Dzik jest dziki okładka
Książki dla dzieci i młodzieży Recenzje

Felek i Tola. Dzik jest dziki, Sylvia Vanden Heede

Kolejna odsłona przygód Felka i Toli

Przyjaciel to ktoś, kto nigdy nas nie zawiedzie. To ktoś, kto będzie pamiętał o urodzinach i przyniesie w prezencie na przykład najpiękniejszą różę. Przyjaciel to również ktoś, kto będzie z nami na dobre i złe i będzie akceptował nas takimi, jakimi jesteśmy.

Jak zdobyć takich przyjaciół? Mają szansę stać się nimi bohaterowie cudownej książki dla początkujących czytelników pt. Felek i Tola. Dzik jest dziki, autorstwa Sylvi Vanden Heede. Dzik jest dziki to opublikowana nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry historia o uroczej, choć wymagającej zajączce i lisku łakomczuszku, a także ich znajomych. Otwiera nam wrota do wspaniałego świata zwierząt i ich (mało) skomplikowanych problemów. Piękne ilustracje zawarte w książce Dzik jest dziki oddają czytany tekst i pozwalają śledzić go nawet tym dzieciom, które nie potrafią jeszcze samodzielnie czytać. Krótkie rozdziały, duże litery i proste zdania pomogą z kolei tym dzieciom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem.

Czy dzik jest dziki?

Felek i Tola. Dzik jest dziki to już szósty tom z serii o przygodach Felka i Toli, w którym dzik Dzidek prawdziwie zadomowił się w lesie. Mimo swojego nieokrzesania i bałaganiarstwa zjednuje sobie sympatię, no bo jak go nie kochać za jego pomysły…

Dzik Dzidek wybiera się na urodziny Toli, choć nie obędzie się bez komplikacji. Zdążył już bowiem przestraszyć liska Felka, który ma dla Toli prawdziwą niespodziankę – śniadanie do łóżka oraz pięknie zapakowany prezent. Dzidek chciał się jednak pochwalić swoim radiem, a także obudzić Tolę, która zaczęła tańczyć w rytmie hip-hopu (i to w samej piżamie). Felkowi niezbyt się ta zmiana podoba, bo przecież sam chciał obudzić przyjaciółkę, ale nic straconego – zajączka może znów wskoczyć do łóżka i poczekać, aż Felek i Dzidek wspólnie zrobią śniadanie. Co prawda jajko jest niemal surowe, zaś zbierana z podłogi jajecznica niezbyt apetyczna, ale za to piękna czerwona roża z ogrodu może wynagrodzić wszystko.

Na przyjęciu zjawia się również puchacz Henio, żądając tortu, mimo iż sam nie przyniósł prezentu. Ale i tu Felek może się popisać, wręczając wazon tak wielki, że zmieściłby się do niego cały bukiet róż, a nie tylko ta jedna czerwona. Czy przyjaciołom uda się znaleźć różę i nie posunąć przy tym do kradzieży? Kto przysłał Toli list i jakiego gościa można się spodziewać? Na te i wiele innych pytań możemy znaleźć odpowiedź w tej uroczej książce pt. Felek i Tola. Dzik jest dziki, krzewiącej pozytywne wartości i pokazującej siłę przyjaźni.

Felek i Tola – cykl książek dla dzieci o przyjaźni

Zgrana paczka, jaką tworzą zwierzaki może nie jest idealna, a jej członkowie popełniają błędy i nie zawsze dobrze się zachowują, ale częściowo wynika to z ich natury. Wspierają się jednak, zaś humor z jakim podchodzą do życia sprawia, że każdy dzień pełen jest uśmiechu, a czytanie o codzienności przyjaciół poprawia nastrój także nam!

Justyna Gul,

Qultura słowa

Polecamy również poprzednie części cyklu Felek i Tola:

Sprawdź także kartonowe tomy z serii Felek i Tola dla najmłodszych: