Dotykam, zgaduję, okładka
Książki dla dzieci i młodzieży Recenzje

Dotykam, zgaduję. Zwierzęta w lesie, Zwierzęta na wsi

Książki sensoryczne o zwierzętach angażują wszystkie zmysły małych odbiorców. Te interaktywne publikacje oferują wspaniałą zabawę i jednocześnie wspierają rozwój poznawczy i sensoryczny dzieci. Dotykam, zgaduję. Zwierzęta na wsi i Dotykam, zgaduję. Zwierzęta w lesie należą to nowości, które warte są uwagi.

Książka Zwierzęta w lesie

Książka Dotykam, zgaduję o zwierzętach leśnych zachwyci małych czytelników i ich rodziców. Piękne ilustracje przykuwają wzrok. Na każdej rozkładówce znajduje się zagadka dla dzieci. Na przykład: „To szare zwierzątko z ogonkiem jak puszek zmyka w kilku susach, gdy się tylko ruszę”. Dzieci mają przy każdej zagadce podpowiedź – kawałek materiału, który przypomina dane zwierzątko. Następnie, by zobaczyć odpowiedź, trzeba otworzyć stronę. I oto naszym oczom ukaże się cała ilustracja z sensorycznymi elementami. Łącznie w książce jest 5 zwierzątek do odgadnięcia: niedźwiedź, zając, jeleń, sowa i lis. Zwierzątkom tym towarzyszą inni przyjaciele lasu. To na przykład ptaszek, motylek, krecik i jeż. Dzieci na podstawie ilustracji mogą zastanawiać się co robią dane zwierzątka. Książeczka zachęca do tworzenia własnych historii. Można też policzyć ile kwiatuszków czy grzybów znajduje się na danej stronie. Zabawy jest tu mnóstwo!

Książka Zwierzęta na wsi

Publikacja dla dzieci Dotykam, zgaduję. Zwierzęta na wsi jest pięknie wydana, fani zwierzą wiejskich będą zachwyceni. Oczywiście książeczka ma podobny układ do wcześniej omawianej pozycji. Na każdej stronie jest zagadka, tym razem dotycząca świata zwierząt wiejskich. Na przykład: „Kto sianko je chętnie i parska wesoło, a rano po łące galopuje wkoło?” Tutaj również znajduje się 5 sensorycznych ilustracji, i mamy kolejno: krówkę, owieczkę, konia, kurę i kaczkę. Oprócz tych zwierzątek w książce są na przykład ptaszki, motylki, pisklę, ważka i żabka. Dzieci mogą tworzyć swoje opowieści, liczyć kwiatuszki, chmurki i stogi siana. Świetna zabawa gwarantowana!

Poznaję różne faktury i materiały

Omówione książki z serii Dotykam, zgaduję wykorzystują materiały dotykowe. To na przykład miękkie futerko czy gładka tkanina. Zapewnia to dzieciom różnorodne doznania dotykowe, rozwijając jednocześnie zdolność rozpoznawania i opisywania różnych faktur. Publikacje angażują także zmysł wzorku. Wyraziste ilustracje stymulują rozwój percepcji wizualnej. Tego typu książki bawią i uczą. Ponadto wzmacniają wieź z rodzicami poprzez wspólne czytanie. Dzieci uczą się nazw zwierząt, rozwijają swoje słownictwo i zdolności komunikacyjne. Ma to istotne znaczenie dla rozwoju językowego. Zagadki angażując dzieci i rodziców do wspólnej burzy mózgów. Twarde strony sprawiają, że książki można śmiało dotykać, obracać i poznawać bez obaw o zniszczenia. Jestem zachwycona tą serią. Czekam na więcej!

Podsumowanie

Książki sensoryczne to nie tylko przyjemna forma rozrywki. To także skuteczne narzędzie wspomagające wszechstronny rozwój najmłodszych. Publikacje angażują bodźce zmysłowe i zachęcają do eksploracji świata zwierząt już od najwcześniejszych lat życia. Są świetnym pomysłem na wspólne spędzanie czasu. Polecam serdecznie.

Zaczytana