Z czułością dla siebie okładka
Nowości Recenzje

Z czułością dla siebie, Gerald Hüther

Z czułością dla siebie – nowa książka specjalisty z zakresu neurobiologii

W dzisiejszych czasach rozwój wnętrza i zachowanie zdrowia psychicznego są niezwykle ważne. Bardzo lubię skupiać się na aspektach psychologicznych dotyczących człowieka, bowiem można wyciągnąć dla siebie wiele dobrego. W ostatnim czasie moje wolne chwile zajmowała książka Z czułością dla siebie Geralda Hüthera, bogata w treści pomagające wprowadzić w swoje życie balans.

Co możemy zrobić, aby być zdrowszym i szczęśliwszym

Brak miłości szkodzi, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Mogłoby się wydawać, że to, co dotyczy uczuć, nie ma wpływu na ciało. Nic bardziej mylnego. Stany takie jak lęk, poczucie bezradności czy przewlekły stres negatywnie wpływają na pracę mózgu i tym samym obniżają zdolność samozdrowienia i regeneracji organizmu. Nie chodzi tylko o miłość i czułość, którymi nas ktoś obdarza. Musimy pamiętać o tym, jak ważne jest, aby pokochać samego siebie, żyć zgodnie z własną naturą i po prostu czuć się szczęśliwym.

Z czułością dla siebie nie jest książką do połknięcia na raz, choć jej niewielka objętość mogłaby na to wskazywać. To lektura bogata w treści, przy których warto się zatrzymać, przemyśleć je i jak najwięcej z nich zaczerpnąć. Zdrowie to bardzo ważny obszar życia każdego człowieka, jednak paradoksalnie bywa on w dużej mierze zaniedbywany. Żyjemy szybko, odpuszczamy regularne, pozytywne nawyki, zapominamy o swoim dobru. Książka Geralda Hüthera Z czułością dla siebie. Co możemy zrobić, aby być zdrowszym i szczęśliwszym pomaga wrócić na właściwe tory, zadbać o sferę psychiczną i fizyczną.

Poradnik dla każdego

Gorąco polecam sięgnąć po lekturę Z czułością dla siebie od wydawnictwa Dobra Literatura. Autor motywuje do pozytywnych zmian, do zastanowienia się, czego tak naprawdę chcemy od życia i co sprawi, że poczujemy się dobrze. Jest to książka prosta w odbiorze i zdecydowanie dla każdego.

Karolina Grzybek,

A w wolnej chwili…

Sprawdź inne poradniki Geralda Hüthera