Maybe someday okładka
Bestsellery Literatura piękna Recenzje

Maybe Someday, Colleen Hoover

…ludzie nie wybierają, w kim się zakochują. Mogą jedynie wybrać, kogo dalej będą kochać.

Zarys fabuły książki Maybe Someday

Sydney stara się sama utrzymywać. Pracuje, studiuje i mało bywa w domu. Wieczorami uwielbia przesiadywać na balkonie i słuchać sąsiada z przeciwnego bloku, który gra na gitarze. Dziewczyna lubi chować się w cieniu. Gdy pewnego dnia widzi, że jakiś chłopak ją obserwuje, czuje się niezręcznie. A niebawem ta dwójka pozna się bliżej…

Ridge jest założycielem zespołu, dla którego tworzy piosenki. Najlepiej gra mu się na balkonie. I choć sam nie słyszy, ma doskonały zmysł muzyczny i wyobraża sobie to, co gra. Niestety od jakiegoś czasu zmaga się z blokadą twórczą i nie jest w stanie wymyślić tekstu do nowych melodii. Gdy poznaje Sydney, jego problemy znikają w dal.

Relacja Sydney i Ridgea opiera się na pracy nad nowymi tekstami. Choć tę dwójkę niesamowicie do siebie ciągnie, starają się trzymać od siebie na dystans, ponieważ Ridge ma od wielu lat dziewczynę i bardzo ją kocha. Ale czy można kochać dwie osoby tak samo mocno? Przed Ridgem i Sydney ciężkie chwile. Dziewczyna postanowiła zamieszkać z Ridgem. Czy tej dwójce uda się opamiętać w porę?

Jakie jest uczucie, które łączy bohaterów książki Maybe Someday? Na pewno przepełnione bólem i tęsknotą. Nie jestem w stanie nawet sobie wyobrazić, co bohaterowie czuli przez ten cały czas. Czytając ich historię, moje serce płakało razem z nimi. Ich relacja jest trudna – kogo Ridge ma wybrać? Którą część serca wybrać?

Emocje ukryte między słowami

Czytałam już kilka książek Colleen Hoover, ale to Maybe Someday zdecydowanie jest dla mnie numerem jeden. Każda książka autorki zawiera historię, która łamie serce i zostaje ze mną na długo. Jednak Maybe Someday miała w sobie coś, czego nie miała żadna inna… Nie mogłam się od niej oderwać, jednocześnie bardzo nie chciałam jej skończyć. Książka Maybe Someday Colleen Hoover rozerwała moje serce na milion kawałków i myślę, że tylko kolejna część może pomóc mi je poskładać. Polecam bardzo mocno!

zaBOOKowana