Max, okładka
Literatura faktu Recenzje

Max Verstappen, Andre Hoogeboom

Formuła 1 od zawsze ekscytuje fanów na całym świecie. Szybkie bolidy, genialni kierowcy, trudne tory wyścigowe i Monako… Każdy z nas choć raz w życiu zadał sobie pytanie, jakby to było przejechać jedno okrążenie na torze wyścigowym z prędkością ponad trzystu kilometrów na godzinę… Jedną z osób, która zna odpowiedź na to pytanie jest Max Verstappen. Człowiek, który od momentu pojawienia się w Formule 1 budził sprzeczne uczucia zarówno w kibicach, jak i organizatorach. Każdy zastanawiał się, czy ten wówczas chłopiec ma jakiekolwiek fizyczne i psychiczne szanse na opanowanie zasad i samochodów F1. Nikt nie zakładał, że ma szanse do wygrywana. O nim właśnie jest książka Max Verstappen.

Nowy król Formuły 1

Od pierwszych zdań widoczna jest ogromna pasja i fascynacja Andre Hoogeboom do F1. Z niebywałą precyzją potrafi oddać emocje zawodników, kibiców, konstruktorów, toru wyścigowego. Podczas lektury książki Max Verstappen czytelnik ma wrażenie jakby stał na trybunach lub towarzyszył całemu zespołowi na płycie toru wyścigowego. Moja przygoda z Formułą 1 dopiero się rozpoczęła i chciałam przybliżyć sobie sylwetkę nowego Mistrza F1. Postać Maxa Verstappena pojawia się bardzo często, jednak nie mogę powiedzieć, że autor w stu procentach skupia się tylko na nim. Andre Hoogeboom przybliża czytelnikowi cały świat F1. Wielkich bohaterów tego sportu oraz ogromnych pieniędzy jakie stanowią nieodłączną część tego przedsięwzięcia. Przyznaję, że jest to na plus, ponieważ suche fakty z życia tytułowego bohatera nie ożywiłyby tej książki tak jak to perfekcyjnie zrobiły wszystkie wyżej wspomniane elementy.

Max Verstappen – książka pełna faktów

Podczas pisania biografii autor korzystał z różnych źródeł, aby jak najdokładniej odtworzyć dla odbiorcy drogę jaką pokonał Max od wyścigów gokartów do wymarzonej F1. Doceniam to, że autor nie wybiela zachowania młodego chłopaka, który bardzo szybko musiał dorosnąć. Kiedy uważał, że Vertappen popełnił błąd napisał o tym wprost. Widać, że autor przeprowadził dokładną analizę zebranych materiałów i dobrze się przygotował do postawionego sobie zadania. W książce Max Verstappen znajdziemy również fragmenty wywiadów przeprowadzonych z osobami z bliskiego otoczenia kierowcy z różnych etapów jego kariery. Jedno nie ulega wątpliwości, Max Verstappen ciężko pracował. Od dziecka miał kogoś, kto wiedział jak działa świat Formuły 1 – swojego ojca. Doświadczenie Seniora i talent Juniora dały niebezpieczną i niezawodną mieszankę.

Podsumowanie

Max Verstappen to publikacja napisana z ogromną pasją i zaangażowaniem. Autor podszedł do tematu całościowo i oprócz biografii Maxa Verstappena mamy historię i reguły F1 w pakiecie. Każde zagadnienie jest dokładnie wytłumaczone, więc nawet osoby, które od niedawna interesują się Formułą 1 zrozumieją o czym opowiada autor. Ciekawa lektura, polecam!

Natalia, Lubię To Czytam