Wiosna, okładka
Książki dla dzieci i młodzieży Recenzje

Wiosna w Jeżynowym Grodzie

Wiosna w Jeżynowym Grodzie Jilla Barklema jest tomem cyklu, w ramach którego zaplanowane są wszystkie cztery pory roku. Genialnie będzie wypatrywać je na polskim rynku.

Zwierzęcy bohaterowie to hit

Na polskim rynku wydawniczym ukazuje się bardzo dużo książek rodzimych oraz zagranicznych twórców, którzy głównymi bohaterami ustanawiają właśnie zwierzęta. Jednym z autorów takich publikacji jest Jill Barklem. U niego postaciami są różne gatunki zwierząt. Najmłodsi czytelnicy powinni być usatysfakcjonowani tą lekturą. Ma piękną fabułę i przykuwające wzrok ilustracje. Mimo stosunkowo małej ilości tekstu i tak dość sporo się tu dzieje. Wiosna w Jeżynowym Grodzie Jilla Barklema jest jedną z tych książek, które genialnie mogą sprawdzić się zarówno w czasie dziennego, jak i wieczornego czytania. Świetnie jest móc się z nią zapoznać.

Wiosna w Jeżynowym Grodzie Jilla Barklema

W tej stosunkowo krótkiej, ale pięknie wydanej bajce głównym bohaterem został Fredzio, który danego dnia miał obchodzić swoje mysie urodziny. Maluch był przekonany o tym, że wszyscy zapomnieli o jego święcie. W jak wielkim był błędzie miał przekonać się już niebawem. Zarówno mysia rodzina, jak i przyjaciele i sąsiedzi z Jeżynowego Grodu mieli na uwadze to, by przygotować dla Fredzia niesamowitą niespodziankę. Takiego obrotu spraw maluch nie mógł się spodziewać. Wiosna w Jeżynowym Grodzie to publikacja, która bawi i uczy jednocześnie.

Książka z przepięknymi ilustracjami

Oprócz tego, że Wiosnę w Jeżynowym Grodzie Jilla Barklema wydano w sztywnej oprawie, w dużym formacie, to dodatkowo zawiera bardzo duże i kolorowe ilustracje. Powstały one na podobieństwo tych starodawnych. Nie ma więc tutaj unowocześnionych oraz przerysowanych rysunków. Warto wspomnieć również o tym, że książkę zagranicznego twórcy napisano bardzo przystępnym językiem. Z powodzeniem można ją czytać już mniejszym dzieciom, a starsze same będą mogły spróbować się z nią zapoznać. Lektura tej książki przyniesie nie tylko wiele radości, ale dodatkowo może skłonić do zastanowienia się z dzieckiem nad tym, czym jest niespodzianka oraz w jaki sposób może zostać zorganizowana.

Paulina Kwiatkowska

zakochanawksiazkach1991