top, okładka
Książki dla dzieci i młodzieży Literatura faktu Literatura piękna Recenzje

Literackie hity. Nowości, które warto poznać!

W najnowszym zestawieniu przyglądnę się ekscytującym nowościom wydawniczym, które pojawiły się na półkach księgarń w ostatnim czasie. Te świeże publikacje oferują coś dla każdego miłośnika literatury. Zapraszam do lektury i odkrywania literackich perełek, które wzbogacą domową bibliotekę.

10. Zapomniany takt

Książka Zapomniany takt to nowość od Wydawnictwa Papierowe Serca. Jest pięknie wydana, ma barwione brzegi. Akcja dzieje się w scenerii brytyjskiego Cambridgeshire, idealnej dla studentów i artystów. Poznajemy Nancy, pianistkę i prymuskę na wydziale muzycznym Uniwersytetu Cambridge. Mimo licznych osiągnięć, Nancy nie jest szczęśliwa. Izoluje się od otoczenia, a jej jedyną formą rozrywki są samotne wieczory z alkoholem. Przyczyną tego są jej kontrolujący i emocjonalnie niedostępni rodzice, którzy zawsze wywierali na nią presję, by była doskonała. Zaraz przed semestralnym koncertem Nancy niespodziewanie spotyka skrzypka Benjamina. Bez ogródek krytykuje jej grę, twierdząc, że brakuje jej uczuć, mimo technicznej perfekcji. To spotkanie wytrąca Nancy z równowagi do tego stopnia, że prawie oblewa egzamin, co stara się wymazać alkoholem. Benjamin jednak nie odpuszcza i proponuje jej swoje lekcje muzyki. Jego ekscentryczne metody pomagają Nancy dotrzeć do głęboko skrywanych emocji. Kim jest Benjamin, który tak nagle wkroczył w jej życie? Jego tajemnice, gdy wyjdą na jaw, zmienią wszystko.
#Papierowe Serca #Martyna Stawiszyńska #romans

9. Porzuceni na śmierć

Świat Książki wypuścił nowy kryminał Nory Roberts pod tytułem Porzuceni na śmierć. Eve Dallas staje przed wyzwaniem rozwikłania zawiłej historii rodzinnej. Wczesnym rankiem na ławce na nowojorskim placu zabaw znaleziono zwłoki kobiety. Ofiara była schludnie ubrana, z perfekcyjnie ułożonymi włosami i nienagannym makijażem. Jednak jej strój pochodził z minionych dekad, a pod wstążką zawiązaną wokół szyi kryła się śmiertelna rana. Obok znaleziono kartkę z napisem „Niedobra mamusia”, napisanym dziecięcymi kredkami. Eve zwraca się do policyjnej profilerki, która potwierdza przypuszczenia: mają do czynienia z mordercą, który doznał traumy w dzieciństwie. Gdy Eve odkrywa, że zaginęły kolejne młode kobiety przypominające pierwszą ofiarę, wie, że czas działa na jej niekorzyść. Aby rozwiązać tę sprawę, będzie musiała zmierzyć się z bolesnymi wspomnieniami ze swojej własnej przeszłości.
#Świat Książki #Nora Roberts #kryminał

8. Ciałomentalnie

Autorką książki Ciałomentalnie jest Natalia Jakuła. To znana prezenterka telewizyjna, trener personalny, instruktor fitness, promująca zdrowy styl życia. W książce opisuje zmagania z nadwagą, zaburzeniami odżywiania, nieudanymi próbami odchudzania oraz brakiem akceptacji własnego ciała. Jest to zaproszenie do odważnej podróży w głąb siebie, obejmującej również trudne i nieprzyjazne aspekty. To historia oparta na wieloletnim doświadczeniu, które dążyło do stworzenia zdrowej relacji z samą sobą. Książka ukazuje drogę do osiągnięcia pełni akceptacji siebie, harmonii, spokoju i uśmiechu.
#Harde #Natalia Jakuła #poradnik

7. Zaopiekuj się mną. Samotne święta Oskara

Nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa ukazał się kolejny tytuł z serii „Zaopiekuj się mną” – Samotne święta Oskara. Poznajemy Hanię, która zawsze chciała mieć pieska. Jej radość nie miała granic, kiedy rodzice zgodzili się na adopcję upragnionego szczeniaka. Oskar szybko przywiązał się do Hani i czuł się doskonale w nowym domu. Jednak wszystko zmieniło się przed Bożym Narodzeniem. Hania miała coraz mniej czasu na zabawę i opiekę nad swoim pupilem, ponieważ była pochłonięta przygotowaniami do świątecznego przedstawienia. Oskar czuł się zaniedbany i nie rozumiał, dlaczego Hania już nie poświęca mu uwagi. „Zaopiekuj się mną” to bestsellerowa seria książek autorstwa Holly Webb, która podbiła serca dzieci na całym świecie. Jest świetnym wyborem na pierwsze samodzielne czytanie.
#Zielona Sowa #Holly Webb #dla dzieci #Zaopiekuj się mną

6. Alchemik

Na miejscu 6 listy znalazło się nowe wydanie powieści Alchemik Paula Coelho, z dodatkowymi ilustracjami. To opowieść o poszukiwaniu drogi do spełnienia marzeń i szczęścia. Głównym bohaterem jest młody pasterz, który spotyka staruszka zmieniającego jego życie. Zainspirowany przez niego, wyrusza na poszukiwanie swojej Własnej Legendy, podążając za znakami losu. Porzuca swoje stado owiec i wyrusza na pustynię, aby odnaleźć skarb. W trakcie podróży spotyka różnych ludzi, ucząc się od nich, jak żyć i odkrywa prawdy prowadzące go do realizacji marzeń i osobistego sukcesu. Ta baśniowa historia wyraża głęboką prawdę: warto wierzyć w marzenia i odnajdywać swoje powołanie, niezależnie od przeciwności losu.
#Drzewo Babel #Paulo Coelho #obyczajowa

