Podwójne życie Mildred, okładka
Literatura piękna Recenzje

Podwójne życie Mildred

Podwójne życie Mildred. Historia kobiety, którą kazał zabić Hitler Rebecci Donner jest obszerną publikacją z drobną czcionką. Z tego też względu idealnie będzie zapoznawać się z tym wydaniem. Nie jest to lektura łatwa pod względem treści i z tego też względu warto przygotować się na to wcześniej.

Okres II wojny światowej

Czasy każdej wojny są związane ze śmiercią, terrorem i prześladowaniem milionów ludzi. Nie inaczej było także w przypadku II wojny światowej. To właśnie na podstawie życia Mildred jej krewna po latach postanowiła napisać prawdziwą biografię. Historię kobiety, która jako jedyna Amerykanka została skazana na śmierć z bezpośredniego rozkazu Hitlera. Z tym większym wrażeniem i zainteresowaniem, ale także przerażeniem odbiorca ma okazję zapoznawać się z kolejnymi stronami. Książka Podwójne życie Mildred. Historia kobiety, którą kazał zabić Hitler opiera się na życiorysie Mildred.

Śmierć z rozkazu Hitlera

Podwójne życie Mildred. Historia kobiety, którą kazał zabić Hitler Rebecci Donner opiera się na życiorysie jej przodkini, która jeszcze przed okresem wojennym znalazła się w Niemczech. Zadowalała ją wymarzona praca. W jej życiu obecna była także miłość. To zmieniło się w 1933 roku. Właśnie wtedy Hitler został kanclerzem Rzeszy. Po tym wydarzeniu Mildred postanowiła działać przeciwko temu, co ją przerażało. Naziści coraz szybciej dochodzili do władzy. Nie bez znaczenia było także ich okrutne zachowanie. Kobieta w okresie II wojny światowej postanowiła szpiegować dla aliantów, co nie miało zakończyć się dla niej pomyślnie. Wydanie książki bardzo porusza, zwłaszcza gdy uświadomimy sobie, że to wszystko historia oparta na faktach.

Podsumowanie recenzji

Drobna czcionka, wstawki, obszerność tej publikacji dodatkowo mają wpływ na to, że nie sposób zapoznawać się z nią raz za razem. W związku z tym Podwójne życie Mildred. Historia kobiety, którą kazał zabić Hitler Rebecci Donner Rebecci Donner także nie jest propozycją dla każdego ze względu na opisywane w niej wydarzenia.

Paulina Kwiatkowska

zakochanawksiazkach1991