Jak wykiwać Hollywood, okładka
Literatura piękna Recenzje

Jak wykiwać Hollywood, Ava Wilder

Jak wykiwać Hollywood to debiut Avy Wilder, który opowiada historię dwóch gwiazd, znanych aktorów. Jest to historia o Grey Brooks i Ethanie Atkinsie. Ona kończy zdjęcia do opery mydlanej dla nastolatków i czuje, że jej kariera trochę wyhamowuje. On jest rozwodnikiem. Odsunął się od showbiznesu po tym jak jego najlepszy przyjaciel zmarł. Po pięciu latach od tych wydarzeń postanawia zebrać się w sobie i powrócić do zawodu.

Recenzja książki Jak wykiwać Hollywood

Agentka Grey wpadła na pomysł jak uratować karierę obu aktorów. Wymyśliła, by udawali zakochaną parę. Pomiędzy bohaterami jest spora różnica wieku. Ona podkochiwała się w aktorze, gdy była nastolatką i trudno jej teraz uwierzyć, że właśnie z nim będzie udawała szczęśliwą parę. Czy umiejętności aktorskie Grey i Ethana będą na tyle dobre, że uda im się wszystkich przekonać o swojej miłości? A może jednak to nie tylko udawanie, a coś więcej? Przekonajcie się sami.

Oprócz romantycznej i zabawnej historii książka Jak wykiwać Hollywood porusza blaski i cienie sławy. Znajduje się tu miejsce na trudny temat jakim jest alkoholizm, który dość często dotyka gwiazd, zwłaszcza w Hollywood. Ponadto Avy Wilder porusza tematy głośnego rozwodu, śmierci przyjaciela i żałoby. Dzięki tym problemom bohaterowie stali się jakby bardziej prawdziwi. Grey i Ethan to dwoje bohaterów, których dzieli nie tylko różnica wieku, ale również charakter. Są to bardzo różne postacie, ale pomimo to czuć między nimi chemię i powoli rodzące się uczucie. Bardzo polubiłam tę dwójkę. Ich rozmowy i relację. Nie jeden raz rozbawiły mnie i nie jeden raz wzruszyły. Przez książkę przetaczają się również motywy takie jak: fake dating, one bed, celebrity romance, age gape, slow burn, które sprawiają, że Jak wykiwać Hollywood jest idealną lekturą na gorące dni i zimne wieczory. Na uwagę zasługuje zarówno pomysł na fabułę, który zawiera powyższe motywy, zwłaszcza motyw celebrity romance, z którym jeszcze nie miałam okazji spotkać się, jak również lekki i przyjemny styl pisania autorki. Dzięki temu książkę czyta się bardzo szybko.

Podsumowanie recenzji

Podsumowując, czy powieść Jak wykiwać Hollywood skradła moje serce? Nie. Nie jest zła, wręcz przeciwnie, jest ciekawa, ale czegoś w tej historii mi zabrakło. Za mało emocji we mnie wywołała, a do tego trochę przeszkadzała mi narracja. Ostatnio czytałam książki, których narracja jest z punktu widzenia różnych bohaterów, dzięki czemu poznałam punkt widzenia na daną sprawę z perspektywy różnych postaci. W Jak wykiwać Hollywood niestety nie ma czegoś takiego. Jest jeden narrator, wszystko wiedzący. Książka przeznaczona jest dla osób, które skończyły 18 lat. Dlaczego? Myślę, że ze względu na poruszane tematy, jak również ze względu na niektóre sceny. Jeśli szukacie lekkiej, zabawnej a zarazem poruszającej powieści to Jak wykiwać Hollywood jest idealnym wyborem.

Ewelina Gąsiorowska

Z książką w plecaku

Polecamy inne powieści obyczajowe: