top, okładka
Książki dla dzieci i młodzieży Literatura faktu Literatura piękna Recenzje

Literackie perełki. Zobacz nasze top 10!

Dzisiaj zapraszam na kolejne nowości książkowe. Co znalazło się w top 10? Będzie coś dla fanów romansów, thrillerów i fantastyki. Coś dla siebie znajdą też i dzieci. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się również bardzo ciekawe poradniki dotyczące zdrowia i diety. Zapraszam do lektury.

10. Say You Swear

Powieść Say You Swear przywraca naszą wiarę w szczerą miłość. Fabuła rozgrywa się w lato poprzedzające wyjazd na studia. Ma być to czas relaksu i zabawy. Arianna chce by ten czas był niezapomniany. Marzy także o wyznaniu długo skrywanego uczucia do najlepszego przyjaciela swojego brata. Niestety wszystko idzie nie tak jak powinno. Marzenia o przyszłości z Chase’em szybko się rozpływają, a wakacje, które miały być beztroskie, kończą się złamanym sercem. Teraz dziewczyna musi zacząć od nowa. Jednak na drodze pojawia się niespodziewanie ktoś, kto staje się nową nadzieją na przyszłość. Jednakże, zanim będzie mógł być dla niej kimś więcej, musi uleczyć jej zranione serce i zdobyć w nim miejsce dla siebie.
#Flow Books #Meagan Brandy #romans

9. Niezłe ziółka. Rośliny, które śmierdzą, plują, drapią i puszczają bąki

Wydawnictwo Jedność wydało ciekawy tytuł dla dzieci i młodzieży – Niezłe ziółka. Rośliny, które śmierdzą, plują, drapią i puszczają bąki. Książka zaprasza nas do fascynującego świata roślin. Możemy odkryć ich różnorodność i tajemnice na kolorowych stronach, które nie tylko dostarczą wiedzy, ale również rozśmieszą zabawnymi ilustracjami. Dowiemy się między innymi z jakich roślin pszczoły robią miód, a które rośliny są składnikiem ekskluzywnych perfum. Poznamy malutkie kwiaty i wielkie drzewa. Które z nich parzą, śmierdzą i… puszczają bąki? O tym wszystkim będzie mowa na kartach książk.
#Jedność #Lionel Hignard #Alain Pontoppidan #Guillemette Resplandy-Tai #dla dzieci

8. Ten wieczny mrok

Ten wieczny mrok to fantastyczna powieść autorstwa Kate Pentecost. Ankou to nieśmiertelny najemnik, najstraszniejszy ze wszystkich. Tak jest po zmroku. O świcie przeklęta magia sprawia, że staje się on stertą kości. I tak zmienia się to każdego dnia i każdej nocy. Kiedy królestwo Kaer-Ise zostaje zaatakowane, Flora, służąca królewskiej rodziny, zostaje ranna i pozostawiona sama. Zaczyna szukać księżniczki, której służyła i z którą czuła się związana. Wówczas spotyka Ankou i zawiera z nim pakt. On pomoże Florze w odnalezieniu księżniczki i nauczy ją sztuki walki, ona ma pomóc mu złamać przeklętą klątwę, by już nigdy nie wrócił z martwych. Ale jak zabić kogoś, kto nie umiera? Na dodatek, gdy między nimi rodzi się uczucie…
#Marginesy #Kate Pentecost #fantastyka #romans

7. Rzeźbiarz łez

Rzeźbiarz łez to pięknie wydana powieść nakładem Wydawnictwa Znak. Bohaterami są Nica i Rigel. Ona jest piękna i delikatna. On to koszmar z jej snów. Nica wychowywana jest w domu dziecka. Jej marzenie o rodzinie spełnia się w wieku 17 lat. Zostaje wówczas adoptowana. Czar jednak szybko pryska, bo wraz z nią adoptowany zostaje Rigiel. Mimo wspólnej przeszłości naznaczonej samotnością, wydaje się, że nic nie zbliży tej dwójki. Wspólne mieszkanie zdaje się być koszmarem. Jednak Nica jest zdeterminowana, by obronić swoje marzenie przed każdym, kto próbuje je zniszczyć. Nawet jeśli ta osoba ma dwa czarne oczy i płonące spojrzenie.
#Znak #Erin Doom #dla młodzieży

6. Dieta GAPS dla odbudowy mikrobiomu i uszczelnienia jelit

Poradni Dieta GAPS dla odbudowy mikrobiomu i uszczelnienia jelit zawiera przepisy, dzięki którym skutecznie poprawimy zdrowie i samopoczucie. Jeśli masz problemy z mgłą mózgową, trudnościami w skupieniu uwagi, wahaniem nastroju i przemęczeniem to przyczyną dolegliwości mogą być problemy z jelitami. Skuteczna może okazać się tu dieta GAPS. Jest bogata w składniki przeciwzapalne i korzystna dla mikrobiomu, opiera się na założeniu, że zdrowe jelita są kluczowe dla ogólnego zdrowia organizmu. Autorzy proponują aż 200 przepisów zgodnych z zasadami diety GAPS.
#Vital #Hilary Boynton #Mary G. Brackett #diety i zdrowe odżywianie

