Dobra żona, okładka
Literatura piękna Recenzje

Dobra żona, Darby Kane

Dobra żona to świetnie napisany thriller psychologiczny, który wciąga od samego początku i nie pozwala się odłożyć nawet na chwilkę. Darby Kane świetnie wykreowała główną bohaterkę, która pojawiła się znikąd paręnaście lat temu w życiu Aarona i chyba nieźle w nim zamieszała. Nic nikt o niej nie wie. W trakcie śledztwa wyjdą jednak na jaw jej tajemnice. Kłamstwo goni kłamstwo, a demony przeszłości nie pozwolą o sobie zapomnieć. W tej książce nic nie jest oczywiste i przewidywalne. Nie ma szans, by czytelnik domyślił się zakończenia, które wbija w fotel.

Zarys fabuły

Lily to żona Aarona. W jej życiu małżeńskim wydawałoby się, że wszystko jest dobrze. Że jest szczęśliwą, kochająca żoną. Mężczyzna zawsze dobrze mówił o żonie w pracy. Mieli wspaniały dom i ogród. Jednak to tylko pozory. Co tak naprawdę działo za zamkniętymi drzwiami? Pewnego dnia idealny mąż i uwielbiany przez uczniów nauczyciel znika bez śladu. W ostatnich latach takich zniknięć było już parę, ale do tej pory dotyczyły one głównie uczennic. Czy te dwie sprawy mają coś ze sobą wspólnego? Wszyscy w miasteczku są poruszeni. Wszyscy poza Lily. Wydaje się ona zbyt opanowana. Zaprosiła Giny, główną śledczą, do swojego domu. Kobieta, gdy odkryła tajemnicze filmiki na komórce, postanowiła coś z tym zrobić. Pozbyć się swojego męża z życia. Wszystko opracowała idealnie, ale coś jednak poszło nie tak. Co takiego stało się z autem Aarona i nim samym? Czy coś wspólnego z tajemniczym zniknięciem mężczyzny ma jego brat? Przekonajcie się sami.

Recenzja książki

Dobra żona dostarcza niesamowitego napięcia. Na początku Lily wpadła w pewien rodzaj szału, gdy odkryła to, co ukrywał jej mąż. Jej spokój i opanowanie w kolejnych rozdziałach raczej nie udzieliło mi się. Wręcz przeciwnie. Czułam strach przed nią i przed tym, co się naprawdę wydarzyło. Z każdą kolejną stroną zastanawiałam się czy jej mąż żyje? Gdzie jest? Kto pisał do niej karteczki? Kim jest Ryan Horito i czy możliwość tego, że jej mąż żyje to jej jedyny problem? Z każdym rozdziałem pytań przybywało. Ten thriller ma wszystko, czego szukam w tym gatunku. Po pierwsze dostarcza sporej dawki emocji. Po drugie napięcie nie chce opuścić do samego końca. Ponadto powieść wciąga od pierwszych stron. Nie znajdziemy tutaj zbędnych i nurzących opisów. Czytelnik od razu wprowadzony jest w wir wydarzeń. Postacie są świetnie wykreowane. Zwłaszcza główna bohaterka, którą musze przyznać polubiłam. Na uwagę zasługuje również główna śledcza, której nic nie umknęło.

Podsumowanie recenzji

Kłamstwa, intrygi, pozory i specyficzna „gęsta” atmosfera. To sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko. Po przeczytaniu Dobrej żony spotkało mnie jeszcze jedno zaskoczenie związane z tą książką. Jest to debiut Darby Kane. Debiut, który zachwycił mnie od początku do końca, i który sprawił, że czekam na kolejne równie mroczne i wciągające książki tej autorki.

Ewelina Gąsiorowska

Z książką w plecaku

Polecamy inne thrillery: