Kosmos, okładka
Książki dla dzieci i młodzieży Recenzje

Kosmos, Paweł Zalewski

Edukacyjna książka dla dzieci pod tytułem Kosmos, autorstwa Pawła Zalewskiego, to świetna pozycja dla małych odkrywców. Publikacja jest częścią serii 100 faktów.

100 faktów o kosmosie

Książka Kosmos odpowiada na wiele pytań, które zadają dzieci. Nauczą się wielu rzeczy o planetach i gwiazdach. W publikacji znajduje się aż 100 ciekawostek opatrzonych ilustracjami. Fakty są ponumerowane i napisane łatwym językiem. Ponadto nie są za długie, dzięki czemu łatwo je zapamiętać. Na początku dowiadujemy się czym różni się rok ziemski od świetlnego. Następnie autor uczy nas ciekawostek o początku wszechświata. Poznajemy fakty o planetach i ziemskich tarczach. Co więcej, Paweł Zalewski tłumaczy skąd biorą się pory roku i co to są galaktyki. I tak poznajemy aż 100 ciekawostek.

Recenzja książki

Książka edukacyjna dla dzieci Kosmos autorstwa Pawła Zalewskiego napisana jest przystępnym językiem. Autor prowadzi nas przez 100 faktów dotyczących kosmosu. Różna tematyka ciekawostek sprawi, że każdy znajdzie tu coś interesującego. Ponadto ciekawostkom towarzyszom ilustracje, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć dane zjawisko. Co więcej, grafiki są piękne i mają żywe kolory. Młodych czytelników zachwycą te obrazki. Każdy z tematów może być zajawką do dalszej rozmowy i zgłębiania wiedzy. To bardzo interesująca pozycja dla dzieci, ale także młodzieży i dorosłych. Ja sama dowiedziałam się z tej książki wielu ciekawych rzeczy.

Zaczytana

Polecamy inne książki z serii 100 faktów: