okładkatop, okładka
Książki dla dzieci i młodzieży Literatura faktu Literatura piękna Recenzje

Nowości literackie, które musisz poznać

Czas na kolejne nowości książkowe! Sprawdźcie, co tym razem znalazło się w top 10 na Dobrych chwilach!

10. Jak zerwać z ograniczającymi schematami, złymi relacjami i żyć w zgodzie ze sobą

Dr Nicole LePera w książce Jak zerwać z ograniczającymi schematami, złymi relacjami i żyć w zgodzie ze sobą zaprasza czytelników na uzdrawiającą podróż, koncentrując się na związkach i relacjach międzyludzkich. Jej celem jest przełamanie szkodliwych schematów, odnalezienie wewnętrznego spokoju oraz uzdrowienie relacji, które tworzymy z innymi. Dr Nicole LePera jest psychologiem. Łączy tradycyjne podejście do psychoterapii z holistycznym, patrząc na pacjentów całościowo. Uważa, że równowaga jest kluczem do dobrego samopoczucia i umożliwia ludziom samouzdrawianie.
#Muza #Nicole LePera #zdrowie #domowa medycyna

9. Miłość w Alpach. Gabriel. Heart of ice

Na 9 miejscu listy znalazł się tytuł Miłość w Alpach. Gabriel. Heart of ice. To romans, w którym bohaterką jest Heidi Seiler. Jak sama mówi – uśmiech jest jedyną jej bronią przeciw światu, a skaza na twarzy największą zmorą. Z kolei Gabriel Hartmann to pogrążony w mroku mężczyzna, który żyje samotnie w swojej górskiej rezydencji. Co spowoduje spotkanie tych dwojga? Czy przeznaczenie dojdzie tam, gdzie nie ma drogi?
#Moje Wydawnictwo S.C. #Iwona Jaworska #romans

8. Tam gdzie pada cień

8 miejsce na liście zajął thriller Tam gdzie pada cień od Wydawnictwa Initium. Powieść Eweliny Miśkiewicz to thriller psychologiczny w klimacie domestic noir, który sprawi, że zaczniesz uważniej przyglądać się każdemu cieniowi. Ktoś może cię obserwować kiedy całkowicie się tego nie spodziewasz. Główna bohaterka bardzo chciała mieć własną rodzinę. Kiedy spotkała Wojtka i jego rodziców, od razu wiedziała, że chce z nimi zamieszkać. Obraz, który długo tkwił w jej głowie – szczęśliwa rodzina – wydawał się osiągalny bardziej niż kiedykolwiek. Skrywana tajemnica z dzieciństwa powoli blakła, a nowe życie umacniało jej przekonanie, że można zapomnieć o przeszłości. Po nagłej śmierci matki wszystko zaczyna się jednak psuć. Na powierzchnię wychodzą brak zaufania, dawne urazy i nierozwiązane konflikty. Jak skończy się ta mroczna historia?
#Initium #Ewelina Miśkiewicz #thriller #powieść psychologiczna

7. Kobiety imperium rzymskiego. 21 zapomnianych historii

Książka Kobiety imperium rzymskiego. 21 zapomnianych historii pozwala odkryć nam zapomniane historie kobiet z imperium rzymskiego. Z czego słynie imperium rzymskie? Większość pomyśli pewnie o potężnych armiach, genialnych strategiach i bohaterskich czynach. Historia starożytnego Rzymu kryje jednak coś więcej niż tylko Wielkie Czyny Ważnych Mężczyzn. Emma Southon przypomina 21 historii kobiet, które nie zostały konsulkami ani nikim Ważnym przez wielkie W. Poznaj buntowniczki, księżniczki, westalki – kobiety imperium rzymskiego, o których Wielka Historia milczy. Na szczęście Southon oddaje im głos i wypełnia lukę w historii starożytności. Emma Southon ma doktorat z historii, który uzyskała na University of Birmingham.
#HI:STORY #Emma Southon #historia

6. Podróż wołyńska. Tom 5. Powiew wiatru nadziei

Wydawnictwo Replika wypuściło kolejny tom serii „Podróż wołyńska” – Powiew wiatru nadziei. To bardzo poruszająca historia, pełna rodzinnych sekretów. Nie brak tu także namiętności. W tomie 5 dowiadujemy się jak ogromne piękno odcisnęła na rodzinie śmierć Andrzeja. Najbardziej dotknęła Zygmunta i Marylę. Nastka przeprowadziła się do Warszawy. Za namową nowego przyjaciela, zdecydowała się spędzić święta Bożego Narodzenia z bliskimi. Wywoła to sporo nieplanowanego zamieszania… Z kolei Zosia wyszła za Jana, płacąc wysoką cenę za małżeństwo z esbekiem. Co jeszcze spotka bohaterów tej powieści?
#Replika #Joanna Nowak #obyczajowa