5. Zapytaj pilota. Odpowiedzi na pytania dotyczące podróży samolotem

Zapytaj pilota. Odpowiedzi na pytania dotyczące podróży samolotem to tytuł, w którym znajdziemy odpowiedzi na pytania dotyczące podróży samolotem. Latanie jest niezwykle ciekawe, a dzieci mają mnóstwo pytań na temat samolotów, lotów i pracy pilota. W tej książce autor, będący pilotem i ojcem, odpowiada na dwadzieścia cztery najbardziej nurtujące pytania. Proste wyjaśnienia, przystępny język oraz kolorowe ilustracje sprawiają, że jest to idealny przewodnik dla miłośników lotnictwa, osób bojących się latania oraz tych, którzy marzą o zostaniu pilotami.
#ToTamto #Justin Kelley #dla dzieci

4. Szofer arabskich bogaczy

Różnorodne pozycje z pewnością przyciągną uwagę zarówno wielbicieli klasycznych historii, jak i tych poszukujących nowatorskich, odważnych form wyrazu. Czytelnicy mogą spodziewać się recenzji, które pomogą im wybrać idealną książkę na letnie wieczory lub spokojne popołudnia. To idealna okazja, by zanurzyć się w fascynującym świecie literatury i znaleźć coś naprawdę wyjątkowego. Pracował dla szejka posiadającego hodowlę ludzi oraz dla księcia, który organizował nocne wycieczki o podejrzanych celach. Słyszał o porzuconych saudyjskich dzieciach, spotkał nastolatka, który pomimo posiadania wszystkiego, marzył o samobójstwie, dziennikarza udającego szejka i modelki, które w imprezowym szaleństwie przewyższały arabskich krezusów. W jego limuzynie podróżowali książęta, wygnani przez wielką politykę i zakochani w pewnym niezwykłym brytyjskim bohaterze. Spotkał kobietę, która za bardzo kochała Allaha, oraz taką, która przesadnie pokochała skalpel. Osoby pracujące przy obsłudze arabskich gości często są proszone o wykonanie dziwnych usług, zaskakiwane nietypowym zachowaniem i stają się świadkami niewiarygodnych sytuacji, czasem balansujących na granicy prawa.
#Prószyński #Marcin Margielewski

3. 4 godziny, by zostać mistrzem. Przewodnik po świecie szybkiego uczenia się

Poradnik 4 godziny, by zostać mistrzem. Przewodnik po świecie szybkiego uczenia się od Wydawnictwa Laurum to rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. To przewodnik po świecie szybkiego uczenia się, zarówno w kuchni, jak i w życiu. Tim Ferriss czerpie z wiedzy mistrzów szachowych, znanych szefów kuchni, profesjonalnych sportowców, sommelierów, supermodelek i wielu innych ekspertów. Gotowanie służy tu jedynie jako wstęp do zgłębiania procesów nauki na poziomie meta, czyli mechanizmów umożliwiających szybkie opanowanie dowolnej umiejętności. Niezależnie od tego, czy chodzi o lepienie pierogów, naukę pływania, czy rzuty za trzy punkty w koszykówce. Dowiemy się między innymi jak zapamiętać układ talii kart w mniej niż 60 sekund, w 8 tygodni płynnie mówić po hiszpańsku i gotować przez całe życie bez konieczności korzystania z przepisów.
#Laurum #Timothy Ferriss #poradnik

2. Hashimoto. Droga do uzdrowienia siebie

Książka Hashimoto. Droga do uzdrowienia siebie to niezwykły przewodnik po życiu z chorobą Hashimoto. Parafrazując recenzję Anny Przebindy, autorka, która sama przeszła drogę od diagnozy do stabilizacji, dzieli się swoimi radami i doświadczeniami. Opisuje, co jej pomogło krok po kroku, wyjaśniając trudne pojęcia w prosty sposób i oferując wiele praktycznych wskazówek. To przewodnik dla pacjentów z chorobą Hashimoto, ale najbardziej porusza szczerość i pokora autorki, która dzięki walce z chorobą, odnalazła spokój i zmieniła swoje życie.
#Purple Book #Beata Abramczyk #zdrowie

1. Kingsbane. Zguba królestwa

Numerem jeden w dzisiejszym zestawieniu jest książka Kingsbane. Zguba królestwa. Została wydana przez OdyseYA. To porywająca opowieść fantasy. O miłości, zdradzie i zemście aniołów. W fabułę wpleciony jest także romans, który całkowicie wciąga. Rielle Dardenne staje się Słoneczną Królową, ale walka o pokój w Celdarii nie ustaje. Gdy brama chroniąca królestwo upada, Rielle musi zdobyć siedem artefaktów, by ocalić swój świat. Jej plany mogą pokrzyżować Corien – enigmatyczny anioł obiecujący jej wolność i władzę. Czy Rielle zaryzykuje wszystko, zdradzając ukochanego Audrica i swój lud? Tysiąc lat później Eliana odkrywa swą prawdziwą tożsamość – jest następną Słoneczną Królową, oczekiwaną zbawczynią ludzkości. Jej moc jest potężna, ale nieprzewidywalna. Eliana musi podjąć decyzję, która nieodwracalnie zmieni losy świata: czy przyjmie koronę i zmierzy się z nową potęgą, czy odrzuci dziedzictwo na zawsze?
#OdyseYA #Claire Legrand #fantastyka

Zaczytana