Towarzyskie przypały Lottie Brooks okładka
Książki dla dzieci i młodzieży Recenzje

Towarzyskie przypały Lottie Brooks, Katie Kirby

Lottie Brooks powraca!

Pamiętacie, jak mieliście dwanaście lat? Jakie problemy zaprzątały Wasze myśli? Okres dorastania jest trudny dla każdego z różnych powodów. Lottie przechodzi teraz trudny okres. Po pierwsze –nowa siostra. Po drugie – klasa, przyjaciółki, wrogowie. I wreszcie, po trzecie – ON – Daniel, chłopak, do którego mocniej zabiło jej nastoletnie serduszko. Towarzyskie przypały Lottie Brooks to książka napisana w formie pamiętnika dziewczynki wchodzącej stopniowo w wiek dojrzewania. Krótkie wpisy opatrzone zostały humorystycznymi rysunkami, które nadają całości indywidualnego charakteru. W pamiętniku omówione zostały rozterki targające sercem nastoletniej dziewczynki, która próbuje sobie poradzić w zmieniającej się rzeczywistości.

Lottie jest rezolutna, charakterna, zabawna i nie boi się postawić na sowim, przez co często musi radzić sobie w krępujących sytuacjach. Katie Kirby napisała książkę lekko, z poczuciem humoru, który trafia do nastoletniego czytelnika. Pozwala odbiorcy na poczucie, że nie jest sam i każdemu może zdarzyć się gorszy dzień… lub miesiąc. Myślę, że książkę śmiało mogą czytać rówieśnicy tytułowej bohaterki, ponieważ pozwoli im to na spojrzenia na sytuację z innej perspektywy i poczucie, że nie tyko oni stoją przed takim czy innym wyborem.

Towarzyskie przypały Lottie Brooksten drugi tom bestsellerowej serii

Towarzyskie przypały Lottie Brooks to druga część przygód rezolutnej dziewczynki, jednak, jeśli nie czytaliście pierwszej części tak jak ja, nie martwcie się. Książka nawiązuje do wydarzeń z poprzedniej części i dosłownie od pierwszych zdań zabiera czytelnika w niezapomnianą podróż. Rysunki Katie Kirby są świetne i stanowią integralną część „pamiętnika”. Podkreślają charakter głównej bohaterki i dystans, z jakim autorka stworzyła prezentowane treści.

Książka raczej dla młodszego czytelnika, jednak nawet starsi, znajdą w niej coś dla siebie. Dobrze bawiłam się podczas lektury i przeczytałam całość błyskawicznie.

Natalia, Lubię To Czytam