5. Zostać czy odejść. Jak obronić siebie w relacji z narcyzem?

Poradnik Zostać czy odejść pomoże zrozumieć jak wygląda osobowość narcystyczna i jak ją rozpoznać. To coraz szersze zjawisko, nazywane nawet epidemią. Narcyzi mogą wyglądać uroczo na zewnątrz i często odnoszą sukcesy, ale równocześnie są kontrolujący i manipulujący. Jeśli Twoja druga połówka w jednej chwili jest czuła, a za chwilę sprawia, że tracisz pewność siebie – może być narcyzem. Bywa, że najlepszym rozwiązaniem jest rozstanie się. Jednak nie zawsze. Czasami wolimy zostać, z miłości, dla dobra dzieci, dla stabilności finansowej. Dr Ramani Durvasula pokazuje sposoby radzenia sobie w trudnych związkach. Pokazuje, na co zwrócić uwagę i udziela wskazówek, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.
#Bookolika #Ramani Durvasula #poradnik

4. Dotyk śmierci

Na czwartym miejscu uplasowała się nowość od Wydawnictwa Świat Książki pod tytułem Dotyk śmierci. Pierwsza część emocjonującego cyklu „Oblicza śmierci” rozpoczyna się w ekskluzywnym apartamentowcu w Nowym Jorku, gdzie dochodzi do tragicznego zabójstwa prostytutki Sharon DeBlass, wnuczki wpływowego senatora. Sprawą zajmuje się porucznik Eve Dallas. Początkowe poszlaki wskazują na Roarke’a, przystojnego miliardera, który łamie wszystkie zasady. Jak skończy się spotkanie tej dwójki? W międzyczasie znaleziono ciało kolejnej ofiary, również prostytutki. Morderca grozi, że będzie sześć ofiar. Czy da się go powstrzymać?
#Świat Książki #Nora Roberts #thriller

3. Pani Wiatru

Bestsellerowa seria tetralogii o porach roku jest kochana przez dzieci na całym świecie! Pani Wiatru to trzecia część opowieści. Rodzice Tobiasa wysyłają syna na wieś, bo muszą pracować podczas jego wakacji. Tobias marzy o spokojnych letnich wakacjach na urokliwej farmie, ze świeżymi warzywami i mlekiem prosto od krowy. Niestety, zamiast tego trafia do chatki na klifie, zamieszkałej przez zrzędliwą rybaczkę Lothe. Wszystko wydaje się być na opak, a Tobias nie ma nadziei na udane wakacje. Jednak, gdy odkrywa tajemniczy pokój pełen rysunków, wszystko się zmienia. Sekrety skrywane przez ten pokój mogą okazać się bolesne. To opowieść o nadziejach, lękach i czerpaniu radości z małych dzieci. Bawi i jednocześnie wzrusza.
#Wydawnictwo Literackie #Maja Lunde #Lisa Aisato #dla dzieci

2. Złe dziecko

Złe dziecko to przerażający thriller, który trzyma w napięciu. Beth odkryła odciętą główkę swojego ukochanego kanarka, instynktownie wiedziała, co się stało. Beth odkryła odciętą główkę swojego ukochanego kanarka, instynktownie wiedziała, co to oznaczało. Zaledwie pięcioletnia Hannah stała przed nią, w oczach błyszczała dziwna satysfakcja, a na ustach krył się uśmiech. Beth przeszył lodowaty dreszcz. Hannah od zawsze była trudnym dzieckiem, ale Beth nigdy nie przypuszczała, że aż tak. Dziewczynka potrafiła okrutnie potraktować lalki, a nawet zrzucić młodszego brata ze schodów. Każdego dnia Beth śmiertelnie się bała, co jeszcze się wydarzy. Jednak Beth i jej mąż Doug nie mogli nic z tym zrobić. Hannah poznała ich sekrety i mogła to wykorzystać. Z każdym dniem ich strach narastał, bo wiedzieli, że dziewczynka tylko czeka, aż będzie na tyle silna, by ich zranić.
#JednymSłowem #Camilla Way #thriller

1. W Dolinie Muminków

Numerem jeden w tym tygodniu jest książka W Dolinie Muminków. Nasza Księgarnia wydała ten tytuł z okazji 60 rocznicy pojawienia się tych bohaterów w Polsce. Wstęp napisała tu Olga Tokarczuk, która zaprasza czytelników do lektury. Muminków nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Wszak to znane na całym świecie opowieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ich przygody niosą uniwersalne przesłania, a bogata paleta postaci sprawia, że każdy czytelnik odnajdzie coś dla siebie.
#Nasza Księgarnia #Tove Jansson #Muminki #dla dzieci

Zaczytana