Wiklina, okładka
Recenzje

Wiklina, Anna Borecka, Katarzyna Nejman

Książka Wiklina autorstwa Katarzyny Nejman i Anny Boreckiej to poradnik dla fanów robótek ręcznych. Autorki krok po kroku pokazują jak wykonać różne ciekawe rzeczy z wikliny. Przekonują, że może być to świetny sposób na relaks.

Piękne rzeczy które wypleciesz sam(a)

Każdy wiklinowy przedmiot ma swoją duszę, przekonują autorki. Zabierają nas w świat wikliny. Książka Wiklina zaczyna się od osobistego wstępu. Następnie autorki tłumaczą czym jest wiklina i przytaczają jej historię. Kolejna, najbardziej obszerna część poradnika, to strona praktyczna, czyli przedstawienie opisu, zdjęć i sposobu wykonania różnych rzeczy. Dowiadujemy się jak wykonać szereg różnych, pięknych przedmiotów. Na przykład jest tu instrukcja wykonania ramki na zdjęcie, koszyczka, wazonu i osłonki na doniczkę. Następnie autorki osobny rozdział poświęciły ozdobom na święta. Dzięki temu dowiemy się jak wykonać bombkę, wianek, a nawet choinkę. Z kolejnej części nauczymy się jak zrobić karminki, namiot tipi, a nawet płot! Ostatnią część Katarzyna Nejman i Anna Borecka poświęciły rzeczom dla dzieci. W efekcie nauczymy się między innymi jak wykonać kosz mojżeszowy, kosz z uszami, wózeczek i lwa.

Coś o książce

Poradnik Wiklina został bardzo ładnie wydany. Kolorystyka okładki jest dobrze dobrana do tematyki. Wysokiej jakości papier sprawia, że ilustracje wyglądają bardzo dobrze. Układ książki jest przemyślany i praktyczny. Na jednej stronie znajduje się fotografia, przedstawiająca gotowy produkt. Z kolei na drugiej stronie jest szczegółowy opis wykonania danej rzeczy. Autorki napisały instrukcję przystępnym językiem, a dodane zdjęcia ułatwiają wykonanie pracy.

Podsumowanie recenzji

Książka Wiklina to bardzo ciekawy poradnik. Katarzyna Nejman i Anna Borecka napisały go przystępnym językiem. Fotografie rodzinne dają poczucie jakbyśmy znali autorki. Część teoretyczna jest zwięzła i nie ciągnie się. Z kolei część praktyczna poradnika pokazuje krok po kroku jak wykonać daną rzecz. W efekcie każdy może podjąć się wykonania tych zadań. Podsumowując, książkę oceniam zdecydowanie na plus i polecam wszystkim.

Zaczytana

Polecamy inne poradniki dla fanów robótek ręcznych: