Mądre zwierzęta, okładka
Książki dla dzieci i młodzieży Recenzje

Mądre zwierzęta, Michael Holland, Daniela Olejnikova

Mądre zwierzęta są wydaniem z bardzo dużą ilością ciekawostek. To jedna z tych lektur, które przypadną do gustu nie tylko dzieciom, ale również nastolatkom i dorosłym. Można wielokrotnie sięgać właśnie po tę książkę ze względu na mnogość treści. Lektura doskonale sprawdzi się również w roli prezentu, i to nie tylko dla maluchów. Nawet dorośli dzięki tej pozycji znacznie mogą poszerzyć swoją wiedzę.

Recenzja książki Mądre zwierzęta

Książkę Mądre zwierzęta wydano w bardzo dużym, kwadratowym formacie. Skupia się i na popularnych i na mniej znanych gatunkach zwierząt. Są one nadzwyczaj mądre lub też mają jakieś ciekawe zdolności. Ważne jest zwrócenie uwagi na to, że nie brakuje tutaj także zwierząt domowych, które niektórzy mogą oglądać każdego dnia. Jest to propozycja bardzo bogata w ilustracje. Mądre zwierzęta skupiają się na kilkudziesięciu gatunkach, na temat których dany odbiorca może przeczytać konkretne informacje. Wszystko śledziłam z olbrzymim zainteresowaniem. Czas spędzony z tą pozycją będzie naprawdę dobrze spożytkowany. Charakterystyka każdego stworzenia znajduje się na dwóch stronach, czyli jednej rozkładówce. To świetna okazja do tego, by dzieci i dorosłe osoby mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat różnych gatunków zwierząt, które mają naprawdę nadzwyczajne zdolności.

Podsumowanie recenzji

Książka Mądre zwierzęta to doskonała propozycja na spędzenie wolnego czasu. Ponadto publikacja świetnie sprawdzi się w przypadku zajęć szkolnych i kółek pozalekcyjnych. Mądre zwierzęta doskonale spełnią swoje zadanie w momencie, gdy osoba w dowolnym wieku i w każdym momencie będzie chciała poszerzyć swoją wiedzę na temat różnych gatunków zwierząt. Tego typu wydanie pozwala dostrzec zaskakujące cechy nie tylko u zwierząt, które można oglądać w ogrodach zoologicznych, ale także w swoim najbliższym otoczeniu. Polecam tę pozycję wszystkim.

Paulina Kwiatkowska

zakochanawksiazkach1991

Polecamy inne książki o zwierzętach dla dzieci: