Tamta dziewczyna, okładka
Literatura piękna Recenzje

Tamta dziewczyna, Magdalena Kołosowska

Tamta dziewczyna to niezwykle prawdziwa, wielowątkowa powieść, która porywa i intryguje od pierwszych stron. To historia, która porusza temat trudnych relacji rodzinnych, tajemnic i niełatwych ludzkich losów.

Rodzinne sekrety

Książka Tamta dziewczyna jest pełna sekretów. Syn Elżbiety i Jerzego Jaroszewskich – Wiktor – pomimo iż wkrótce kończy trzydzieści pięć lat, zachowuje się jak nastolatek. Zmienia dziewczyny jak rękawiczki, żyje na koszt rodziców. Co więcej, zdecydowanie w najbliższym czasie nie ma zamiaru się ustatkować. Od kilku lat z przerwami jest w niezobowiązującym związku z kilka lat starszą Sandrą. Ta jednak postanawia zmienić ich relację zwłaszcza, iż zegar biologiczny tyka. Dziewczyna ma dość przedmiotowego traktowania ze strony Wiktora. Związek Jerzego i Elżbiety wydaje się być idealny, choć to tylko pozory. Łączą ich tak naprawdę wyłącznie interesy i syn. Jerzy od lat żyje w związku z Dorotą, która pracuje w jego firmie. Szesnaście lat temu Patrycja, córka Doroty, wyszła z domu i nigdy nie wróciła. Poszukiwania nie przyniosły żadnego efektu. Co prawda policji udało się odnaleźć dziewczynę, ale ta nie życzy sobie kontaktu z matką. Tylko co takiego się wydarzyło, by zerwać definitywnie kontakt?

Recenzja Tamtej dziewczyny

Powieść Magdaleny Kołosowskiej jest napisana w taki sposób, iż przez tę historię się po prostu płynie. Liczne retrospekcje pozwalają nam lepiej poznać bohaterów i ich tajemnice. Możemy zrozumieć dlaczego podejmują takie, a nie inne decyzje. Całość pełna jest niejasności. Dopiero w ramach rozwoju akcji stopniowo zaczyna się układać obraz dający w miarę spójną całość. Dużym plusem powieści Tamta dziewczyna jest ciekawa i pomysłowa fabuła oraz bohaterowie. Mają swoje wady, zalety i choć nie zawsze rozumiem ich motywy czy postępowanie to całość została tak poprowadzona, iż nie mogłam się oderwać od lektury. Jestem mocno zaskoczona, zwłaszcza iż autorka rewelacyjnie wodzi nas za nos. Samo zakończenie jest tak nieoczywiste, że z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

Gosia Mystkowska-Kłopotowska,

Mamausza

Polecamy inne książki Magdaleny Kołosowskiej: