Lato w przytulnej, okładka
Literatura piękna Recenzje

Lato w Przytulnej, Katarzyna Michalak

Lato w Przytulnej Katarzyny Michalak stanowi drugi tom serii. Idealnie będzie zapoznawać się z tą lekturą po przeczytaniu wiosennej części. W przyszłości mają ukazać się także powieści z dwoma kolejnymi porami roku.

Kolejna seria polskiej pisarki

Katarzyna Michalak tworzy powieści, które mają po kilka części. Rzadko kiedy pojawiają się oddzielne historie, a bywa też tak, że w przyszłości stają się one częścią serii. W ostatnim czasie polscy czytelnicy mieli okazję zapoznać się z Wiosną w Przytulnej. W tamtej lekturze można poznać rodzinę głównych bohaterów, dowiedzieć się, że jedna z córek jest bardzo chora, do domu wrócił wyrodny syn Azja, a pani domu prawdopodobnie odziedziczyła duży spadek, dzięki któremu możliwa będzie przeprowadzka całej familii. Sięgając po Lato w Przytulnej należy mieć więc już na uwadze także to, iż jest to kontynuacja.

Lato w Przytulnej Katarzyny Michalak

Wspomniany wcześniej Azja jest źle postrzegany przez niektórych członków rodziny Gniewosz. Ma to związek z tym, co działo się przed laty i wpłynęło na to, że nastolatek postanowił opuścić rodzinne mieszkanie. Konflikt związany z jego osobą udało się zażegnać. Problemem stała się sytuacja chorej córki. Nie było dokładnie wiadomo, ile jeszcze zostało jej życia. Czy rodzina poradzi sobie z kolejnymi ciosami od życia, które na nią spadły?

Rodzinne problemy w Lecie w Przytulnej i całej serii

Katarzyna Michalak nie szczędzi swoim bohaterom wielu nieszczęść, którymi można by obdarować postacie z kilku serii. W tym przypadku rodzina ma swoje problemy, z którymi muszą borykać się wspólnie lub też oddzielnie. Nie brakuje różnych tajemnic, zaszłości. Przez to czytelnik nie może mieć pewności odnośnie do tego, że za chwilę nie wydarzy się jakiś nieoczekiwany fabularny zwrot akcji. Ogólnie jednak seria jest napisana sprawnie i czytelnik z olbrzymim zainteresowaniem może chcieć zapoznać się z jego kolejnymi tomami.

Tomy serii związane z porami roku

Takiego nazewnictwa cyklu w dorobku autorki jeszcze nie było. Dla miłośników jej twórczości z pewnością to udana odmiana. Dodatkowo kolejne pory roku wskazują na to, że na kontynuację serii nie trzeba będzie zbyt długo czekać. Cykl czyta się naprawdę sprawnie. W Lecie w Przytulnej całkiem sporo sytuacji się wyjaśnia. Nie brakuje jednak kolejnych fabularnych zawiłości. Na ich rozwiązania trzeba będzie jeszcze poczekać. Dodatkowo na uwagę zasługuje duży font, dzięki czemu z serią mogą zapoznawać się również osoby słabiej widzące.

Paulina Kwiatkowska

zakochanawksiazkach1991

Polecamy pierwszą część serii – Wiosna w Przytulnej.