Minecraft, okładka
Książki dla dzieci i młodzieży

Minecraft. Rocznik 2024

Książka Minecraft. Rocznik 2024 to „must have” wszystkich fanów Minecrafta. To podsumowanie minionego roku w papierowej wersji. Książka ma format A4 i twardą oprawę. Cała publikacja doskonale oddaje klimat gry. Autorzy przenoszą nas do niezwykłego świata, prezentując przykłady, które zdominowały społeczność graczy.

Co nieco o książce Minecraft. Rocznik 2024

Na początku publikacji autorzy przytaczają to, co udało się osiągnąć w 2023 r.: „wprowadzić do gry wielbłądy i niuchacze, biom kwiatu wiśni, archeologię, bloki bambusa i wiele, wiele innych elementów!” Oczywiście wyszła też nowa gra – Minecraft Legends. Na kolejnych stronach książki Minecraft. Rocznik 2024 autorzy pokazują nowości 2023 roku. To między innymi nowe skórki i aktualizacje. A dalej… dalej zaczyna się zabawa.

Fenomenalny język i ilustracje

Książka Minecraft. Rocznik 2024 pełna jest różnych ciekawych zabaw. Oczywiście wszystko utrzymano w klimacie gry. Zachwyci to wszystkich fanów. Tak brzmi przykładowe polecenie do zadania typu „znajdź różnicę”: „W namorzynowym biomie dzieje się coś niepokojącego. Ktoś nas zaatakował! Wokół bazy Alex… zachodzą jakieś zmiany! O, widziałeś to? Tak, właśnie tam! Coś się nagle przemieściło! A może zniknęło? Raz, drugi, trzeci… już dziesięć razy! Czy to tylko moja wyobraźnia, czy ty też widzisz dziesięć różnic?” Te świetne teksty sprawiają, że fani od razu mogą przenieść się do niezwykłego świata. Każdemu poleceniu towarzyszy ilustracja, która wygląda jak „rodem wzięta” z gry. Jestem pod wrażeniem dbałości o detale!

Gry, zabawa i łamigłówki

Na dalszych stronach Minecrafta. Rocznik 2024 jest wiele ciekawych zadań. Fani mogą między innymi stworzyć skórkę, którą później wykorzystają w grze. Nauczą się także rysować owcę w 5 krokach. Ale nie taką zwyczajną. Oczywiście taką w stylu Minecrafta! Zbudują też zamek z piasku, a nawet zaprojektują własny wymiar. Jak? Będą musieli wymyślić co to za wymiar, jak się do niego dostać, a nawet zaprojektować moba, jego dom i środek transportu. W publikacji fani poznają też ciekawostki związane z grą Marvel Legends. Poznają moby; sojuszników i wrogów. Przejdą przez labirynt i zbudują kryjówkę na drzewie. W książce jest też quiz o osadnikach. Nie sposób wymienić wszystkich zabaw, które czekają tu na fanów. Koniecznie musicie zaopatrzyć się w tę publikację. Na końcu znajdują się oczywiście odpowiedzi do zadań.

Podsumowanie

Minecraft. Rocznik 2024 zachwyci wszystkich fanów tego świata! Dzięki odpowiednio dobranym tekstom i ilustracjom od razu poczują klimat gry. Dodatkowo w książce jest zabawy co niemiara! Mnóstwo wyzwań, quizów i zadań. To świetna zabawa i nauka dla małych i dużych! Zabawa wspiera koncentrację, naukę logicznego i przestrzennego myślenia, a także zdolności manualne. Polecam!

Zaczytana

Polecamy inne książki o Minecraftcie: