Meshi okładka
Recenzje

Meshi, Katherine Tamiko Arguile

Kulinarny przewodnik po kulturze Japonii

Meshi. Kulinarny przewodnik po kulturze Japonii Katherine Tamiko Arguile jest świetnym poradnikiem kulinarnym, który skupia się nie tylko na podawaniu przez autorkę kolejnych kulinarnych receptur, ale także całej otoczce związanej z tym, czym dokładnie jest meshi przez kolejne pory roku. Z tego też względu Meshi to idealna propozycja czytelnicza, z której można czerpać przez cały rok i przez cały czas okazuje się naprawdę zachwycającym wydaniem.

Inspiracja kulturą innych państw

Z pewnością nie zaszkodzi zainteresować się kulinarną stroną Japonii. Jest to związane z tym, iż coraz większe grono Polaków zaczyna ciekawić to, co dla nas wydaje się bardziej egzotyczne. Na polskiej mapie pojawiają się restauracje z odmiennymi smakami. Nie brakuje także literackich wydań, dzięki którym można dowiedzieć się czegoś nowego na konkretny temat. Do tej kategorii zalicza się książka Meshi. Kulinarny przewodnik po kulturze Japonii Katherine Tamiko Arguile. Podzielono ją na konkretne pory roku, dzięki czemu jeszcze sprawniej można korzystać z zawartych w niej przepisów.

Czy warto sięgnąć po Meshi. Kulinarny przewodnik po kulturze Japonii?

Poradnik Meshi. Kulinarny przewodnik po kulturze Japonii to na pewno jedna z tych propozycji, która przypadnie do gustu osobom chcącym, oprócz kulinarnych receptur, dowiedzieć się także więcej na temat tego, czym jest meshi. Katherine Tamiko Arguile prowadzi odbiorcę przez kolejne pory roku, przy okazji wyjaśniając, co konkretnie w danym terminie oznacza to pojęcie. Bez wątpienia warto wspomnieć również o tym, że Meshi to niezwykle obszerna publikacja. Została wydana w sztywnej oprawie, w dużym formacie i jest sporą cegiełką. Nie sposób zapoznać się z nią podczas jednorazowego czytania. Z tego też względu podział na pory roku świetnie się sprawdza. Można się w niej zaczytywać niekoniecznie w kolejności stron, a z przepisów korzystać zgodnie z własną chęcią poznania konkretnych smaków.

Meshi. Kulinarny przewodnik po kulturze Japonii Katherine Tamiko Arguile genialnie sprawdzi się w roli eleganckiego prezentu dla osób zainteresowanych kulturą i smakami Japonii, jak również dla samego siebie, gdyż w tym wydaniu książką można zaczytywać się wielokrotnie.

Paulina Kwiatkowska

zakochanawksiazkach1991

Sprawdź inne książki z kategorii kulinaria i książki kucharskie w księgarni internetowej Bonito!