Zgodne małżeństwo okładka
Literatura piękna Recenzje

Zgodne małżeństwo, Aleksandra Tyl

Dwadzieścia lat małżeństwa wprowadza wiele zmian. Po tym czasie znamy już drugie połówki praktycznie na wylot, a ich przyzwyczajenia i zachowania znamy na pamięć. Dostrzegamy każdą, nawet najmniejszą zmianę. Rutyna wkrada się w związek, a okazywanie uczuć odchodzi na dalszy plan. W końcu dwadzieścia lat to bardzo długi okres czasu…

Zgodne małżeństwo według Aleksandry Tyl – recenzja książki

Joanna i Jacek, bohaterowie książki Zgodne małżeństwo, przeżyli ze sobą wiele lat, pozornie sprawiając wrażenie właśnie zgodnego małżeństwa. Nikt nie spodziewał się, że po takim czasie zapragną czegoś więcej. Jacek mimo prawie pięćdziesiątki na karku planuje rozpocząć nowe życie. Jego myśli zaczynają przybierać coraz to bardziej wymyślne plany, do których realizacji rozpoczyna przygotowania. Jest pewien ich spełnienia, mimo że wydają się bardzo abstrakcyjne. Jak mu się powiedzie?

Joanna to typowa kobieta i matka. Dba o rodzinę, zajmuje się domem. Nie pracuje, żyje na utrzymaniu męża. Pewnego dnia dostrzega dziwne zachowanie Jacka, co zaburza rodzinny spokój. Postanawia odkryć powód tej zmiany, nie jest to jednak tak łatwe, jak się wydaje. Czy uda jej się odkryć prawdę?

Komedia ANTYromantyczna

Zgodne małżeństwo to komedia ANTYromantyczna autorstwa Aleksandry Tyl. W tej historii poznajemy wspomnianą parę i ich relację. Jak można dostrzec już od pierwszej strony, jest to przeciwieństwo romantycznych historii. Tutaj otrzymujemy podgląd prawdziwej relacji – małżeństwa, które zmaga się ze swoimi problemami. Dwoje ludzi jest ze sobą, choć nie ma między nimi za dużo uczuć. Oboje żyją na swój sposób, a przyzwyczajenie widoczne jest na każdym kroku. Główny bohater pragnie wyłamać się z rutyny, szukając alternatyw. Brzmi to bardzo życiowo i tak też jest. To właśnie ukazuje autorka w swoim dziele – (prawie) przeciętną relację.

Osobiście książka Zgodne małżeństwo była dla mnie ciekawą przygodą. Mimo, iż była dość spokojna, bez akcji i emocji – jest warta uwagi. Przykuwa czytelnika nietuzinkowym humorem i absurdem. Wyróżnia się także stylem pisania, który zapewnia szybkie i przyjemne czytanie.

Karolina Sobólska,

Carrrolina Blog