top 10, okładka
Książki dla dzieci i młodzieży Literatura faktu Literatura piękna Recenzje

Najciekawsze nowości książkowe. Co warto przeczytać?

Zapraszamy do kolejnego zestawienia nowości książkowych. W tym tygodniu będzie coś dla fanów gotowania, kryminałów, historii, a także ciekawe pozycje dla najmłodszych czytelników.

10. Zabić Redferna

Na 10 miejscu listy uplasował się kryminał od Wydawnictwa Harde pod tytułem Zabić Redferna. W ośrodku leczenia uzależnień The Priory dochodzi do samobójstwa, które prawdopodobnie zostałoby niezauważone, gdyby nie dotyczyło bliskiej przyjaciółki Redferna. Nie może on pogodzić się ze śmiercią bliskiej osoby i rozpoczyna prywatne dochodzenie, korzystając z notatek sierżanta Wall. Stawia czoła nie tylko personelowi kliniki, ale i całej komendzie w Woking, w sprawie, która na pierwszy rzut oka wydaje się prosta. Natrafia na trop i rozpoczyna prywatne dochodzenie, korzystając z notatek sierżanta Wall. Stawia czoła nie tylko personelowi kliniki, ale i całej komendzie w Woking, w sprawie, która na pierwszy rzut oka wydaje się prosta. Natrafia na trop śledzącego go Palacza. Nie spodziewa się, że na drodze śledztwa spotka znajome twarze i odnajdzie ślad swojej zaginionej przed laty siostry. Zamachowiec również nie zamierza się poddać. Jaką cenę Redfern zapłaci za odkrycie prawdy, która ujawni mroczne oblicze pozornie spokojnego miasteczka?
#Harde #Anna Rozenberg #kryminał

9. Niezwykłe opowieści z Baskerville Hall

Niezwykłe opowieści z Baskerville Hall to fascynująca powieść o młodym Arthurze Conan Doyle’u – niezwykle inteligentnym, oczytanym i wrażliwym chłopaku, który dostaje wyjątkową szansę od losu. Arthur przypomina dziewiętnastowiecznego Harry’ego Pottera, który otrzymuje zaproszenie do magicznej szkoły (Baskerville). Przyjmując to zaproszenie, jego życie diametralnie się zmienia. Już na początku nauki, Arthur imponuje intelektem i odwagą. W szkole natomiast zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Ktoś wybija szybę w drzwiach wejściowych i włamuje się do szkoły, ale nic nie zostaje skradzione. Arthur dostaje także zaproszenie do tajnego stowarzyszenia… W Baskerville Hall przewija się wiele barwnych postaci, które staną się inspiracją dla słynnych powieści i opowiadań Arthura Conan Doyle’a: Jimmy Moriarty, Irene Adler, doktor Watson i oczywiście Sherlock Holmes. To książka idealna zarówno dla miłośników historii detektywistycznych, jak i tajemniczych zagadek oraz magii.
#Kropka #Ali Standish #dla dzieci

8. Pułkownik „Ponury”. Biografia cichociemnego Jana Piwnika

Na 8 miejscu znalazła się kompletna biografia Jana Piwnika. Książka Pułkownik „Ponury”. Biografia cichociemnego Jana Piwnika została wydana przez Wydawnictwo Horyzont. Wojciech Königsberg w mistrzowski sposób powraca do życiorysu jednego z najznamienitszych cichociemnych – spadochroniarzy Armii Krajowej, płk. Jana Piwnika „Ponurego”. Historia bohatera została wreszcie uzupełniona dzięki dostępowi nie tylko do zachowanych dokumentów, ale także do wspomnień i relacji świadków. Losy i działania „Ponurego” są bogato zilustrowane niepublikowanymi wcześniej fotografiami i dokumentami, co sprawia, że książka jest dziełem bardzo wartościowym.
#Horyzont #Wojciech Konigsberg #biorafia

7. Włoska uczta

Włoska uczta to bestseller od Wydawnictwa Znak. Matteo Brunetti zaprasza nas na ucztę kulinarną. Chce pokazać nam jak gotować, ale także jak żyje się we włoskim stylu. Rozkocha czytelników w daniach Nonny, zaprezentuje kuchnię i tradycyjną, i nowoczesną. Gotowanie po włosku będzie dla odbiorców wspaniałą przygodą i zabawą. W książke jest ponad 60 przepisów, a ponadto są tu porady i dostęp do filmów instruktażowych. Znajdziemy przepis na idealny makaron, pizze, tiramisu, czy mozzarellę w karocy Kopciuszka.
#Znak #Matteo Brunetti #kuchnie świata

