Wszystkie kolory nieba, okładka
Literatura piękna Recenzje

Wszystkie kolory nieba, Krystyna Mirek

Krystyny Mirek z pewnością nie trzeba przedstawiać miłośniczkom literatury obyczajowej. To znana i ceniona pisarka, która ma na swoim koncie wiele powieści, i która z każdą kolejną książką zyskuje kolejnych fanów. Książek autorki nie można nie kochać. Ma nie tylko lekkie pióro, ale i rewelacyjne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. I choć z pozoru porusza błahe i przyziemne tematy, to każda z jej powieści niesie jakieś przesłanie.

Zarys fabuły

Kiedy zaczęłam czytać Wszystkie kolory nieba, to okazało się, że jest to druga część serii o Idze i Wiktorze. Żeby wszystko skleiło się w jedną całość, należy najpierw sięgnąć po Większy kawałek nieba, ale jestem przekonana, że nie będziecie żałować czasu spędzonego z tymi pozycjami, bo to kawał rewelacyjnej babskiej literatury. Ida i Wiktor pochodzą z dwóch różnych światów. On z bogatego domu z tradycjami, ona walcząca o każdy grosz przy boku ojca alkoholika. Amor ma to do siebie, że nie pyta ani o pochodzenie, ani o status społeczny. Co więcej, ilość zer na koncie jest mu kompletnie obojętna. Amor godzi strzałą nie licząc się z konsekwencjami. Tak było też w przypadku Igi i Wiktora. Młodzi zakochali się w sobie. On właściciel restauracji, ona kelnerka. Gdy ich związek wychodzi na jaw, myślicie że mogą liczyć na wsparcie otoczenia i najbliższych? Ba, najbliższych! Miałam chwilami ochotę wyszarpać Wiktora z kart powieści i potrząsnąć nim porządnie. Dlaczego? Przeczytajcie historię Igi i Wiktora i przekonajcie się sami. Nie spodziewajcie się jednak ckliwej opowieści o współczesnym Kopciuszku.

Recenzja książki

Wszystkie kolory nieba to idealna opowieść na długie letnie wieczory ze świetnie wykreowanymi bohaterami. Nie tylko mają problemy takie jak my w życiu codziennym, ale są w tej historii ludzie, których nie sposób nie polubić. Z Igą polubiłyśmy się od pierwszych stron. To fajna i rozsądna dziewczyna, pewnie i wam przypadnie do gustu. Dajcie się zaprosić do świata Igi i Wiktora. Przekonajcie się, że w życiu nigdy nie należy się poddawać.

Małgosia z Biblioteczki u Rudej

Polecamy inne książki Krystyny Mirek: