Ciekawski George, okładka
Książki dla dzieci i młodzieży Recenzje

Ciekawski George idzie na bal przebierańców, Margret Rey, H.A. Rey

Już za całkiem niedługo rozpocznie się uwielbiany przez wszystkich czas karnawałowych zabaw! Zabaw, wypełnionych spotkaniami z bliskimi, tańcem, muzyką i różnego rodzaj konkursami – choćby takim na najlepszy kostium na balu przebierańców. I właśnie w taki klimat idealnie wprowadzi nas najnowsza odsłona znakomitej serii książeczek dla dzieci Ciekawski George, która to nosi tytuł Ciekawski George idzie na bal przebierańców! Zapraszam was do poznania recenzji tej przezabawnej, uroczej i niezwykle klimatycznej opowieści.

Zarys fabuły

Pewnego dnia George i pan w żółtym kapeluszu udają się na przyjęcie do zaprzyjaźnionej pani Gray. Na miejscu okazuje, że jest to halloweenowy bal przebierańców, na którym bawią się znajomi małpki. Oczywiście w takiej sytuacji George również zapragnie przebrać się za ciekawą postać. Mają mu w tym pomóc mu kostiumy pani Gray. Kłopot jednak w tym, że małpka nie może się zdecydować na jeden z nich. Wobec tego przebierze się nie za jedną, ale za dwie postacie! I oto kolejny raz mamy przed sobą wspaniałą bajkę, która rozbawi każde dziecko, a i też z pewnością niejedną dorosłą osobę. Tym razem przewodnim motywem opowieści jest bal przebierańców, który dla George’a stanowi ogromną atrakcję. I jak to nasza kochana małpka ma w zwyczaju, nie omieszka skorzystać ona z tej możliwości, by bawić się na owym przyjęciu lepiej niż dobrze. Przeżywa przy tym moc przygód, które oczywiście kończą się pięknym happy endem.

Nauka i zabawa

Twórcy tytułu Ciekawski George idzie na bal przebierańcówMargret Rey i H.A. Rey, kolejny raz połączyli tu czytelniczą rozrywkę z piękną lekcją dla najmłodszych. Tym razem dzieci poznają magię balów przebierańców. Przy okazji nauczą się tego, że nazbyt odważne skakanie po meblach może przynieść czasami bardzo nieoczekiwane skutki… Naturalnie lekcja ta przyjmuje postać uroczej, śmiesznej historii. Tradycyjnie uświadamia nam wszystkim to, że poznawanie świata jest czymś ze wszech miar pięknym. Dla dziecka, dorosłych, jak i naszych zwierzęcych ulubieńców. Strony książki wypełniają rzecz jasna piękne, niezwykle klimatyczne i urokliwe w swej lekkiej kresce, ilustracje Marthy Weston. To z jednej strony prostota formy, która przypomina sobą dziecięce rysunki. Z drugiej strony to naprawdę wysoka jakość tych kadrów, które cechuje niezwykłe ciepło, dobre emocje i pewność, że każda z przygód tytułowego bohatera zakończy się zawsze dobrze. I kolejny też raz mogę wyrazić przekonanie, że każdy dziecięcy czytelnik będzie zachwycony tymi obrazkami.

Recenzja książki

Na popołudniową lekturę, na wspólne czytanie z rodzicami, czy też na przedszkolne zajęcia. W każdym z tych miejsc i w każdej z okoliczności Ciekawski George idzie na bal przebierańców sprawdzi się idealnie. Przyniesie ze sobą przyjemność, uśmiech i ciekawość świata. Nie można bowiem zapomnieć o tym, że wraz z tą świetną serią wychowały i wciąż wychowują się kolejne pokolenia czytelników na całym świecie. Towarzyszą George’owi w jego niezwykłych losach i też dorastają u jego boku. I to jest piękne, ponadczasowe, iście magiczne – przyznajcie sami.

Podsumowanie recenzji

Słowem podsumowania – książka Ciekawski George idzie na bal przebierańców, to kolejna udana, niezwykle klimatyczna i wypełniona dobrymi emocjami opowieść dla dzieci. Opowieść, która bawi, rozwija wyobraźnię dziecka oraz uczy szacunku do zwierząt. Ponadto tym razem tytuł ten wpisuje się idealnie w obecny, przedkarnawałowy czas. Oferuje nam nawet piękny bonus w postaci papierowej maski z podobizną George’a, która po wycięciu okaże się absolutnym hitem każdego balu przebierańców. Polecam.

Urszula Janiszyn,

I, po lekturze…

Polecamy inne książki z serii: