Sekretny kurort okładka
Literatura piękna Recenzje

Sekretny kurort, K.A. Figaro i Alicja Skirgajłło

K.A. Figaro, czyli Katarzyna Grochowska, jest autorką wielu książek, m.in. Zakazany owoc, Pieprz i sól czy cyklu Rozchwiani. W biogramie Alicji Skirgajłło czytamy zaś o seriach Romans mafijny, Dziedzictwo oraz pojedynczych tytułach Miłość arystokraty czy Annika. Obie napisały po kilkanaście książek, jednak nie miałam wcześniej okazji poznać ich twórczości.

Sięgnęłam po Sekretny kurort, który okazał się dalszym ciągiem Boskiego kurortu. Nie odczułam jednak braków wiedzowych, bowiem autorki tak poprowadziły akcję, że w trakcie dowiedziałam się rzeczy niezbędnych, nie mając wtedy pojęcia, że to fakty z poprzedniego tomu.

Sekretny kurort – recenzja książki K.A. Figaro i Alicji Skirgajłło

Relacja między Kają a Lilianą wykracza znacznie poza ich wspólną pracę w firmie projektowej. To przyjaźń przechodząca często w pożądanie. By nadać swemu związkowi nowy kierunek i tchnąć nieco świeżości, udały się do sekretnego kurortu we Włoszech, prowadzonego przez Enzo i Lorenzo. To właśnie podczas tamtego pobytu Kaja i Enzo poczuli do siebie coś więcej… co wpłynęło na złość ze strony Liliany.

W „Sekretnym kurorcie” panują dość luźne zasady co do seksu i alkoholu, jednak zabronione są narkotyki i Enzo bardzo tego pilnuje. Niestety w jego życie wkrada się mafia… Coś zaniedbał, gdzieś jest przeciek, Kaja jest w niebezpieczeństwie… A on tak bardzo chce, by z nim była…

Kaja wraca do Włoch, jednak nosi w sercu traumę po wydarzeniach, jakie miały miejsce w mieszkaniu Lilki. Jest jej niezmiernie trudno wyznać Enzo prawdę.

Prawda za prawdę?

Czy Enzo powie jej, co sam skrywa?

Kto pomoże mu odkryć, co dzieje się w jego wymarzonym interesie?

Muszę przyznać, że było mocno erotycznie, ale i dość sensacyjnie. Sceny zbliżeń autorki podarowały czytelnikowi we wszystkich możliwych konfiguracjach – pary, grupy, homo- i hetero-. Bywa zmysłowo, ale są i orgie! Bohaterowie mają później w oczach szczęście, ale również zdarza się wstyd, wściekłość, obrzydzenie i płacz.

Wprowadzenie do fabuły mafii i wątku narkotyków sprawiło, że akcja książki Sekretny kurort przyspiesza, wiele osób jest podejrzanych, znikają nagrania, pojawiają się tajemnicze osoby i pomieszczenia. I pośród tego wszystkiego zagubiony Enzo, który nie ma pojęcia, co robić, by uratować kurort, a przede wszystkim swoją relację z dziewczyną z Polski.

Kontynuacja bestsellerowego Boskiego kurortu

Sekretny kurort K.A. FigaroAlicji Skirgajłło to książka o spełnianiu marzeń i walce o siebie. O rozlicznych odcieniach miłości i przyjaźni – czasami są prawdziwe, czasem tylko przykrywają to, że ktoś nas wykorzystuje, pragnąć jedynie zabawić się lub wzbogacić naszym kosztem.

Lektura sama w sobie jest dość przyjemna, wartko płynąca akcja dostarcza emocji, wciąż nie wiadomo, jak zakończy się sytuacja z narkotykami i mafią, oraz w jaki sposób Lilka będzie chciała się zemścić na Kai. Sceny erotyczne dodają pikanterii i nawet nie wiadomo kiedy książka się kończy…

I tylko jedna rzecz sprawiła, że lektura mocno mnie denerwowała… katastrofalna korekta! Błędy występują wręcz hurtowo. Oczywiście nie odejmuję oceny autorkom, a książkę Sekretny kurort mimo to polecam!

Ewelina Krzewicka

Ejotkowe postrzeganie świata