Nie wygrasz ze mną okładka
Literatura piękna Recenzje

Nie wygrasz ze mną, Diana Brzezińska

Powrót bezkompromisowej pani prokurator!

Sawicka nie traci pewności siebie, nawet w syuacji bez wyjścia. Spotkanie z Lisem jest dla niej mało zabawnym zrządzeniem losu, zwłasza w momencie, kiedy pokazuje jej nagranie wydarzeń, o których chciłaby zapomnieć. Mało tego, zamaskowani mężczyźni dokonują wtargnięcia do restauracji i biorą zakłądników. Sporo jak na jeden dzień, prawda?

Nie wygrasz ze mną to pierwsza książka Diany Brzezińskiej, jaką miałam przyjemność czytać i z całą pewnością nie jest ostatnią. Sawicka – główna bohaterka – jest prokuratorem. Znana jest ze swoich nieszablonowych pomysłów, charakteru, pewności siebie oraz szczerości. Nie hamuje tego, co mówi, w związku z czym bardzo często wpada w mniejsze lub większe kłopoty. Ostatnimi czasy zdaje się, że cierpi na nadmiar tych ostatnich. Pozornie zamknięte sprawy z przeszłości uderzą w bohaterkę ponownie. Atak nadejdzie z zupełnie niespodziewanego kierunku.

Nie wygrasz ze mną – recenzja książki

Mocny początek akcji książki Nie wygrasz ze mną nie zwalnia ani na moment. Fabuła cały czas się rozwija, dużo się dzieje, jednak nie ma poczucia przytłoczenia, ani przeładowania informacjami. Jak już wspominałam, główna bohaterka ma bardzo mocny charakter. Początkowo bałam się, że zdominuje akcję zupełnie, a inni bohaterowie nie zdołają wyjść z jej cienia. Autorce udało się tego uniknąć, co więcej, odniosłam wrażenie, jakby mi wręcz momentami brakowało Sawickiej. Wszystkie wydarzenia dotyczą jej postaci w pośredni lub bezpośredni sposób, jednak wciąż miałam poczucie niedosytu. Silna kobieta znajduje się w rozpaczliwym wręcz momencie swojego życia. Stara się złapać wszystkie sroki za ogon, ale powszechnie wiadomo, że nie jest to możliwe. Na drugim biegunie, jeśli chodzi o charakter, znajduje się Klimek. Budzi sympatię czytelnika oraz pozwala na dostrzeżenie bardziej „ludzkiej” twarzy pani prokurator. Zdaje się, że rozumie ją i wspiera najlepiej ze wszystkich.

Książka Nie wygrasz ze mną Diany Brzezińskiej intryguje od pierwszych zdań. Początkowy obraz głównej bohaterki jest dobrze noszoną maską i zdaje się, że nikt nie dostrzega jej prawdziwej twarzy. Autorka dawkuje czytelnikowi napięcie i emocje. Zaskakuje rozwiązaniem poszczególnych wątków, a jednocześnie nie ma się poczucia, że zostały one sztucznie zaplanowane. Całość bardzo spójna, logiczny ciąg przyczynowo-skutkowy. Bohaterowie nie są jednowymiarowi, a czytelnik ma okazję dostrzec ich słabości i ułomności.

Podsumowując. Książkę Nie wygrasz ze mną przeczytałam bardzo szybko i z ogromnym zainteresowaniem. Nie czytałam wcześniejszych części o losach Sawickiej, ale nie miałam poczucia niezrozumienia akcji. Diana Brzezińska stara się na bieżąco nawiązywać do wcześniejszych wydarzeń i tłumaczyć poszczególne wątki i decyzje. Nie wygrasz ze mną zainteresowała mnie na tyle, że z ogromną ciekawością sięgnę po wcześniejsze, jak i kolejne części. Styl pisania autorki wzbudza w czytelniku zainteresowanie od pierwszych zdań. Serdecznie polecam!

Natalia, Lubię To Czytam