Farma lalek, okładka
Literatura piękna Recenzje

Farma lalek, Wojciech Chmielarz

Druga część serii o Jakubie Mortce

Książka Wojciecha Chmielarza pod tytułem Farma lalek jest drugim tomem cyklu z komisarzem Jakubem Mortką w roli głównej. Nie miałam przyjemności czytać pierwszego tomu – Podpalacza – ale nic straconego, bo każda książka dotyczy innego śledztwa. Farma lalek to kryminał z bardzo rozwiniętym wątkiem obyczajowym, co niezwykle mi się podobało! Język, jakim posługuje się autor, jest bardzo lekki, prosty i przyjemny, co sprawia, że powieść czyta się niezwykle szybko. Ja pochłonęłam Farmę lalek w jeden wieczór i nie odłożyłam póki nie poznałam zakończenia!

Recenzja książki

Fabuła powieści została w bardzo ciekawy sposób nakreślona, przemyślana i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie są interesująco i realistycznie wykreowani. Mortka od początku zaskarbił sobie moją sympatię i z dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem śledziłam jego losy oraz sprawę kryminalną, z którą przyszło mu się zmierzyć. Powiem Wam, że wielokrotnie podczas czytania Farmy lalek czułam się tak jakbym razem z bohaterami uczestniczyła w śledztwie i próbowała odkryć, kto jest odpowiedzialny za te makabryczne wydarzenia. Akcja powieści rozgrywa się w małej miejscowości w Karkonoszach. Autor w świetny sposób oddał małomiasteczkowy klimat, gdzie wszyscy się znają, są uprzedzeni do nowych, przyjezdnych ludzi, a wieści rozchodzą się niezwykle szybko. Z każdą kolejną przeczytaną stroną akcja nabiera tempa, dlatego nie ma tu ani chwili na nudę. W efekcie emocje, które towarzyszą podczas śledztwa głównym postaciom, udzielają się również czytelnikowi.

Podsumowanie recenzji

Wojciech Chmielarz w Farmie lalek umiejętnie buduje napięcie. Po pierwsze wodzi Czytelnika za nos. Po drugie następuje tu kilka zwrotów akcji, których kompletnie się nie spodziewałam, a które podsycają atmosferę. Podsumowując, świetnie spędziłam czas z tą książką i chętnie sięgnę po inne powieści pisarza. Polecam!

Paulina Powalska,

zakochanawksiazkach1991

Polecamy inne powieści Wojciecha Chmielarza: