Ja powstały kontynenty?, okładka
Książki dla dzieci i młodzieży Recenzje

Jak powstały kontynenty?, Marta Krzemińska

Książka pod tytułem Jak powstały kontynenty? dostarczy młodym czytelnikom wielu ciekawostek. Dzięki niej odkryją tajemnice Ziemi. Publikacja należy do edukacyjnej serii Co i jak?

Co nieco o książce

Książka dla dzieci Jak powstały kontynenty? ma grubą oprawę, dzięki czemu jest odporna na czynniki zewnętrzne. Okładka sugeruje co znajdziemy w środku – wiele ciekawostek o naszej planecie. Po otwarciu widzimy dużo pytań, na które odpowiedzi są w książce. Na kolejnych kartach autorka opisała różne ciekawostki, którym towarzyszom ilustracje. Dowiadujemy się między innymi co to jest skorupa ziemska, jądro ziemi i płaszcz ziemski. Następnie poznajemy odpowiedzi na pytania co się dzieje, kiedy płyty tektoniczne się do siebie zbliżają i oddalają. Ponadto poznamy różne ciekawostki o wulkanach, trzęsieniach ziemi i tsunami. Na samym końcu jest zbiór najważniejszych faktów z książki Jak powstały kontynenty?

Recenzja publikacji

Ta książeczka dla dzieci jest bardzo ładnie wydana. W środku mały odbiorca znajdzie dużo informacji. Ilustracje pomagają zrozumieć tekst. Fakty są opisane przystępnym językiem, widać jednak, że książka Jak powstały kontynenty? jest adresowana do nieco starszych dzieci. Autorka podejmuje niełatwe do zrozumienia tematy, takie jak na przykład ruchy tektoniczne czy zjawisko konwekcji. Podsumowanie najważniejszych ciekawostek jest na końcu książki, co ułatwia zapamiętanie najważniejszych pojęć. To świetna pozycja edukacyjna dla dzieci. Moim zdaniem cała seria Co i jak? zaintryguje młodych odbiorców, którzy będą mogli rozwijać wiadomości zdobyte w szkole.

Zaczytana

Polecamy inne książki z serii Co i jak?: