Kamienny krąg okładka
Książki dla dzieci i młodzieży

Soul Riders. Kamienny krąg, Helena Dahlgren

Nowa seria ze świata Star Stable

Soul Riders. Kamienny krąg Heleny Dahlgren to druga część trylogii osadzonej w świecie Star Stable – popularnej gry online, która na całym świcie zdobywa coraz więcej fanów.

Akcja książki Soul Riders. Kamienny krąg dzieje się na wyspie Jorvik. W miejscu, z którego pochodzą cztery przyjaciółki zwane Jeźdźcami Duszy. Ich zadaniem jest ochrona wyspy przed Jeźdźcami Ciemności i złymi mocami Pandorii. W Soul Riders. Sekret Ścieżki Wiatrów, poprzednim tomie, poznaliśmy już Lisę, Lindę, Mine, Alex i Anne. Każda z tych postaci jest inna, ma inne mocne i charakter. Alex posiada moc błyskawicy, Lisa – moc uzdrawiania, Anne – moc teleportacji i Linda – moc przewidywania przyszłości.

Soul Riders. Kamienny krąg – recenzja książki

W tej części autorka skupia się głównie na Mine i Anne. Ta pierwsza bardzo chciała być lubiana przez dziewczyny i powoli zdobywała ich zaufanie. A kiedy to się stało, zdradziła je. Z tego powodu Anne przepadła bez śladu. Dziewczyny straciły nie tylko jedną z przyjaciółek, ale również jedyną osobę, która potrafiła otworzyć portal prowadzący do Pandorii. Aby odnaleźć Anne, pozostałe dziewczyny udają się do druidów z kamiennego kręgu. Ale czy jest to bezpieczne miejsce dla nich? O tym wie tylko Mina. Czy dziewczyny będą umiały znowu zaufać komuś, kto je zawiódł? Czy uda im się odnaleźć Anne? Przekonajcie się sami.

Jestem pełna zachwytu nad fabułą, jaką stworzyła Helena Dahlgren. Na każdej stronie książki Soul Riders. Kamienny krąg coś się dzieje. Nie ma mowy o nudzie. Krok po kroku zostajemy wprowadzeni w magiczny świat pełen niezwykłych postaci. Język, jakim posługuje się autorka, jest z jednej strony prosty i odpowiedni do kategorii wiekowej, dla której została napisana ta książka, a z drugiej strony jest on barwny. Przygody dziewczyn dostarczają również wielu emocji. Przede wszystkim smutku. Pomimo że akcja Soul Riders. Kamienny krąg dzieje się w fikcyjnym świecie to książka posiada życiowe problemy, które można spotkać także w realnym świecie. Historia w niej zawarta ukazuje siłę przyjaźni, dzięki której można wiele. Książka ma bardzo ciekawe zakończenie, które sprawia, że jest się bardzo ciekawym kolejnej części. Zawiera również przesłanie, do którego czytelnik musi sam dojść. Ja takie książki uwielbiam. Takie, które, oprócz przygody, mają drugie dno i chwilę do zastanowienia.

Drugi tom nowej trylogii

Soul Riders. Kamienny krąg, podobnie jak Soul Riders. Sekret Ścieżki Wiatrów, przeznaczona jest dla młodego czytelnika. Polecana dla dzieci powyżej 10 roku życia, jednak mój syn, który ma prawie osiem lat, dał się porwać przygodom, jakich doświadczają cztery przyjaciółki. A mają ich niemało. Bardzo dobrze zostały tutaj wykreowane postacie. Zwłaszcza Mina, która sama nie wie, czy jest dobra, czy zła i toczy wewnętrzną walkę. Czy posłucha Jeźdźców Ciemności, czy swojego serca? Pomimo że była nielojalna wobec pozostałych dziewczyn bardzo polubiłam tę postać i kibicowałam jej przez całą książkę.

Jeśli Wasze dzieci są fanami gry Star Stable albo koni, to bardzo polecam tę serię. Myślę, że czas spędzony z książką Soul Riders. Kamienny krąg nie będzie straconym czasem.

Ewelina Gąsiorowska

Z książką w plecaku