Pierwsze, okładka
Książki dla dzieci i młodzieży Recenzje

Pierwsze słowa i Pierwsze bajeczki

Ostatnio w moje ręce wpadły dwie książeczki od Wydawnictwa Harperkids. Pociąg z serii „Pierwsze słowa” i Dobranoc, kurczaczku! z serii „Pierwsze bajeczki”. Publikacje przeznaczone są dla najmłodszych czytelników. Obie należą do dużej serii „Akademia Mądrego Dziecka”. Zapraszam na recenzję tych tytułów.

Pierwsze słowa. Pociąg

Głównym tematem książeczki jest podróż pociągiem, co będzie świetnym przygotowaniem dziecka przed pierwszą taką podróżą. Książeczka wprowadza najmłodszych czytelników w podstawowe pojęcia związane z transportem. Maluchy poznają słowa takie jak pociąg, dworzec, zwiadowca stacji, tory czy tablica przyjazdów i odjazdów. Na każdej stronie są ruchome elementy, które dzieci mogą same odkrywać. Książka Pierwsze słowa. Pociąg ma twarde strony, więc nie zniszczy się łatwo. Za ruchomymi elementami kryją się zagadki, na przykład: „kto sprawdza bilety? – Konduktor”. Publikacja pokaże też dzieciom, że w pociągu może być bardzo ciekawie! Można obserwować jak szybko zmienia się krajobraz za oknem. A kiedy to się znudzi można robić masę innych rzeczy. Na przykład jeść przekąski, czytać książeczki i oglądać bajki. Dzięki świetnym ilustracjom dzieci mogą wymyślać co jeszcze można robić w pociągu. Na końcu znajdują się obrazki, które są podsumowaniem całej opowieści. Czytelnicy mogą sprawdzić ile słów udało im się zapamiętać i ile rozpoznają elementów.

Pierwsze bajeczki. Dobranoc, kurczaczku!

Ta książeczka zachwyciła mnie pięknymi ilustracjami. Historyjka Pierwsze bajeczki. Dobranoc, kurczaczku! przedstawia dzień z życia kurczaczka. Po wykluciu poznaje nowe środowisko, idzie na spacer, je, a na końcu zasypia przytulone do mamy. Na każdej stronie są ruchome elementy. Dzięki nim dzieci mogą pomóc kurczaczkowi zjeść czy przytulić się do mamy. Mali odbiorcy poznają wyrazy dźwiękonaśladowcze, takie jak na przykład pii, pii, dziób, dziób. Starsze dzieci mogą policzyć ile na stronie jest piskląt czy kwiatuszków. Odbiorcy poznają też rytm dnia. Książeczka zachęca do nauki poprzez świetną zabawę. Twarde strony pozwalają obracać publikację, bawić się nią i poznawać bez obaw o uszkodzenie.

Radosne odkrywanie świata

Książeczki Pierwsze słowa. Pociąg i Pierwsze bajeczki. Dobranoc, kurczaczku! stanowią fascynujący sposób na rozwijanie umiejętności poznawczych i emocjonalnych najmłodszych odbiorców. Publikacje są interaktywne, dostarczają świetnej zabawy, ale też rozwijają zdolności motoryczne, kreatywne i wspierają rozwój koncentracji. Strony obu książek są pełne kolorowych ilustracji. Przykuwają wzrok, są wyraźne, idealne dla małych odbiorów. Rozwijają percepcję wzrokową, pomagają uczyć rozpoznawania przedmiotów i zwierząt. Dzieci, dzięki ilustracjom, mogą same wymyślać ciekawe historyjki, uzupełniać opowiadania. Mogą nazywać przedmioty, liczyć je, wymyślać dalszy ciąg opowieści. Pomysły są tu nieograniczone!

Podsumowanie

Bardzo lubię książki z serii „Akademia Mądrego Dziecka”. Nie zawiodłam się i tym razem. Pierwsze słowa. Pociąg i Pierwsze bajeczki. Dobranoc, kurczaczku! zachwycą małych czytelników. Mają przepiękne ilustracje i ciekawe ruchome elementy. Dodatkowo są trwałe i uczą wielu rzeczy. Co więcej, z książkami można bawić się na wiele sposobów. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

Zaczytana

Polecamy inne książki z omawianych serii: