Too late okładka
Literatura piękna Recenzje

Too Late, Colleen Hoover

Sloan nie miała łatwego życia. Ma niepełnosprawnego brata, a matka nigdy nie interesowała się swoimi dziećmi. Sloan, aby móc wspierać barta i mu pomagać, tkwi w bardzo toksycznym związku z Asą, który w ogóle jej nie szanuje. Przez to Sloan zwyczajnie przestała wierzyć, że na świecie istnieją jeszcze porządni chłopcy. Dziewczyna pewnego dnia na zajęciach hiszpańskiego poznaje Cartera i nagle dociera do niej, że miała mylne wrażenie. Nie wszyscy mężczyźni są bez uczuć i myślą tylko o jednym. Sprawa zdecydowanie komplikuje się wtedy, gdy Carter nagle pojawia się w ich domu i okazuje się, że zna Asę. Czy Carter rzeczywiście jest inny? Skąd zna Asę?

Too Late – powieść Colleen Hoover tylko dla dorosłych

O Too Late słyszeli chyba wszyscy i jest ona okrzyknięta bardzo toksyczną i wulgarną książką. Znam i kocham styl Colleen Hoover, dlatego i ja musiałam przeczytać tę pozycję.

Żaden z bohaterów Too Late nie zyskał mojej sympatii, ponieważ każdy z nich w końcu zrobił coś, co w moich oczach go przekreśliło. Asa był zdecydowanie najgorszy z całej trójki, jednak przytoczenie jego wspomnień z dzieciństwa pokazało, jak bardzo go ta przeszłość ukształtowała jako człowieka. Jednak czy naprawdę nasz los jest zapisany w gwiazdach? Każdy odpowiada za siebie i każdy wybrał dla siebie taką, a nie inną drogę.

Faktycznie, całość była dość brutalna, jednak nie zaskoczyła mnie tym. Momentami, czytając, odczuwałam dyskomfort i robiłam przerwy. I choć większość moich poprzednich słów wskazuje na wiele negatywnych cech książki Too Late, podobała mi się, była inna niż poprzednie, myślę, że jest ważna na rynku czytelniczym. Nie jest to oczywiście pozycja dla każdego, uważam, że kategoria wiekowa to 16+.

Podobało mi się przedstawienie emocji bohaterów w książce Too Late, targało nimi wiele sprzecznych emocji, poznanie ich pobudek do zrobienia wielu złych rzeczy oraz to, co sprawiło, że są w obecnym miejscu w życiu. Nie wiem, czy komuś bym poleciła książkę Too Late. Myślę, że jest to taka pozycja, którą każdy powinien ocenić na własnej skórze, wybierając ją ŚWIADOMIE. Biorąc ją w ciemno, jako kolejną książkę Colleen Hoover, może się zdziwić i zniechęcić do pozycji autorki.

ZaBOOKowana