Układam puzzle, okładka
Książki dla dzieci i młodzieży Recenzje

Układam puzzle. Na wsi, W lesie, Rebecca Weerasekera

Mam przyjemność zrecenzować dwie nowości – książki Układam puzzle. Na wsi i Układam puzzle. W lesie. Publikacje te stanowią niezwykle wartościowy element rozwoju dla najmłodszych. Poprzez zabawę wspierają rozwój umiejętności poznawczych i motorycznych.

Układam puzzle. W lesie

Książka W lesie ma piękną okładkę. Jest sensoryczna, ma różne faktury, to z pewnością zachęci odbiorców do jej odkrywania. Tytuł jest wypukły, obrazki są śliskie i jest wycięty kształt, dzięki któremu widać pierwszy puzzlowy obrazek. W środku znajdują się sympatyczne zwierzątka. Mali odbiorcy mogą ułożyć misia, jelenia, lisa i królika. Dwuelementowym puzzlom towarzyszą inni leśni przyjaciele. To między innymi króliczek, sowa, pszczółki, ptaszki, motylki. Spokojna kolorystyka zachęca do odkrywania leśnego świata. Przy każdej układance jest krótka ciekawostka o danym zwierzątku. Ponadto dzieci muszą wytężyć wzrok. Na każdej rozkładówce schowała się wiewiórka, czy uda się ją znaleźć? Maluchy odkrywają treść książki, ale mogą też wymyślać swoje historie. Opowiadać, co robią zwierzątka, co jedzą. Policzyć pszczółki czy rosnące w lesie grzyby. Z publikacją można spędzić dużo czasu!

Układam puzzle. Na wsi

Publikacja Na wsi przykuwa wzrok dzięki okładce. Jest wyrazista, i tak jak poprzedni tytuł, sensoryczna. Tutaj również tytuł jest wypukły, obrazki śliskie i jest wycięty kształt, dzięki któremu widać pierwszy puzzlowy obrazek – krówkę. Prócz niej maluchy ułożą też owcę, kurę i konia. Wszystkie układanki są dwuelementowe. Dodatkowo na obrazkach widać też inne zwierzątka – kaczuszki, pszczółki, ślimaka, a nawet pająka. Dzieci będą miały co oglądać! I konsekwentnie – jak w poprzednim tytule – przy każdej układance jest krótka ciekawostka. Tutaj na każdej rozkładówce dzieci muszą znaleźć myszkę. Ponadto książeczka zachęca do tworzenia własnych historyjek. Czy królik zje marchewkę? Ile kaczuszek pływa w stawie?

Zabawa i wartości edukacyjne

Książeczki Układam puzzle. Na wsi i Układam puzzle. W lesie z uroczymi zwierzątkami, oferują dzieciom fascynujący świat edukacji. Rozwijają wyobraźnię, koncentrację i zdolności językowe. Dzieci uczą się skupiać uwagę. Publikacje stworzono z myślą o maluchach, dlatego wykonano je z trwałych materiałów. Bardzo grube strony nie jest tak łatwo zniszczyć 😉 Można je dotykać, przewracać, badać bez obaw o uszkodzenia. Publikacje są też łatwe do trzymania. Dołączone puzzle to świetna zabawa, ale także nauka. Dzięki nim dzieci nauczą rozpoznawać się zwierzątka. Ponadto układanie wyćwiczy motorykę i precyzyjne ruchy. To także niezły trening cierpliwości! Wszak małym rączkom nie jest łatwo połączyć dwa elementy w cały obrazek! Tytuły z serii zachęcają do wspólnego spędzania czasu.

Podsumowanie

Uwielbiam dziecięce książeczki, które kładą nacisk na wiele aspektów jednocześnie. Są trwałe, mają piękne ilustracje, uczą i bawią. Takie wlaśnie są publikacje Układam puzzle. Na wsi i Układam puzzle. W lesie. Można spędzić z nimi dużo czasu. Ponadto zachęcają do odkrywania świata. Mój maluch był nimi zachwycony! Polecam serdecznie.

Zaczytana

Polecamy inne książki z serii „Akademia Mądrego Dziecka”: