ttt, okładka
Literatura piękna Recenzje

Poznaj najnowsze bestsellery książkowe!

Ostatni tydzień był ekscytujący dla miłośników literatury. Nowości książkowe wzbudziły ogromne zainteresowanie w minionych dniach. Czy jesteście gotowi na spotkanie z literackimi nowinkami?

10. Juvenile

Nakładem Editio Red ukazał się gorący romans Juvenile. On pomagał jej w edukacji, ona nauczyła go wiele o miłości. W czym problem? Ona ma 18 lat, on 30. Na dodatek Caroline jest córką wspólnika Hadleya. Bohater jest zamożny, ma firmę, która przynosi duże zyski. Nie interesują go poważne związki. Los jednak postawił jej na drodze Caroline, która okazuje się być bardzo interesującą osobą. Czy pokonają przeciwności i będą razem?
#Editio Red #Karolina Góra #romans

9. Nie tylko Homo sapiens

Przed pięćdziesięcioma tysiącami lat Homo sapiens nie był jedynym rodzajem ludzkiego istnienia na Ziemi. Na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej współistniały różne gatunki ludzkie: neandertalczycy, hobbici (Homo floresiensis) na wyspie Flores w Indonezji, denisowianie na Syberii i prawdopodobnie w Azji Południowej, oraz Homo luzonensis na Filipinach. Tom Higham zajmuje się zgłębianiem naszej wiedzy na temat tych różnych gatunków ludzkich i pokazuje, jak wiele możemy się dowiedzieć poprzez więzi genetyczne. Dodatkowo autor szuka śladów sugerujących, że Homo erectus mógł przetrwać do czasu, gdy nasi przodkowie po raz pierwszy dotarli do obszarów Azji Południowo-Wschodniej. Książka Nie tylko Homo sapiens podsumowuje najnowsze osiągnięcia naukowe, ukazując aktualny stan wiedzy na temat pochodzenia ludzkości. Autor prezentuje także nowe i ciekawe badania, szczególnie te dotyczące ewentualnych interakcji, jakie inne gatunki Homo mogły mieć z nami, zanim zniknęły z obrazu świata.
#Prószyński #Tom Higham #popularnonaukowa #antropologia

8. Wonder

Życie pełne jest nieoczekiwanych zdarzeń. Minęły już dwa lata od ostatniego spotkania Simona i Aimee. W życiu Simona kariera nagle utknęła w miejscu, podczas gdy Aimee, po ukończeniu studiów, stara się odnaleźć w dorosłym życiu. Oboje zdają się podążać własnymi ścieżkami. Nagłe spotkanie w kawiarni przywołuje bolesne wspomnienia i rodzi pytania, które dotąd pozostały bez odpowiedzi. Aimee nie rozumie, dlaczego Simon postanowił wrócić do Toronto. Ale zdaje sobie sprawę, że po długim okresie milczenia, nagle pojawił się on wszędzie – nie tylko w jej życiu osobistym, ale także zawodowym. Uporządkowany rytm życia Aimee zaczyna chwiać się na krawędzi, a ona ponownie musi zmierzyć się z uczuciem, które nigdy nie wygasło. Jak zakończy się ta historia w Wonder?
#Novae Res #Karolina Glabisz #obyczajowa

7. Ministerstwo Nie dla Dam

Na 6 miejscu uplasował się tytuł Ministerstwo Nie dla Dam. W Wielkiej Brytanii ogłoszono stan wojenny, a rząd brytyjski w tajemnicy szkoli agentów. May Wong, odważna i zdecydowana, pragnie dołączyć do nich, aby móc wrócić do swojego domu w Hongkongu i opuścić irytującą szkołę Deepdean. Dorośli nie przywiązują jednak wagi do dzieci takich jak ona i Eric. May i jej przyjaciel postanawiają działać na własną rękę. Przebiegle przedostają się do posiadłości bogatej rodziny Vereyów, podejrzewając jednego z nich o bycie niemieckim szpiegiem. Tam spotykają Fionę, wnuczkę Vereyów, która okazuje się irytująca i przeszkadzająca im w pracy. Okazuje się, że Elysium Hall skrywa więcej tajemnic, niż May i Eric mogliby przypuszczać.
#Dwukropek #Robin Stevens #przygodowa

6. Spekulacje o kinie

Książka Spekulacje o kinie. Cinema Speculation ukazała się nakładem Wydawnictwa Marginesy. Autorem jest Quentin Tarantino – jeden z najsłynniejszych współczesnych twórców filmowych. W książce Tarantino skupia się na kluczowych produkcjach amerykańskiego kina z lat siedemdziesiątych, które jako młody człowiek obejrzał po raz pierwszy i które miały ogromny wpływ na jego rozwój artystyczny. Przedstawia swoje własne spojrzenie na świat kina, łącząc elementy krytyki filmowej, teorii filmu oraz osobistych anegdot, które uzupełniają historię, a wszystko to opowiedziane jest charakterystycznym, niepowtarzalnym stylem, którego oddźwięk umożliwił brawurowy przekład Jana Dzierzgowskiego.
#Marginesy #Quentin Tarantino #kino

5. Tato, zdobądź dla mnie księżyc!

Pięknie wydana książka Tato zdobądź dla mnie księżyc opowiada o miłości. Bezwarunkowej miłości ojca, gotowego na wszystko dla swojego dziecka. Mała Monika prosi swojego tatę o niemożliwe – chce, żeby zdobył dla niej Księżyc, bo marzy o wspólnej zabawie z nim. Czy tata zdoła spełnić to marzenie? Ta pięknie ilustrowana książka stanowi doskonałą lekturę na dobranoc, idealną do czytania wieczorem. Grube kartonowe strony pozwalają na interaktywne odkrywanie historii, gdyż można je rozkładać na boki, do góry i w dół. Książka bawi i uczy jednocześnie.
#Tatarak #Eric Carle #dla dzieci

4. Dzikość

Tytuł Dzikość to nowość od Wydawnictwa Dwukropek. To piękna opowieść dla małych i dużych, z mądrym przesłaniem. Gdy ludzkość nadmiernie ingeruje w przyrodę i wyczerpuje jej zasoby, ta zaczyna obumierać Aby przywrócić naturze życie, konieczne jest pojawienie się kogoś, kto stanąłby w jej obronie z determinacją. Książka ta jest pełna nadziei na lepszą przyszłość.
#Dwukropek #Yuval Zommer #dla dzieci

3. Glass Hills

Glass Hills to idealny romans na wiosenne popołudnie. Mila uwielbia wiele rzeczy: zapach farb olejnych, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków i beagle’a o imieniu Zakładka. Najbardziej na świecie kocha jednak Karkonosze oraz wszystko, co z nimi związane. Bohaterka nie znosi za to wielkich apartamentowców, które wyrastają w Szklarskiej Porębie jak grzyby po deszczu. Alex, z kolei, pochodzi z Warszawy. Uwielbia migdałowe croissanty, francuskie wino, treningi w siłowni oraz pracę w firmie prowadzonej przez swojego ojca. Kiedy Alex otrzymuje szansę, by samodzielnie prowadzić duży projekt w Szklarskiej Porębie, nie jest w stanie odmówić! Wyrusza więc do Karkonoszy, by zbadać nastroje wśród miejscowych. Wtedy na jego drodze pojawia się Mila, która zupełnie nie przypomina dziewczyn, z którymi Alex dotąd miał do czynienia… I właśnie to w niej go najbardziej fascynuje. Bohater nie przypadł jednak Mili do gustu… Jak skończy się ta historia?
#Marginesy #Anna Szczypczyńska #romans

2. Foul Heart Huntsman. Nikczemny Myśliwy

W kwietniu ukazał się drugi tom dylogii „Foul Lady Fortune” – Nikczemny Myśliwy. Przenosimy się do roku 1932. W Szanghaju jest zima i narasta zagrożenie ze strony japońskiej agresji. Rosalind Lang doświadcza najgorszych konsekwencji życia szpiega – jej tożsamość została ujawniona publicznie. Teraz dziennikarze oblegają dom słynnej Lady Fortuny, która od tygodni prawie nie wychodzi ze swojej sypialni. Myśli nad tym, co zrobić, gdy Orion został porwany i utracił wspomnienia z nią związane. Ich małżeństwo było tylko pozorne, ale jego nieobecność sprawia Rosalind więcej bólu niż najgłębsza rana. Nie spocznie, dopóki nie odzyska swojego męża. W ramach podróży po kraju Rosalind może opuścić miasto, ma zyskać poparcie na prowincji. Niestety, wszystko nie idzie zgodnie z planem, a całe życie Rosalind zostaje wywrócone do góry nogami. Gdy zmuszona jest szukać schronienia poza Szanghajem, nawiedzają ją duchy przeszłości, a dawni wrogowie stają się potencjalnymi sojusznikami. Aby uratować Oriona, musi znaleźć lekarstwo na zdradziecki wynalazek jego matki i zdobyć niebezpieczną substancję. Czas ucieka, jeśli Rosalind zawiedzie straci męża i swój kraj.
#Marginesy #Gong Chloe #fantastyka

1. Metoda Glucose Goddess

Numerem jeden w tym tygodniu jest książka Metoda Glucose Goddess. 4 tygodnie na to, by opanować zachcianki, odzyskać energię i czuć się rewelacyjnie. Autorka w prosty sposób przekłada najnowsze badania naukowe na praktyczne triki, które pomagają zrównoważyć poziom glukozy we krwi, zmieniając w ten sposób życie milionów ludzi na całym świecie. Teraz prezentuje czterotygodniowy plan działania, który pozwoli bezboleśnie wdrożyć te rewolucyjne zasady w życie. W książce znajdziesz ponad sto kreatywnych przepisów i dodatkowe materiały ułatwiające planowanie. Dzięki elastycznej metodzie łatwo wprowadzisz zmiany w diecie i stylu życia. Co zyskasz? Więcej energii, kontrolę nad zachciankami, poprawę wyglądu skóry, spowolnienie procesów starzenia oraz zdrowsze nawyki. A co więcej nie musisz liczyć kalorii ani rezygnować z ulubionych produktów!
#Marginesy #Jessie Inchauspe #zdrowe odżywianie

Zaczytana