6. Dlaczego koty boją się ogórków? Czyli czego nie widać gołym okiem, a widzą to naukowcy

Dlaczego koty boją się ogórków? Czyli czego nie widać gołym okiem, a widzą to naukowcy to tytuł od Wydawnictwa Mando. W aubiobooku Agnieszka Defus zaprasza nas do świata fascynujących ciekawostek. Bawiąc się, doświadczymy pełnego spektrum nowych wrażeń. Ciekawostki otworzą nasze zmysły i zaangażują coś jeszcze potężniejszego – wyobraźnię. Odkryjemy między innymi dlaczego widzimy kolor różowy, ile rzeczy umyka naszej uwadze każdego dnia i dlaczego nie możemy w pełni poczuć otaczającego nas świata? Autorka audiobooka – Agnieszka Defus – jest doktorem dziedzictwa kulturowego.
#Mando #Agnieszka Defus #popularnonaukowa

5. Anna O

Thriller Anna O to znakomita powieść od HarperCollins. Thriller, który poruszył całe społeczeństwo! Tytułowa bohaterka, Anna Ogilvy, nie otworzyła oczu od czterech lat. Jednej nocy na Farmie znaleziono ją pogrążoną w głębokim śnie, ubrudzoną krwią, z nożem kuchennym w ręku. Obok były ciała jej dwóch najbliższych przyjaciół. Popełniła zbrodnię stulecia, lecz nie można jej wybudzić z tego koszmaru. Dla doktora Benedicta Prince’a, psychologa sądowego, przebudzenie Anny O to sprawa kluczowa dla jego kariery. Jako ekspert od snu, zna wszystkie tajemnice najciemniejszych zakamarków umysłu. Zaczynając leczenie Anny doktor Prince odkrywa znacznie głębszą i bardziej mroczną tajemnicę. Przebudzenie Anny O to nie koniec tej historii, a dopiero jej początek.
#HarperCollins Polska #Matthew Blake #thriller

4. Mikołajek. Ale się uśmialiśmy!

Na 4 miejscu listy znalazła się nowość od Wydawnictwa Znak – Mikołajek. Ale się uśmialiśmy! To najzabawniejsza książka o Mikołajku zawiera nigdy wcześniej niepublikowane ciekawostki i materiały archiwalne, które tworzą fascynującą historię powstania opowieści, bawiących kolejne pokolenia. W książce jest 65 najzabawniejszych opowiadań o Mikołajku. Wstęp napisała Anne Goscinny, córka René Goscinnego, genialnego humorysty i twórcy Mikołajka. To publikacja idealna do wspólnego czytania i do rozpoczęcia przygody z Mikołajkiem i jego przyjaciółmi.
#Znak #René Goscinny #Jean-Jacques Sempé #Mikołajek

3. Górskie szlaki. 101 zaskakujących miejsc w polskich górach

Książka Górskie szlaki. 101 zaskakujących miejsc w polskich górach to kompendium starannie dobranych tras oraz subiektywny wybór kultowych i mniej znanych atrakcji. Od Gór Izerskich, przez Beskidy, Gorce, Tatry, aż po Bieszczady – z tym przewodnikiem odkryjemy wszystkie tajemnice polskich gór. W poradniku są między innymi trasy-pętle, unikatowe atrakcje, ciekawe lokalne historie, checklisty i przydatne mapki. Górskie szlaki pomogą przygotować się do zdobycia Korony Gór Polski. Książka będzie pomocna nawet dla doświadczonych miłośników górskich wędrówek.
#Znak #Tomasz Habdas #podróże

2. Totalnie tofu

Wydawnictwo JednymSłowem wydało książkę Totalnie tofu. Są w niej aż 83 przepisy na bezmięsne dania. Są pyszne i, co ważne, łatwe w wykonaniu. Z tofu można zrobić wszystko: od śniadaniowej szakszuki, przez włoski makaron, polskie pierogi, azjatyckie bowle, wegański mac & cheese, aż po pyszne street foody i aksamitne desery (w tym oczywiście tofurnik). Dodatkowo w publikacji znajdziemy opis tofu, różnicę między jego rodzajami, idealne marynaty do dań. Autor – Konrad Budzyk – jest weganinem prowadzącym kulinarnego bloga.
#JednymSłowem #Konrad Budzyk #kulinaria

1. Bluey i Bingo. Książka kucharska Wytwornej Restauracji

Na 1 miejscu listy znajazła się bestsellerowa nowość od Wydawnictwa Harperkids – Bluey i Bingo. Książka kucharska Wytwornej Restauracji. Są tu przepisy na dania znane dzieciom z kreskówki – od prostych, jak Wróżkowy Chleb, po bardziej wymagające – Babeczki z Cienistego Szlaku, Miniracuchy czy Omlet. Nawet te bardziej skomplikowane potrawy nie są trudne do wykonania, a każdy maluch pod opieką rodzica z pewnością sobie poradzi. Przepisy są zwięzłe, przejrzyste i podzielone na etapy, co sprawia, że wspólne gotowanie będzie przyjemne i satysfakcjonujące zarówno dla dzieci, jak i ich opiekunów. Zabawny język książki, ilustracje z serialu i uroczy klimat „Bluey” zachęcą dzieci do pierwszych kuchennych przygód i próbowania nowych smaków.
#Harperkids #dla dzieci #kulinaria

Zaczytana