5. Jestem Rose

Rose – bohaterka książki Jestem Rose – to szesnastolatka z zespołem Downa. Każdego dnia walczy o swoją samodzielność i akceptację ze strony otoczenia. Teraz jednak staje przed większym wyzwaniem: walczy o prawo do miłości. To pełna emocji współczesna powieść dla wszystkich, którzy kiedykolwiek czuli się osamotnieni w walce z przeciwnościami. W swojej debiutanckiej powieści brytyjska autorka Mel Darbon oddaje głos silnej, zdeterminowanej bohaterce z niepełnosprawnością, pozwalając czytelnikom spojrzeć na świat z unikalnej perspektywy – i dostrzec, że jej problemy są wspólne dla nas wszystkich.
#Dwie siostry #Mel Darbon #obyczajowa

4. POPR-ańcy. Tom 1. Chata pod Wierchami

Wydawnictwo Labreto wypuściło bardzo ciekawą serię po tytułem „POPR-ańcy”. Pierwszy tom Chata pod Wierchami pozwala nam poznać bohaterów. To jeden emerytowany pies ratownik górski, dwa koty za płoty, bezzębny gryzoń mówiący gwarą, gęś, tajemnicza kura oraz gang kopytnych zza wschodniej granicy. A do tego jeszcze papuga w góralskim serdaku. Pojawienie się w Chacie pod Wierchami pięciu bezdomnych szczeniaków wprowadza chaos na zupełnie nowy poziom! Na szczęście, w tym szaleństwie jest metoda i nie brakuje wartościowych morałów. Ekipa z Podhala skutecznie nauczy zasad górskiego BHP i wiary we własne możliwości. Każdego, nie tylko szczeniaki. Na wspólną przygodę mieszkańcy Chaty pod Wierchami zapraszają całą rodzinę, w tym rodziców i dziadków.
#Wydawnictwo Labreto #Anna Sakowicz #dla dzieci

3. Pod dachem z mordercą

Czwarta strona wydała thriller pod tytułem Pod dachem z mordercą. Już sam tytuł może przyprawić o dreszczyk. Olga Soboń od pięciu lat zastanawia się, gdzie i dlaczego zniknął jej mąż. Podczas gdy wszyscy wokół uznają go za potwora, ona wciąż chce wierzyć w jego niewinność. Czy Maurycy, którego znała, mógłby kogoś porwać? Zabić? Olga jest przekonana, że nie. Nierozwiązane sprawy zaginięć sprzed lat, o które podejrzewany jest Soboń, ponownie trafiają na łamy mediów. Kolejna kobieta znika, a żona jednej z wcześniejszych ofiar porywacza otrzymuje krótką wiadomość: wróciłem. To powieść dla osób o mocnych nerwach.
#Czwarta Strona #Klaudia Muniak #thriller

2. Pierogi z kimchi. Kulinarna podróż po Korei

Na drugim miejscu zestawienia znalazła się książka Pierogi z kimchi. Kulinarna podróż po Korei.
Wioleta Błazucka zaprasza w podróż po koreańskiej kuchni, przekonując, że jest ona bardzo bogata w ciekawe smaki. Razem z nią i Sonu odkryjemy smaki różnych zakątków Korei. Odwiedzimy urokliwe miasta, poznając ich lokalne specjały. Skosztujemy autentycznego koreańskiego street foodu, który przeniesie nas prosto na gwarne targi. Odwiedzimy też kawiarnie i restauracje. Wejdziemy nawet do koreańskich domów, by zobaczyć, co jedzą ich mieszkańcy na co dzień i od święta.
#Horyzont #Wioleta Błazucka #kulinaria

1. Demony Babiej Góry

Nakładem Wydawnictwa Mova ukazała się książka Ireny Małysy pod tytułem Demony Babiej Góry. Właśnie ten tytuł uplasował się na 1 miejscu dzisiejszej listy. To już kolejna część cyklu związanego z Babią Górą, Zawoją i okolicznymi mieszkańcami. W książce przenosimy się do roku 1969. Jadzia chciała uciec od przeszłości, jednak nie przyniosło to spodziewanych rezultatów. Nowy rozdział w Marucicach zmusza ją do walki o życie i do sięgnięcia po… góralskie czary. Autorka przenosi nas do roku 2022, gdzie spotykamy główną bohaterkę serii – Baśkę Zajdę. Właścicielka pensjonatu w Marucicach, gdzie Baśka planowała spędzić urlop, tajemniczo znika. Mieszkańcy podejrzewają ją o spalenie ambony lokalnym myśliwym. Kobieta utrzymywała kontakt tylko z budzącą grozę staruszką. W równie tajemnicznych okolicznościach zaczynają ginąć kolejne osoby… Czy Baśce uda się dotrzeć do prawdy, gdy w tle są same tajemnice, niedopowiedzenia i zaklęcia?
#Wydawnictwo Mova #Irena Małysa #kryminał

Zaczytana