W najnowszym reportażu Violetty Rymszewicz Ile kosztuje żona? poznamy mężczyzn, którzy kochają lalki. Jednak kobiety te nie są przez nich traktowane wyłącznie jako obiekty seksualne – to także ich towarzyszki życia, pokrewne dusze, a nawet prawdziwe przyjaciółki.

Z książki dowiemy się także, ile kosztuje dziewictwo i jak ważne jest, aby zachować je dla przyszłego męża. Przyszły mąż natomiast wybierany jest, jak się można domyślić, przez rodziców panny młodej – oczywiście wygrywa ten kandydat, który zaoferuje więcej.

Dlaczego warto przeczytać książkę Ile kosztuje żona? Reportaż o systemowej przemocy wobec kobiet

Autorka, Violetta Rymszewicz z jednej strony udowadnia, jak niewiele jest warta kobieta jako człowiek. Z drugiej strony natomiast uświadamia, jak wiele może kosztować ciało kobiety, jej dziewictwo czy wygląd zewnętrzny. Wstrząsające dane i prawdziwe historie przedstawione na kartach książki Ile kosztuje żona? Reportaż o systemowej przemocy wobec kobiet są bardzo dosłowne i ukazują świat, jakiego tak naprawdę nie znamy. Jest to świat, którego nawet sobie nie wyobrażamy.

Reportaż Violetty Rymszewicz z pewnością warto przeczytać i na długo zostanie w naszej pamięci. Bezwzględny świat, w którym nie ma miejsca na miłość i prawa kobiety istnieje naprawdę i jest tak niedaleko nas… warto o tym pamiętać.

Karolina Chmura-Urbas,

Kropeczka Moja

Zainteresowała Cię książka Ile kosztuje żona? Violetty Rymszewicz? Sięgnij po więcej wciągających publikacji z kategorii literatura faktu.