Książki dla dzieci i młodzieży Literatura faktu Literatura piękna Recenzje

Gorące tytuły na horyzoncie! Poznaj nasze top 10!

Jakie książki warto przeczytać? Zapraszamy do recenzji 10 bestsellerowych tytułów. Oferta gatunkowa jest bardzo bogata, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

10. Mróz

Marcin Ciszewski napisał powieść pod tytułem Mróz. To thriller polityczny, który wciąga od pierwszej strony. Nadchodzi nowa epoka lodowcowa. Miasta są zaśnieżone, temperatury osiągają minus 60 stopni Celsjusza, a linie energetyczne są niszczone przez wiatry. Nadkomisarz Jakub Tyszkiewicz zostaje wezwany w sam środek kataklizmu, by rozwiązać śledztwo. Thriller przepełniony jest zwrotami akcji, a fabułę tworzą niezwykli bohaterowie.
#Skarpa Warszawska #Marcin Ciszewski #thriller

9. Moc obietnic

W kryminale Moc obietnic poznajemy Agatę Stec. To policjantka, która chce zapomnieć o przeszłości i zacząć nowe życie. Porzuca karierę policjantki na rzecz pracy jako reporterka od spraw kryminalnych. Jednak kiedy Gdańsk obiega wieść o bestialsko zamordowanym nastolatku, a ojciec zaginionego chłopaka w podobnym wieku zwraca się do Agaty o pomoc, nie może przejść obojętnie. Zwłaszcza, że policja nie może wpaść na trop mordercy. Bohaterka myślała, że zamknęła już rozdział związany ze swoim bratem. Odkrywa jednak, że zostawił on znacznie więcej pamiątek niż przypuszczała.
#Prószyński #Piotr Borlik #kryminał

8. Król Pik

Król Pik to nowość od Wydawnictwa Nieoczywiste. Małżeństwo Collina Andersona z piękną tancerką miało być tylko biznesowym układem. Układ ten dałby nowe możliwości dla firmy Collina, jego ojca i rodzeństwa. Prowadzili kasyna i kluby znane nie tylko w Nowym Jorku. Claudia Mc’Allister to przyszła żona Collina. Córka gubernatora Nowego Jorku. Bohater zakochuje się w dziewczynie. Claudia czuje to samo i tworzą szczęśliwy i harmonijny, oparty na prawdziwej miłości związek. Ale intrygi i podejrzenia zmieniają ich życie w koszmar. Oboje wierzą, że po burzy przyjdzie słońce, ale przeszłość nie pozwala zapomnieć o popełnionych błędach, wyłaniając się z mroku w najmniej odpowiednim momencie. Czy przezwyciężą największe trudy?
#Nieoczywiste #Monika Madej #romans

7. On. Człowiek, który przybył w góry

Na 7 miejscu uplasował się kryminał po tytułem On. Człowiek, który przybył w góry. Akcja dzieje się w Tatrach, gdzie dochodzi do tajemniczych zabójstw turystów. Media donoszą o atakach niedźwiedzi lub tragicznych wypadkach. W tym czasie do Zakopanego z Wysp Brytyjskich przyjeżdża dziennikarz, który opuścił Polskę lata temu. Wydaje się, że tylko on dostrzega powiązania między ofiarami. Jeremiasz, walczący z zawodowym wypaleniem, decyduje się zbadać sprawę i napisać artykuł, który może zmienić jego życie. Jednak nie podejrzewa, że pobyt w Zakopanem okaże się podróżą w głąb jego własnej duszy.
#Agrafka #Łukasz Razowski #kryminał

6. Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy

Nasza Księgarnia wydała piękną książkę Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy. To wspaniała opowieść na dobranoc dla dzieci i dorosłych. Narratorką jest tu mama małej córeczki. Wstawała do niej w nocy, tuliła i karmiła. Było to męczące, ale miało też pozytywną stronę. Mogła obserwować, co się dzieje w nocy. Okazuje się, że nie wszyscy smacznie śpią. W biurowcu obok paliło się jeszcze światło, bo sprzątaczki dbały o porządek. Polewaczki myły jezdnie. Sąsiad siedział przy biurku i coś spisywał. A już z samego rana pojawiały się auta dostawcze, by dostarczyć świeże produkty. Nocne życie jest bardzo ciekawe. Opowieściom w książce towarzyszą piękne ilustracje.
#Nasza Księgarnia #Monika Utnik-Strugała #Małgorzata Piątkowska #dla dzieci

