top, okładka
Książki dla dzieci i młodzieży Literatura faktu Literatura piękna Nowości Recenzje

Nowości dla fanów różnych gatunków!

Wśród nowości książkowych każdy znajdzie coś dla siebie. Dzisiaj podsuniemy pomysły na fascynujące lektury. Gotowi na literackie emocje? To zaczynamy!

10. Sabat kości. Tom 1. Sabat

Willow Madizza, ostatnia ze swojego rodu wiedźm, ma życiowy cel wpajany przez ojca – pomścić swoją ciotkę i zrewanżować się na Zgromadzeniu, które pozbawiło go dziedzictwa. Nie zawaha się przed niczym, aby ochronić młodszego brata od podobnego losu. Po śmierci matki zmuszona jest udać się na Uniwersytet Hollow’s Grove, gdzie najbardziej utalentowani z jej gatunku uczą się praktykować magię. Na pozór bezpieczne schronienie uniwersytetu kryje mroczne tajemnice. Jednak to tutaj Willow po raz pierwszy czuje się wolna od osądów zwykłych ludzi. Tylko dyrektor szkoły okazuje dziewczynie wrogość. Może okazać się on kluczem do jej długo planowanej zemsty. Jak skończy sie ta historia? Dowiedzcie się czytając Sabat.
#Papierowe Serca #Harper L. Woods #fantastyka

9. Ogród księżycowy

Agnieszka Krawczyk w Ogrodzie księżycowym zabiera nas w piękną wiosenną podróż. Sabina Południewska, utalentowana pisarka, właśnie kończyła prace renowacyjne przy swoim starym domu. Przy nim powstawał wyjątkowy ogród księżycowy. Bohaterkę otaczają bliscy przyjaciele. Przyszłość malowała się bardzo optymistycznie, a harmonijne życie Sabiny i Krzysztofa wydawało się niezachwiane. Jednak niespodziewanie w ich życiu pojawiła się osoba, która mogła zakłócić ich szczęście. Cienie dawnych błędów zaczęły rzucać swoje długie refleksy. Tej wiosny kilka serc miało zostać złamanych. Jednak miłość i dobro zawsze mają uzdrawiającą moc.
#Filia #Agnieszka Krawczyk #powieść obyczajowa

8. Nie ma jak w domu

Nakładem Wydawnictwa Babryba ukazała się książka Nie ma jak w domu. Czy chcielibyście się przyjrzeć, jak mieszkają inne rodziny? Jak wygląda życie młodej pary z dzieckiem lub starszego małżeństwa? Odkryjcie różnorodne mieszkania pełne fascynujących szczegółów i ciekawych historii. Zastanawiacie się, jak wygląda pokój dziecięcy na strychu, a jak wygląda rodzinna kuchnia na parterze? Zobaczcie jak mieszkają Gosia i Olek, Kajetan i Alicja, oraz Asia, Filip i Mruczuś. To książka bez tekstu, która w wyjątkowy sposób angażuje dzieci i rodziców. Na tylnej okładce jest lista postaci i ich imion. Można więc szukać ich na każdej stronie, obserwować ich działania i opowiadać ich przygody razem.
#Babaryba #Doro Gobel #Peter Knorr #dla dzieci

7. How Does It Feel? 

How Does It Feel? to romans osadzony w fantastycznym świecie. Elf zakochuje się w ludzkiej kobiecie. Sa wrogami. Ale uczucie jest bardzo mocne. On jest przystojny i niebezpieczny. I zdeterminowany, by pozbyć się kobiety. Ona przybyła do świata elfów, by go zabić. Walcząc z wrogiem, walczą również ze swoimi uczuciami. Elf wie, że inni z jego świata woleliby zginąć niż dotknąć człowieka. A on marzy o tym, by poczuć dotyk jej skóry. Jak się skończy ta szalenie niebezpieczna gra?
#Jaguar #Jeneane O’Riley #fantastyka

6. Negocjatorzy policyjni. Zawsze chodzi o życie

W oczach żony Krzysztof Balcerek zmieniał się nie do poznania. Natychmiast odbierał telefon, aby zaraz po nim dzwonić dalej, organizując ludzi do pomocy. Nawet na własnej imprezie potrafił nagle zniknąć, gdy była taka potrzeba. Nie tłumaczył się, po prostu działał. Wracał po kilku godzinach, a czasem dniach. Nie było wtedy z nim kontaktu. Co wówczas robił? Ratował życia. Pomagał innym narażając własne życie. Negocjował z przestępcami, porywaczami, mordercami. Z książki Negocjatorzy policyjni. Zawsze chodzi o życie dowiemy się jak wygląda życie negocjatora policyjnego. Jak ścigają się z czasem i jak radzą sobie z własnymi emocjami.
#Prószyński #Radomir Wit #reportaż

5. Furyborn. Zrodzona z furii

Na 5 miejscu listy uplasowała się powieść Wydawnictwa OdyseYA pod tytułem Furyborn. Zrodzona z furii. To wyczekiwany w Polsce romans fantasy. Jest pięknie wydany; w twardej oprawie z barwionymi brzegami. Bohaterkami powieści są dwie królowe, jedna dąży do zniszczenia świata, druga chce go uratować. Rielle miała być wybawicielką, a stała się potężną Krwawą Królową. Z kolei Eliana była zbuntowaną łowczynią, która by ratować matkę, sprzymierzyła się z przywódcą Czerwonej Korony. Claire Legrand zaprasza nas w nieoczywistą podróż pełną namiętności.
#OdyseYA #Claire Legrand #fantastyka

4. Czerwony świt

Debiutancka powieść Pierce’a Browna wciąga od samego początku! Czerwony świt to bestseller z listy „New York Timesa”. Darrow należy do Czerwonych, najniższej kasty w społeczeństwie. Pracują ponad siły, wierząc, że ich wysiłki przyczyniają się do przygotowania Marsa dla przyszłych pokoleń. Dla ich dzieci, które będą miały lepsze życie. Bohater odkrywa jednak, że Mars jest już zamieszkały, a on i jego ludzie są tylko niewolnikami w rękach wyższych kast. Darrow pragnie wolności i postanawia zaryzykować wszystko, by dostać się do legendarnego Instytutu, gdzie elita – Złoci – rywalizują o władzę. Zrobi wszystko, by zniszczyć wrogów.
#MAG #Brown Pierce #science fiction

3. Masz to we krwi

Książka Masz to we krwi to świetny poradnik dla każdego z nas. Zaczynamy coraz bardziej doceniać znaczenie regularnych badań profilaktycznych. Jednak po otrzymaniu wyników często nie wiemy, co one dokładnie oznaczają. Ustalić to pomoże ta książka. W zrozumiały sposób tłumaczy jak interpretować wyniki morfologii, cholesterolu i badań tarczycy. Zawiera też praktyczne analizy wyników badań na konkretnych przykładach. Ponadto znajdziemy tu porady jak zmniejszyć ryzyko chorób i wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, które wspierają zdrowie.
#Publicat #Paulina Ihnatowicz #Emilia Ptak #domowa medycyna

2. Billy Summers

Nakładem Wydawnictwa Prószyński ukazało się specjalne wydanie powieści Stephena Kinga Billy Summers. Ma ilustrowane brzegi. Tytułowy Billy Summers to absolutny mistrz w swojej profesji. Choć eliminuje ludzi, to tylko tych złych. Jako były snajper w Iraku, ma niezrównaną precyzję w strzelaniu i zawsze trafia w cel. Tym razem przyjmuje swoje ostatnie zlecenie, planując zakończenie kariery. Niestety, wszystko zaczyna się komplikować… Coś, a nawet wszystko, idzie nie tak.
#Prószyński #Stephen King #kryminał

1. Wyszło jak zwykle… Rozbrajająca historia Polski

Numerem jeden w tym tygodniu jest książka wydana przez Wydawnictwo Bellona. Nosi tytuł Wyszło jak zwykle… Rozbrajająca historia Polski. To historia Polski w anegdotycznej formie. Wszystko jest oparte na faktach, chociaż czasami wydają się bardziej absurdalne niż fikcja. Zajrzymy do królewskiej sypialni, w której podłoga zawaliła się podczas miłosnych igraszek. Poznamy historie o polskich władcach i ich bliskich, którzy odchodzili z tego świata w sposób godny „laureatów” nagrody Darwina (bo kto inny podcina gałąź, na której siedzi?). Poznamy także króla, który zobaczywszy przyszłą żonę… uciekł.
#Bellona #Krzysztof Pyzia #historia

Zaczytana