Human Design, okładka
Literatura faktu Recenzje

Human Design

Każdy z nas jest inny i to jest piękne. Niestety bardzo często zapominamy o tej swojej wyjątkowości, zamiast ją pielęgnować. Porównujemy się z innymi, poddajemy się presji otoczenia, udajemy kogoś, kim nie jesteśmy. W rezultacie nasze zagubienie się pogłębia, a my już tak naprawdę nie wiemy, czego chcemy od życia. Zaczynamy wątpić w jego sens, zaczynamy wątpić w siebie, nie wiemy, dokąd tak naprawdę zmierzamy.

Odkryj swoje prawdziwe ja i żyj w zgodzie z własnym przeznaczeniem

Tym wszystkim osobom, które gdzieś po drodze się zagubiły, tym, które zadają sobie pytanie, kim są. Tym, które patrzą w lustro i widzą kogoś, kogo nie znają albo kogoś, kim stać się nie chcieli, tym, którzy nie wiedzą, jak wyrazić swoje ja, odpowiedź przynieść może książka pt. Human design. Odkryj swoje prawdziwe ja i żyj w zgodzie z własnym przeznaczeniem. Opublikowana nakładem wydawnictwa Publicat pozycja autorstwa Shayny Cornelius oraz Dany Stiles, to nie zwykły poradnik, który pokazuje, jak w dziesięciu krokach zmienić swoje życie. To raczej przewodnik po życiu. Ułatwia nam znalezienie właściwej drogi, przede wszystkim do samego siebie. To książka, która pomaga nam odkryć, jakim typem energetycznym jesteśmy. Dzięki temu możemy wykorzystać tę wiedzę do poprawy jakości naszego życia.

Kim naprawdę jesteśmy?

Autorki Human Design tłumaczą, dlaczego tak się dzieje, że zaczynamy gubić siebie. Zaczynamy źle się czuć w swoim życiu. Wpływ mogą na to mieć przekonania, na których opiera się nasze życie. Przekonania zaś oparte są na uwarunkowaniach. Większość z nas tak naprawdę nie ma świadomości, jakie przekonania żywi, nie zdaje sobie też sprawy, że większość poglądów dotyczących życia, nie jest nasza. A sedno problemu polega na tym, że osoba, którą powinniśmy według otoczenia być, może znacząco różnić się od osoby, którą jesteśmy. Warto zatem w końcu odkryć, kim jesteśmy naprawdę. Pomocą służyć tu może specjalnie opracowany wykres Human Design, który pozwala zobaczyć wyraźnie odbicie naszej natury.

Własny wykres Human Design

Autorki określają Human Design narzędziem, które pozwala nam iść przez życie zgodnie z samym sobą. System ten został stworzony w 1987 roku i zawiera w sobie cztery starożytne praktyki. Co najważniejsze, nie musimy rozumieć, jak działają te systemy, nie musimy poświęcać czasu na ich studiowanie. Natomiast wszystkie one składają się na diagram ciała energetycznego. Pozwala on zrozumieć, jak w otaczającym nas świecie najlepiej działa nasza energia oraz jak w indywidualnym przypadku działa energetyczne zharmonizowanie. Najistotniejszy jest fakt, że nie musimy kreślić wykresu samodzielnie – w książce została podana strona, która pomaga go wygenerować. Musimy tylko podać swoje dane, takie jak data urodzenia, godzina urodzenia oraz miejsce urodzenia, by otrzymać wykres Human Design. Warto go wydrukować, by towarzyszył nam w lekturze książki. Na wykresie znajdują się różne kategorie omówione w książce. Autorki Human Design skupiają się na trzech najbardziej podstawowych i najłatwiejszych do zastosowania aspektach Human Design.

Jak wdrożyć zasady Human Design w życie

Oczywiście, że samo wygenerowanie wykresu niczego nie zmieni w naszym życiu, ale już przeczytanie książki może nas skłonić do refleksji, a przede wszystkim zainicjować proces przemian. Autorki dokładnie wyjaśniają, jak wdrożyć korzystne dla nas praktyki, ale tak naprawdę to do nas należy wykonanie pracy nad sobą. Choć autorki gorąco zachęcają do wybrania okresu i ustalenia intencji, a następnie stosowania w tym czasie naszych Strategii i Autorytetu tak często, jak tylko to możliwe. I obserwowanie zmian, które nastąpią, bowiem takowe z pewnością nadejdą. Kolejne rozdziały pozwalają lepiej nam zrozumieć wykres i odnaleźć swój profil. Dowiemy się zatem m.in. o pięciu Typach wyróżnionych w Human Design , o ośmiu Autorytetach, o tym, jak połączyć strategię z autorytetem, jak wyglądają centra przetwarzania energii w ciele, jak wyglądają profile czyli archetypy osobowości, a także Kanały i Bramy reprezentujące wrodzone cechy energetyczne.

Podsumowanie

Mimo iż początkowo wykres Human Design może nam się wydać skomplikowany, jednak książka przeprowadza nas przez kolejne jego elementy tłumacząc najważniejsze (najistotniejsze z punktu widzenia naszej zmiany) kwestie. Wówczas zrozumiemy, jak łatwe może być życie w zgodzie ze sobą, jak wspaniałe może być funkcjonowanie bez masek, w które ubrało nas otoczenie i bez zniekształcających obraz filtrów. Lektura Human Design jest niezwykle oczyszczającym doświadczeniem, które znacząco może zmienić nasze życie.

Justyna Gul,

Qultura słowa