Top 10, okładka
Książki dla dzieci i młodzieży Literatura piękna Recenzje

Najnowsze hity literackie. Sprawdź nasze top 10!

Ostatni tydzień był niezwykle ekscytujący dla miłośników literatury. Chciałabym podzielić się z Wami moimi refleksjami na temat dziesięciu najgorętszych nowości i zapowiedzi książkowych. Wzbudziły ogromne zainteresowanie w minionych dniach. Czy jesteście gotowi na spotkanie z literackimi nowinkami?

10. Wilczyce

Na 10 miejscu uplasowała się książka Wilczyce. To 4 tom serii „Lilie Królowej”. Ta powieść historyczna przenosi nas na koniec XIV wieku. Jesteśmy w czasach, gdy Kraków cieszy się z ogłoszenia ciąży Królowej Jadwigi. Niedługo potem nad krajem przetaczają się ciemne chmury, a żywioł zabiera po drodze wszystko, co napotka. Nic nie jest jednak w stanie zagrozić przyjaźni Amalii i Mildy. Czas płynie szybko, ich dzieci wchodzą już w dorosłość. Małgorzata i Tomko różnią się od siebie, jednak ich życiowe ścieżki okazują się podobne. Podczas bitwy pod Grunwaldem rozstrzygają się losy Królestwa Polskiego. Także dla Mildy coś się kończy i coś zaczyna. Lecz pewne tajemnice nie powinny być ujawniane…
#Prószyński #Lucyna Olejniczak #powieść historyczna

9. Guy’s Girl. Chłopczyca

Guy’s Girl. Chłopczyca to powieść obyczajowa Wydawnictwa Muza. Historia opowiada o dziewczynie, która odrzuca miłość oraz o chłopaku, który nie potrafi jej doświadczyć. Ginny Murphy to pewna siebie dziewczyna. Zawsze stawiała na przyjaźnie z chłopakami, twierdząc, że są one mniej skomplikowane. Pod warunkiem, że obie strony trzymają się zasady, aby się nie zakochiwać. Ta zasada działała do pewnego momentu, gdy Ginny spotyka Adriana Silvasa. Chłopak ten traktuje miłość jako coś niebezpiecznego, co nie jest warte ryzyka. W jego obecności Ginny zaczyna odczuwać pragnienie przekroczenia własnych granic. Nie chce jednak, by jej tajemnica wyszła na jaw. To piękna opowieść o przyjaźni, dorastaniu i miłości.
#Wydawnictwo Muza #Emma Noyes #powieść obyczajowa

8. Znienawidzony

Romans Znienawidzony to tom pierwszy serii „Odmieńcy z West Emerald”. Piękna okładka przykuwa wzrok, a opis zachęca do sięgnięcia po książkę. Główna bohaterka trafia do świata bogactwa i luksusu. Nie wszystko układa się jednak jak w bajce. Trzech kuzynów Silvestro – Gage, Micah i Conner – zdecydowanie jej nie docenia. Jednak zyskuje szacunek jednego, przyjaźń drugiego i miłość trzeciego… Gage zniknął na osiem lat i powrócił z uśmiechem na ustach. Jak skończy się ta zagadkowa historia?
#Wydawnictwo Ale! #Cora Brent #romans

7. Miłość mojego życia

Miłość mojego życia to mroczny thriller Rosie Walsh. Emma – słynna biolożka morska – oddana jest swojemu mężowi, Leo, i ukochanej córeczce, Ruby. Gotowa jest poświęcić dla nich wszystko. Jednakże większość tego, co im o sobie opowiada, to kłamstwa. Tajemnica ta mogłaby nigdy nie ujrzeć światła dziennego, gdyby nie praca Leo. Zajmuje się pisaniem nekrologów. Emma choruje, a Leo radzi sobie ze stresem, poświęcając się swojej pracy – bada życie żony i opisuje je. Stopniowo odkrywa przerażającą prawdę: kobieta, którą kocha, w istocie nie istnieje. Nawet jej tożsamość jest fałszywa. Kim jest Emma?
#Harde #Rosie Walsh #thriller

6. Dobre życie

Wydawnictwo Luna wydało piękny poradnik o tytule Dobre życie. Autorką jest Małgorzata Ohme – psycholożka i znana dziennikarka. W publikacji mówi o tym jak zagwarantować sobie dobrą jakość życia. Skupia się na umiejętności poznania własnych potrzeb i zaufaniu do siebie. Mówi jak być szczęśliwszym poprzez codzienne proste czynności. Warto mieć tę książkę na półce.
#Wydawnictwo Luna #Małgorzata Ohme #poradnik #psychologia

