Neon Gods okładka
Literatura piękna Recenzje

Neon Gods, Katee Robert

Pierwsza część cyklu Dark Olympus

Neon Gods Katee Robert to pierwsza część trylogii wchodzącej w skład cyklu Dark Olympus. Niedługo ukażą się kolejne dwa tomy i już nie mogę się ich doczekać! Neon Gods jest współczesną historią Hadesa i Persefony, osadzoną w dolnej części miasta. W miejscu, gdzie rządzi pan podziemi.

Persefona to córka Demeter i Zeusa. Odlicza dni, gdy dostanie swój fundusz powierniczy i będzie mogła opuścić Olimp. Jest środek zimy, gdy Zeus oświadcza się jej. Dziewczyna postanawia uciec w tym, w czym akurat stoi, czyli w lekkiej sukience i bez obuwia. Podczas ucieczki rani sobie do krwi stopy. Persefona przebiega przez most znajdujący się na rzece Styks. Gdy przechodzi przez niewidzialną barierę, której nikt ani z dolnej, ani z górnej części miasta nie może przekroczyć, wpada wprost w ramiona Hadesu.

Hades żył przez lata w ciemności i nie miał zamiaru z niej wychodzić. Persefona jednak pokrzyżowała mu plany. Kiedy nagle pojawiła się w jego życiu, postanowił jej pomóc w zamian za zemstę na władcy Olimpu. Nic nie jest jednak tak, jak sobie na początku założył mroczny władca. Uświadamia sobie, że z jednej strony chciałby pozbyć się niechcianego gościa, który może przynieść mu kłopoty, a z drugiej jednak coś magicznego przyciągało go do pięknej i delikatnej dziewczyny. W końcu ulega urokowi Persefony i gotowy jest iść na wojnę z całym Olimpem, byle tylko zatrzymać dziewczynę u siebie. Jak dalej potoczą się losy dwójki specyficznych bohaterów? Czy Zeus upomni się o swoje? Przekonajcie się sami.

Współczesna historia Hadesa i Persefony

Czytałam wiele różnych romansów. Zazwyczaj ich bohaterowie osadzeni byli w czasach wojny, albo był to bogaty i przystojny szef, który uwodził swoją pracownicę. Bywały też takie, w których człowiek zakochał się w demonie… Ale romansu, którego akcja ma miejsce w świecie mitologii jeszcze nie czytałam. I chociaż czasami sięgam po literaturę z elementami erotyki, to nie zawsze uważam ją za „ciekawą”.

Neon Gods – może dlatego, że akcja książki osadzona jest właśnie na Olimpie i w Hadesie – sprawia, że ta zarówno słodka, jak i grzeszna lektura jest rewelacyjna. Nie jest ona może typowym erotykiem, w którym pikantnych scen jest aż za dużo. Tutaj erotyzm czuje się poprzez wzajemne relacje między głównymi bohaterami i poprzez ich myśli o sobie nawzajem. I właśnie dlatego uważam, że ta książka jest o wiele lepszą z tego gatunku, niż wszystkie inne napisane „na jedno kopyto”.

Bardzo podoba mi się sam pomysł na książkę, jak również bohaterowie, którzy zostali świetnie wykreowani. Hades to przystojny mężczyzna, z zadbanym zarostem i długimi włosami. Uwielbia garnitury. Posiada blizny, które jednak nie szpecą go, a dodają dodatkowego uroku. Persefona z kolei to drobna i krucha dziewczyna, która szuka schronienia u mrocznego władcy. Ale to tylko pozory. Jest to kobieta, która potrafi być zadziorna i jednocześnie lubi postawić na swoim.

Sensacja TikToka!

Neon Gods Katee Robert to książka, która ma skrajne opinie. Jednym podoba się, inni nie wiedzą o co tyle szumu. Ja należę do tej pierwszej grupy. Historia głównych bohaterów to opowieść, która wzruszy, a czasami rozbawi. Jeśli szukasz w niej licznych scen erotycznych, to się rozczarujesz. Jednak ja uważam, że Neon Gods jest warty grzechu.

Książkę Neon Gods czyta się bardzo szybko. Nie należy na pewno do literatury, która posiada drugie dno. Raczej jest to lekka i przyjemna powieść. Odpowiednia na długie, mroźne dni.

Ewelina Gąsiorowska,

Z książką w plecaku