Co lubią uczucia okładka
Bestsellery Książki dla dzieci i młodzieży Recenzje

Co lubią uczucia? Tina Oziewicz, Aleksandra Zając

Co kryje się w każdym z nas

Przez lata uczono nas, że nie wypada płakać przy ludziach, a w przypadku chłopców, że w ogóle nie wypada płakać. Uczono nas też, że nieładnie jest się złościć, a okazywanie smutku powinno odbywać się w domowym zaciszu. Tymczasem przekonanie, że emocje są zbędne i nie wolno ich okazywać jest szkodliwe dla wszystkich. To właśnie z ich ukrywania bierze się mnóstwo problemów. Dlatego najlepiej jest, jeśli przestaniemy z nimi walczyć, a zaczniemy je akceptować, wsłuchiwać się w nie, zaś negatywne emocje – kontrolować.

Służyć ku temu może piękna i mądra książka pt. Co lubią uczucia? autorstwa Tiny Oziewicz, z cudownymi ilustracjami Aleksandry Zając. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry książka Co lubią uczucia? to niezwykła opowieść o spersonifikowanych uczuciach, z których każde jest równie fascynujące i potrzebne. Adresowana do młodych czytelników zachwyci także dorosłych. Może stać się bodźcem do rozmowy z dzieckiem o emocjach, a także wstępem do nauki radzenia sobie z nimi.

Zastanawialiście się kiedyś, co lubią uczucia?

Na kolejnych stronach książki Co lubią uczucia? poznajemy: Nostalgię, Lęk, Ciekawość, Złośliwość i wiele innych emocji składających się w cały wachlarz ściśle powiązany z naszym życiem. Nostalgię przyłapujemy na szperaniu w pudełkach ze świątecznymi ozdobami. Obrazy, które napływają wraz z uchyleniem wieczka, przemawiają również do nas – pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że zaczynamy tęsknić za świętami. I tak jak Nostalgia pragniemy przenieść się w czasie i wejść w te kojące nasze serca scenki.

Przeglądając książeczkę Co lubią uczucia? przekonamy się też, że Nostalgii towarzyszy zwykle Smutek, Czułość i Wdzięczność, a także Tęsknota, czyli emocje, z którymi doskonale się rozumie. Natomiast Lęk koleguje się z Ciekawością, bo tylko ona zagląda czasami pod szafę. Tam zaś mogą czaić się Duchy, Tarantule, Asteroidy, Mięsożerne Rośliny, Wirusy i Bakterie. Ciekawość zazdrości Lękowi, że ten – obawiając się tylu rzeczy – nigdy się nie nudzi. Poznamy także Cierpliwość, której natura ujawnia się choćby w oczekiwaniu na owoce w lecie. Cierpliwość najbardziej lubi Spokój, tyle tylko, że przychodzi on zawsze ze swoim psem. A tam gdzie pojawia się zwierzak, pojawiają się też Radość, Czułość czy Ciekawość.

Dzięki książce Co lubią uczucia? Tiny Oziewicz i Aleksandry Zając poznajemy emocje, które tak pięknie scharakteryzowane mogą znów zagościć w naszym życiu. Zaprośmy je, by towarzyszyły nam każdego dnia, bez nich bowiem życie traci swój koloryt!

Justyna Gul,

Qultura słowa

Sprawdźcie także bestsellerową książkę Co robią uczucia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *