Bohater niedoskonały, okładka
Literatura piękna Recenzje

Bohater niedoskonały, Nicole Snow

Dostrzegaj jasną stronę życia, doceniaj to, co nowe, i po prostu żyj dalej.

Bohater niedoskonały to pierwszy tom serii „Tajemnice Heart’s Edge”, która za granicą ukazała się po raz pierwszy w 2018 roku i liczy sobie siedem tomów. Mam nadzieję, że wkrótce także u nas zostaną one wydane. Jestem bowiem ciekawa innych postaci, które tutaj grały drugoplanowe, a nawet trzecioplanowe role. Jednak ich osobowość zasługuje na osobną historię. Nicole Snow jest znana z tego, że jej bohaterowie mają mocne charaktery, Zwłaszcza mężczyźni reprezentują typowych, silnych, ale często gburowatych facetów, którzy w efekcie okazują się wrażliwymi typami.

Początek przygody w Bohaterze niedoskonałym

Haley West mieszkała w Seatle dopóki życie nie zmusiło jej do opuszczenia rodzinnych stron. Nieuczciwość narzeczonego, starta pracy i wyrzucenie z galerii obrazów namalowanych przez Haley, dołożyło się do tego, by poszukać dla siebie lepszego miejsca na ziemi. Takim miejscem wydawało się być Chicago, ale los zdecydował inaczej. W podróż wyruszyła wraz z siostrzenicą, dziesięcioletnią Tarą. Jej rodzice właśnie chcą spróbować naprawić związek, więc zrobili sobie romantyczny wyjazd. Tak zaczyna się historia w Bohaterze niedoskonałym.

Urokliwe miasteczko

Haley z Tarą są niemal w połowie drogi, gdy nagle wysłużony samochód odmówił posłuszeństwa i ledwo dotelepał się do najbliższego miasteczka. Okazuje się, że to tytułowe Heart’s Edge. Haley nie ma wyjścia, musi na jakiś czas w nim pozostać, dopóki samochód zostanie naprawiony. Szczęściem w nieszczęściu jest to, że awaria zdarzyła się tuż przy pięknie położonym ośrodku „Zajazd Uroczysko”. Okazuje się jednak, że wszystkie domki są zajęte oprócz bliźniaka. Jedną połowę zajmuje mrukliwy i niezbyt sympatyczny samotnik Warren Ford. Ich pierwsze spotkanie nie można zaliczyć do udanych, ale z czasem to się zmienia. Oboje zaczynają dostrzegać wzajemnie u siebie zalety. Niestety, on stara się stłumić rodzące się uczucie, gdyż zdaje sobie sprawę, że znajomość z nim nie przyniesie dla Haley i Tary nic dobrego. Warren, bowiem jest tropicielem i właśnie podąża śladami osoby, którą uważa za winną śmierci swojej siostry, Jenny.

Bohater niedoskonały – powieść pełna emocji

Uff! Ileż było w Bohaterze niedoskonałym napięcia, niepewności, wrażenia niebezpieczeństwa, zadziorności i żaru namiętności! Czytając opis oraz patrząc na okładkę, można raczej spodziewać się słodkiego romansu, jakich wiele. Jednak wkraczając w świat małego miasteczka położonego pomiędzy Seatle i Chicago, wkraczamy też w jego mroczne sekrety. Mieszkańcy wydają się życzliwi, serdeczni, ale nie wszyscy. Nicole Snow doskonale oddała w słowach wszelkie emocje, które możemy namacalnie poczuć, dzięki dynamicznym opisom. Nieraz są to krótkie zdania, czy odpowiednio dobrane słowa naznaczone określonym brzmieniem. Jeżeli pojawia się strach, radość, pożądanie, tkliwość czy wściekłość, można to poczuć intensywnie. Do tego autorka stworzyła mocne główne postacie. Warren jest pełen gniewu, niekontrolowanych reakcji wyzwalanych przez wydarzenia z przeszłości. Natomiast Haley coraz bardziej wnika w społeczność miasteczka i odkrywa, że chętnie zostałaby w nim na dłużej i to nie tylko ze względu na piękną okolicę, którą uwiecznia na swoich obrazach.

Podsumowanie

Do fabuły z typowo erotycznym zabarwieniem wkracza wątek kryminalny połączony z sensacyjnym. To jeszcze bardziej podkręca tempo tego, co dzieje się wokół bohaterów książki Bohater niedoskonały. Dzięki temu powieść, mimo dosyć dużej ilości stron, przeczytałam błyskawicznie. Od pierwszych stron polubiłam główne postacie, ale też drugoplanowe. To na przykład babcia Wilma, urocza Tara, czy kumple Warrena. Niewątpliwą gwiazdą jest też kot Mozart. Chadza własnymi drogami i sam dobiera sobie osoby, z którymi chce przebywać. Apogeum wydarzeń w finale dopełniają całości po względem dynamiki i stworzonego niebezpieczeństwa. Na szczęście wszystko wyjaśnia się w pierwszym tomie tej serii, gdyż każda z kolejnych części opowiada o innej osobie, czyli stanowią osobną historię. Mam nadzieję, że kolejne opowieści o Heart’s Edge ukażą się szybko, gdyż chętnie ponownie tam zawitam, by poznać innych mieszkańców tego miasteczka.

Mirosława Dudko

ezo-ksiazki.blogspot.com