Podróż nieślubna okładka
Literatura piękna Recenzje

Podróż nieślubna, Christina Lauren

Rok temu miałam przyjemność przeczytać powieść Miłość na święta. Na okładce pojawiło się nazwisko Autorki – Christiny Lauren. Okazuje się jednak, że skrywa się pod nim duet pisarek z USA, które swoją przygodę z literaturą rozpoczęły od pisania fanfiction inspirowanego sagą Zmierzch. Ubiegłoroczna książka oczywiście wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, dlatego, gdy nadarzyła się okazja, z przyjemnością sięgnęłam po kolejną powieść spod piór duetu, zatytułowaną Podróż nieślubna.

Zarys fabuły książki Podróż nieślubna

Wesele marzeń okazuje się totalną klapą, gdy młoda para i zaproszeni goście zatruwają się toksynami z owoców morza. Jednak rodzeństwo młodej pary, Olive i Ethan, tego dnia postanowili zjeść kurczaka, więc nic im nie jest. W związku z tym zostają przez najbliższych wysłani na Hawaje, w podróż poślubną all inclusive, gdyż w innym wypadku wyjazd po prostu by się zmarnował. Problem jednak polega na tym, że Olive i Ethan znają się całkiem dobrze i wyjątkowo mocno za sobą nie przepadają. Czy romantyczna podróż do Maui sprawi, że połączy ich zupełnie inne uczucie?

Moja opinia i przemyślenia

Z początku myślałam, że Podróż nieślubna będzie typową komedią romantyczną. Szybko jednak okazało się, że jest to raczej powieść obyczajowa z wątkiem romansu. Olive to świetnie wykreowana, kipiąca od emocji bohaterka z dystansem do otaczającego ją świata i szacunkiem do samej siebie. Zawsze może liczyć na wsparcie rodziny i oczywiście swojej siostry bliźniaczki Ami, z którą, zanim ta wzięła ślub, były nierozłączne. Ethan doskonale do niej pasuje, aczkolwiek nie jest wyidealizowanym bohaterem bez wad, jakich w romansach jest pełno. Duet kryjący się pod pseudonimem Christina Lauren wykreował człowieka z krwi i kości, który, tak jak my wszyscy, od czasu do czasu popełnia błędy.

Podróż nieślubna

Książkę czyta się szybko i z przyjemnością. Pisarki mają lekkie pióro i z gracją opowiadają losy swoich bohaterów. To luźna, niewymagająca lektura. Idealnie sprawdzi się, gdy mamy ochotę odprężyć się wieczorem z kubkiem ciepłej herbaty lub przy lampce dobrego wina. Nada się najlepiej dla czytelników, którzy marzą o tym, by zostawić za sobą własne problemy i spędzić kilka przyjemnych chwil z niezobowiązującą historią.

Podsumowanie

Podróż nieślubna to lekka beletrystyka rozrywkowa dla czytelniczek lubiących bohaterów o ciętych językach. To powieść o przygodzie, romansie, ale również o więzach, które scalają rodzinę. Książka jest ciepła, zabawna i przyjemnie napisana. Podróż nieślubna to niewymagająca lektura do przeczytania w jeden wieczór. Idealnie nadaje się do tego, by miło spędzić z nią czas.

Miye’s Imaginations

Odkryj inne powieści duetu Christina Lauren

Sprawdź także recenzję książki Wzór na miłość na Dobre Chwile