5. Paderborn

Paderborn to najnowszy kryminał spod pióra Remigiusza Mroza. Tym razem prokurator z Chyłki jest na tropie seryjnego mordercy. Pozostaje on bezkarny dzięki astrologii. Jak skończy się ta ekscytująca książka? Przekonajcie się sami.
#Czwarta Strona #Remigiusz Mróz #kryminał

4. Moje pierwsze kolory

Na czwartym miejscu uplasował się tytuł Moje pierwsze kolory, który należy do serii „Akademia Mądrego Dziecka”. Małych odbiorców wita kolorowe koło. Muszą zakręcić strzałką, nazwać kolor, który wskaże i wybrać zakładkę w tym kolorze. Jedna strona odpowiada jednemu kolorowi: czerwony, żółty, pomarańczowy, zielony, niebieski, fioletowy, różowy, brązowy oraz czarny i biały. Na kartach książeczki czytelnik znajdzie różne zadania, które go zaciekawią. Ta książeczka uczy i bawi jednocześnie.
#HarperKids #Roger Priddy #Becky Down #dla dzieci

3. Miasto gwiezdnego pyłu

Miasto gwiezdnego pyłu – powieść z gatunku fantastyki – ukazało się nakładem Wydawnictwa Jaguar. Georgia Summers łączy wątki baśniowe i magiczne. Przez wieki członkowie rodu Everly widzieli jak znikają najlepsi spośród nich. Zabierani za zbrodnie, której nikt nie pamięta. Ich prześladowczynią jest Penelope, kobieta, która nigdy się nie starzeje i nie przebacza. Violet Everly była dzieckiem, gdy jej matka Marianne zniknęła w burzową noc. Po jej zniknięciu pojawiła się Penelopa. I z nią ultimatum: Violet ma dziesięć lat na odnalezienie Marianne, w przeciwnym razie zajmie jej miejsce. Violet jest ostatnią z rodu Everly i – tak jak jej matka – pragnie za wszelką cenę złamać klątwę. Aby to osiągnąć, musi zejść do magicznego podziemia, gdzie rządzą bogowie i potwory. Jak skończy się ta baśniowa historia?
#Jaguar #Georgia Summers #powieść #fantastyka

2. Fun Dining. Prosto i genialnie

Wydawnictwo JednymSłowem wypuściło nietuzinkową książkę o tytule Fun Dining. Prosto i genialnie. Autorem jest szef kuchni restauracji z 2 gwiazdkami Michelin. Opowiada o prostych daniach i nieoczywistych połączeniach. To da nową jakość naszych potraw. Przepisy te może zrobić każdy z nas w kuchni. W książce znajdziemy między innymi przepis na łazanki z czarnymi kurkami, humus z fasoli z buraczkami „candy” i lody z kwaśnej śmietany z jagodami w kawie. Satysfakcja gwarantowana 🙂 Dzięki oryginalnym dodatkom zaskoczymy i siebie i innych. Przemysław Klima – autor – jest w zawodzie już 23 lata.
#JednymSłowem #Przemysław Klima #kulinaria #autorskie książki kucharskie

1. Być jak Caravaggio. Życie i oszustwa genialnego fałszerza dzieł sztuki

Numerem jeden w tym tygodniu jest książka Być jak Caravaggio. Życie i oszustwa genialnego fałszerza dzieł sztuki. Tytuł ukazał się nakładem Wydawnictwa Znak. To historia fałszerza dzieł sztuki. Tony Tetro – bo o nim mowa – jest autorem obrazów wartych 200 milionów funtów kolekcji. Do tej pory myślano, że to obrazy Picassa, Moneta czy Chagall. Odkrycie prawdy wywołało wielkie poruszenie. W publikacji sam Tetro mówi o sprzedaży dzieł sztuki, świat ten jest bardziej skorumpowany niż nam się wydaje. Książka łączy zaskakującą biografię, ekscytujące fakty i wiedzę z zakresu malarstwa i sztuki. Tony Tetro działał jako fałszerz przez ponad 45 lat. W końcu został zatrzymany i skazany. Po zakończeniu wyroku nadal maluje obrazy, jednak już w stylu słynnych malarzy, a nie podając się za nich.
#Znak #Tony Tetro #Giampiero Ambrosi #sztuka

Zaczytana