5. Od zera. Wspomnienia o miłości, Sycylii i odnajdywaniu domu

Książka Od zera. Wspomnienia o miłości, Sycylii i odnajdywaniu domu ma piękną fabułę. Opowiada o miłości dwóch bohaterów: Tembi i Saro. Zakochali się w sobie we Florencji. Saro to rodowity Sycylijczyk i szef kuchni, a Tembi – czarnoskóra Amerykanka, artystka. Pochodzili z różnych światów, ale to nie stanowiło przeszkody. Pokonali nawet niechęć rodziny Saro do ich związku. Niestety kolejny wróg okazał się silniejszy. Nowotwór. Przyszedł niespodziewanie i ukochani mieli dla siebie coraz mniej czasu. Po stracie ukochanego Tembi udała się na sycylijską wieś, gdzie spędziła czas ze swoją córką i teściową. Próbowała pogodzić się ze stratą i życiem jako wdowa. Życzliwość wspólnoty wspólnoty pozwoliła Tembi odnaleźć spokój i odkryć siłę płynącą ze wsparcia rodziny. Ta poruszająca historia ukazuje, jak ważna jest odwaga w walce o miłość i to, co naprawdę ważne.
#Editio #powieść obyczajowa

4. Co powie mama? Jak się uniezależnić i uzdrowić relacje z rodzicami

Co powie mama? Jak się uniezależnić i uzdrowić relacje z rodzicami to poradnik wydany przez Wydawnictwo Znak. Jeśli do tej pory trudno ci było świadomie stawiać granice, Sandra Konrad, doświadczona psychoterapeutka, pokaże ci, jak się tego nauczyć. Nie chodzi o to, by całkowicie zerwać więź z rodzicami, ale o uwolnienie się od ich presji i oczekiwań. Dzięki tej książce nie tylko ustalisz nowe granice, ale także pomożesz sobie i swoim bliskim w budowaniu zdrowej, wspierającej relacji.
#Znak #Sandra Konrad #poradnik

3. Upiór opery

Na 3 miejscu listy znalazła się znana na świecie powieść Upiór opery. Wydawnictwo Świat Książki wydało ją w nowym, eleganckim wydaniu. To powieść grozy z 1909 roku. Tytułowy Upiór to architekt i kompozytor o błyskotliwym umyśle. Niestety jego ciało jest zdeformowane. Zakochuje się on w sopranistce Christine Daaé. Kobieta jest związana jednak z wicehrabią z wicehrabią Raulem de Chagny. Gdy umiera ojciec Christine, ta traci z rozpaczy głos. Upiór postanawia porwać dziewczynę, pomóc jej i rozkochać w sobie. Jak potoczą się ich losy? Warto sięgnąć po ten tytuł.
#Świat Książki #Gaston Leroux #groza

2. Wędrówki z psem. 87 psiolubnych miejsc w Polsce

Książka Wędrówki z psem. 87 psiolubnych miejsc w Polsce jest idealna dla osób, które szukają pomysłu na wycieczkę ze swoim czworonożnym przyjacielem. To 87 propozycji na weekendowe wyjazdy. Nie ważne, czy preferujesz krótkie spacery, górskie wędrówki, zwiedzanie zabytków czy leniwe dni nad wodą – ten przewodnik oferuje propozycje wyjazdów po całej Polsce, dostosowane do każdej pory roku i każdego budżetu. Zawiera wszystkie niezbędne informacje: opis trasy, mapki, wskazówki dojazdu, koszty i czas zwiedzania oraz propozycje przyjaznych dla zwierzaków miejsc noclegowych.
#Znak #Oliwia Dobrzyńska #podróże

1. Ulubione AlaAntkowe BLW. Dla maluszków i całej rodziny

Na pierwszym miejscu znajduje się nowość, która skradnie serca rodziców. Ulubione AlaAntkowe BLW. Dla maluszków i całej rodziny. To proste przepisy, które pokochają dzieci i dorośli. Joanna Anger i Anna Piszczek od lat dzielą się swoją pasją do gotowania dla najmłodszych, promując zdrowe jedzenie i udzielając praktycznych wskazówek dotyczących rozszerzania diety niemowląt w oparciu o łatwo dostępne składniki i szybkie przepisy. Ten wyjątkowy jubileuszowy zbiór zawiera najlepsze receptury z dziesięciu lat działalności ich bloga. W książce są przepisy, zdjęcia, wspomnienia oraz praktyczne porady – wszystko to, co przyczyniło się do zdobycia tysięcy czytelniczek serc.
#Mamania #Joanna Anger #Anna Piszczek #zdrowe odżywianie

Zaczytana