Co lubią uczucia okładka
Bestsellery Książki dla dzieci i młodzieży Recenzje

Co lubią uczucia? Tina Oziewicz, Aleksandra Zając

Co kryje się w każdym z nas

Przez lata uczono nas, że nie wypada płakać przy ludziach, a w przypadku chłopców, że w ogóle nie wypada płakać. Uczono nas też, że nieładnie jest się złościć, a okazywanie smutku powinno odbywać się w domowym zaciszu. Tymczasem przekonanie, że emocje są zbędne i nie wolno ich okazywać jest szkodliwe dla wszystkich. To właśnie z ich ukrywania bierze się mnóstwo problemów. Dlatego najlepiej jest, jeśli przestaniemy z nimi walczyć, a zaczniemy je akceptować, wsłuchiwać się w nie, zaś negatywne emocje – kontrolować.

Służyć ku temu może piękna i mądra książka pt. Co lubią uczucia? autorstwa Tiny Oziewicz, z cudownymi ilustracjami Aleksandry Zając. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry książka Co lubią uczucia? to niezwykła opowieść o spersonifikowanych uczuciach, z których każde jest równie fascynujące i potrzebne. Adresowana do młodych czytelników zachwyci także dorosłych. Może stać się bodźcem do rozmowy z dzieckiem o emocjach, a także wstępem do nauki radzenia sobie z nimi.

Zastanawialiście się kiedyś, co lubią uczucia?

Na kolejnych stronach książki Co lubią uczucia? poznajemy: Nostalgię, Lęk, Ciekawość, Złośliwość i wiele innych emocji składających się w cały wachlarz ściśle powiązany z naszym życiem. Nostalgię przyłapujemy na szperaniu w pudełkach ze świątecznymi ozdobami. Obrazy, które napływają wraz z uchyleniem wieczka, przemawiają również do nas – pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że zaczynamy tęsknić za świętami. I tak jak Nostalgia pragniemy przenieść się w czasie i wejść w te kojące nasze serca scenki.

Przeglądając książeczkę Co lubią uczucia? przekonamy się też, że Nostalgii towarzyszy zwykle Smutek, Czułość i Wdzięczność, a także Tęsknota, czyli emocje, z którymi doskonale się rozumie. Natomiast Lęk koleguje się z Ciekawością, bo tylko ona zagląda czasami pod szafę. Tam zaś mogą czaić się Duchy, Tarantule, Asteroidy, Mięsożerne Rośliny, Wirusy i Bakterie. Ciekawość zazdrości Lękowi, że ten – obawiając się tylu rzeczy – nigdy się nie nudzi. Poznamy także Cierpliwość, której natura ujawnia się choćby w oczekiwaniu na owoce w lecie. Cierpliwość najbardziej lubi Spokój, tyle tylko, że przychodzi on zawsze ze swoim psem. A tam gdzie pojawia się zwierzak, pojawiają się też Radość, Czułość czy Ciekawość.

Dzięki książce Co lubią uczucia? Tiny Oziewicz i Aleksandry Zając poznajemy emocje, które tak pięknie scharakteryzowane mogą znów zagościć w naszym życiu. Zaprośmy je, by towarzyszyły nam każdego dnia, bez nich bowiem życie traci swój koloryt!

Justyna Gul,

Qultura słowa

Sprawdźcie także bestsellerową książkę Co robią uczucia?