Bajki Natalie Portman, okładka
Książki dla dzieci i młodzieży Recenzje

Bajki Natalie Portman, Natalie Portman

Któż nie lubi bajek? To one koją, tulą, motywują od lat najmłodszych. Ponadto kojarzą się z kokonem bezpieczeństwa, nauką życia i beztroską. Dlatego dziś w bajkowym wydaniu, by dzieckiem poczuć się znowu.

Piękne opowieści

Bajki Natalie Portman to książka wyjątkowa. Po pierwsze dlatego, że napisana przez znaną aktorkę Natalie Portman, po drugie dlatego, że jest cegiełką na rzecz polskiej psychiatrii dziecięcej, więc wsparcie niesie i to w tak ważnej materii. Podwójnie więc sięgnąć warto! Choć poruszamy się tu po klasycznym gruncie, bo Żółw i Zając, Trzy Świnki, Mysz Polna i Mysz Domowa to jednak otrzymujemy tak współczesne adaptacje. To sprawia, że dawne barwne opowieści stają się jeszcze bliższe czytelnikowi, bo spojrzeć na nie może przez pryzmat własnych codziennych potyczek.

Bajki Natalie Portman – opowieści z morałem

Natalie Portman w Bajkach Natalie Portman zabiera nas w świat prostych, a niezmiennie tak cennych wartości. Spektrum jest szerokie. Suniemy m.in. przez wytrwałość, pychę, egoizm, tolerancję, rywalizację, przyjaźń, pracowitość, obfitość i innych wiele. Jest z dystansem, a przekład Michała Rusinka tym bardziej przyciaga. Każdy znajdzie tu kawałek siebie. To takie treści pomagają dzieciom rozumieć rzeczywistość i panujące w niej relacje. To one oswajają, edukują i wzbogacają, a nam – dorosłym przypominają o tym co najważniejsze. Dlatego warto znaleźć na nie czas w całym zabieganiu. Wracać do prostolinijnego przekazu. Bez komplikacji i przebodźcowania. Jest troska o ekologię, napoje gazowane, chińskie jedzenie i modowe trendy, imprezy, wyścigi, a nawet celebryckie zależności. Nowocześnie, bez dwóch zdań. Warstwa ilustracyjna pełna dziecięcego uroku, barw i lekkości. Bez przeładowania i męczącej kreski, za to radośnie, z humorem i nietuzinkowo. Aż chce się patrzeć!

Podsumowanie

Wejdźcie do tych dziecięcych przestrzeni. Zatrzymajcie się i wyciągnijcie z nich ile tylko się da. Jedno mogę Wam obiecać, nie pożałujecie żadnej minuty, a i wiele razy odwiedzi Was pan uśmiech. Spróbujecie? Polecam Bajki Natalie Portman.

Monika Parda,

Żyj Bardziej