Confess okładka
Bestsellery Literatura piękna Recenzje

Confess, Colleen Hoover

Obiecałam sobie w tym roku, że zgłębię twórczość Colleen Hoover. Dlaczego? Ostatnimi czasy jej książki przeżywają drugą młodość i stały się bardzo popularne. Chciałam sprawdzić na czym polega ten fenomen. I wiecie co? Przepadłam. Za mną już lektura Slammed i kontynuacja Point of Retreat, a na wakacjach towarzyszyła mi Hopeless. Przyszedł czas na Confess.

Confess – obraz malowany słowem

To, co przeważa w tej książce, to obraz. Owen, główny bohater tworzy obrazy na podstawie anonimowych wyznań przechodniów. To one są dla niego nieustającą inspiracją. Namalowane dzieła wystawia raz w miesiącu w małej galerii sztuki. Chwilę przed wystawą Owen rozpaczliwie potrzebował pomocy. Na drzwiach galerii wywiesił zabawne ogłoszenie, które przykuło uwagę Auburn. Owen szukał asystentki, a Auburn pieniędzy, dlatego dobili targu. Jednak los jest przewrotny i postawi wiele przeszkód przed bohaterami. Czy stawią im czoła? Czy ich spotkanie zapisane było w gwiazdach?

„Zawsze będę cię kochał. Nawet kiedy już nie będę mógł”.

Głębia koloru

Książki Hoover jeszcze mnie nie zawiodły. Confess jest zupełnie inna niż książki, które czytałam do tej pory. Historie, które tworzy autorka, zostają w głowie na długo. To, co wyróżnia Confess są wstawki w postaci przepięknych obrazów. Gdybym mogła, zawiesiłabym je wszystkie w swoim domu, ponieważ są naprawdę wyjątkowe. Każdy przedstawia głębię anonimowego wyznania. Cóż to był za pomysł! Jestem zachwycona.

Rollercoaster emocji

Książka podzielona jest na dwie części. W pierwszej spotkałam się z wieloma niewiadomymi – więcej pytań niż odpowiedzi. Ta część była jak puzzle, których elementy trzeba ze sobą złączyć, by dały jakąś całość.

Druga część natomiast bardzo przyspieszyła i trzeba było mocno się trzymać! Dużo się działo i wiele kwestii się wyjaśniło. Towarzyszyły mi chyba wszystkie możliwe emocje – przez smutek, złość, rozpacz, po ogromną radość.

Gwarantuję, że Confess zachwyci Was nie tylko genialną i unikalną historią miłosną, ale również pięknymi obrazami, z których można wiele wyczytać. Polecam!

Kinga Gadomska,

zaBOOKowana

Jeszcze więcej bestsellerów Colleen Hoover