Dziennik radości okładka
Recenzje

Dziennik radości, Agnieszka Maciąg

„Kiedy stoimy w miejscu, zasklepienie we własnym umyśle oraz zamknięci w silnych objęciach ego, jedynie życiowy wstrząs potrafi przynieść nam ukojenie”.

W dzisiejszych czasach nie trudno jest wpaść w przygnębiający nastrój, gdy często atakują nas różne problemy. Idąc ulicami, nieraz można zauważyć ludzi zamyślonych, zasępionych, zmartwionych, którym trudno odnaleźć w sobie pogodę ducha. Autorka poradnika Dziennik radości podpowiada, jak cieszyć się każdym dniem i czerpać z życia wszystko, co najlepsze.

Gdy przyszedł pomysł napisania książki Dziennik radości, za naszymi granicami akurat wybuchła wojna w Ukrainie. Cały świat zamarł, ludzie poczuli się niepewnie, obawiając się o swoją przyszłość. A pani Agnieszka Maciąg w tym momencie postanowiła poświęcić swój najbliższy webinar tematowi radości. Wydawało się to absurdalne w takiej sytuacji, ale autorka wie z własnego doświadczenia, że trudne chwile są dla nas krokiem do wyzwolenia, natomiast odnajdywanie radości, nawet w bardzo złych czasach, jest ogromną sztuką. Zbierając przeżycia, zaczęła dokonywać we własnym życiu zmiany, które w efekcie zaowocowały kilkunastoma motywującymi książkami. To w nich przekazuje czytelnikom pozytywne wibracje.

Twój codzienny dziennik radości

„Umysł nie zna odpowiedzi na najważniejsze pytania. Może ich udzielić tylko dusza”.

Pozytywne wrażenie robi od razu wygląd książki Dziennik radości, która oprawiona została w estetyczną grafikę wydrukowaną na twardej okładce. Do tego wzmocnione brzegi dają gwarancję długiego użytkowania bez uszkodzeń, a z pewnością ta publikacja często będzie przeze mnie otwierana. Zawarta w niej wiedza skłania bowiem do tego, by stała się ona codziennym towarzyszem. Wnętrze wypełniają kolorowe fotografie wykonane przez pana Roberta Wolańskiego, ciekawe zagadnienia i teksty motywujące do zmiany postrzegania tego, co nas otacza. Plusem jest fakt, że tekst wydrukowano dużą, wyraźną czcionką, wiec nie ma problemów z czytaniem.

Pani Agnieszka Maciąg pisze pierwsze słowa swego poradnika, używając formy żeńskiej. Jednak z książki z powodzeniem mogą skorzystać mężczyźni, gdyż zawarta w niej wiedza ma wymiar uniwersalny. Przy pisaniu Dziennika radości przyświecała jej idea pomocy i wsparcia każdego, kto pragnie się rozwijać. Materiał przedstawiony przez autorkę motywuje, napawa optymizmem, ukierunkowuje nasze myśli na dobre tory, dodaje otuchy i sprawia, że życie staje się piękniejsze. Dzięki książce zaczynamy dostrzegać cuda, jakie nasze życie oferuje nam w każdej minucie.

Z poruszanymi kwestiami z pewnością niejednokrotnie można spotkać się przy okazji różnych książek i programów telewizyjnych. Jednak to poradnik Dziennik radości Agnieszki Maciąg stanowi praktyczny przewodnik, który pokazuje, jak wyzwolić w sobie ogromne pokłady szczęścia, które każdy ma w sobie. Przedstawiony materiał można wykorzystać w różny sposób. Można na przykład: czytać po kolei rozdziałami, wybierać tylko ten, który jest nam akurat potrzebny, ale też można otworzyć na losowo wybranej stronie i przeczytać zdanie lub zdania, które mogą pełnić rolę wskazówki w danym momencie.

Wyjątkowy przewodnik dnia codziennego

Wśród prezentowanej wiedzy znajdziemy m.in. program „Siedem dni radości i mocy”. Tutaj każdy dzień wyznacza jakieś zadanie i teksty motywujące do innego spojrzenia na własne życie i wypracowania w sobie nowego podejścia do siebie oraz tego, czego doświadczamy.

W książce Dziennik radości jest dużo pozytywnych myśli, afirmacji, porad, wskazówek, ćwiczeń duchowych i medytacyjnych. To one mogą nam wskazać właściwy kierunek czy zmotywować do działania, albo wprawić w pozytywny nastrój czy skłonić do refleksji. Dziennik radości Agnieszki Maciąg napisany został bardzo pogodnie, lekko, z pasją, po przyjacielsku, zwyczajnie, bez moralizowania i górnolotnych słów.

Jedyne, czego mi zabrakło w tym wydaniu, to spisu treści. Materiał jest podzielony na części, które zaznaczone są jednokolorowymi, złotymi stronami z motywem kwiatowym i wyraźnym tytułem danej partii materiału. Autorka podkreśla, że wszystko zależy od nas i naszych wyborów, gdyż od tego zaczynają się zmiany. Jedyne, co musimy zrobić, to wyzwolić je w sobie, by niczym wulkan wyrzucić z siebie lawy poczucia wdzięczności i radości.

Mirosława Dudko

ezo-ksiazki.blogspot.com